Doori61

Regisztráció dátuma: 2019. november 2.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. november 2.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

TRESemmé Botanique Air Dry Hajformázó Krém Göndör Hajra

TRESemmé Botanique Air Dry Hajformázó Krém Göndör Hajra
2020. augusztus 13.

Évekig tartó hajvasalás után el kellett ismernem, hogy feleslegesen erőltetem és roncsolom az amúgy hullámos hajamat, így mindenképp valami “curly”girl biztos terméket kerestem. A márkával már szemeztem egy ideje, de ezt a konkrét terméket csak vásárlás közben fedeztem fel. Nagyon megörültem, mert az illata isteni, és pont azt ígéri, amire szükségem lenne.
Otthon, hajmosás után már alig nedves hajra vittem fel 3 pumpálásnyit. Amit azonnal észrevettem, hogy szinte beitta a hajam. Nem ragad, nem zsíros. Előrehajtott fejjel, alulról fölfelé “dolgoztam” bele a hajamba, gondolván így tutira göndör lesz egy picit. Hát, ha hiszitek, ha nem, nekem csak egyenesebb lett tőle a hajam. Tény, hogy ilyen fényes nagyon régen volt, az illata DURVÁN tartós és nagyon de nagyon pihepuha hajat varázsol, de a lényeg nálam sajnos elmaradt. Ha bárkinek hasonló problémája van vagy tudna rá megoldást, az kérem ne tartsa magában. 🥺 Egyelőre 3*, mert amit ígér, azt nálam pont nem hozza, más hátránya nincs.

Balea Professional Collagen Power Hajelixír

Balea Professional Collagen Power Hajelixír
2020. július 20.

Az itteni vélemények alapján vettem meg én is tegnap. Érdekes, hígabbnak képzeltem, kicsit gél állagú és egy pumpálás meglepően keveset adagol. Hajmosás után vittem fel 2-3 nyomásnyit a hajam egészére, de leginkább a hajvégekre. Nem szárítottam, kíváncsi voltam. Az illata nekem személy szerint nem tetszik, nem taszító és szerencsére hamar elillan, de egyszerűen nem jön be.
Lényeg a lényeg, reggelre selymes haj fogadott. Gondoltam, kivasalom és teszek száraz hajra is belőle. Nagyon hamar beszívódik, nekem mintha picit gubancolná is, de nem durván. Közelről látszik, hogy lezárja a tördezett hajvégeket és sokkal rugalmasabbá teszi. A hajam alapjáraton fényes, így sajna erről nem tudok nyilatkozni.
Még tesztelem, fogok updatelni is, de egyelőre ajánlom mindenkinek, negatív hatást eddig nem észleltem. :)

UPDATE #1 2020.07.20.
Az illatával már egészen megbarátkoztam, nyomáskor továbbra is irritál, de a hajon már egész elfogadható. Tapasztalatom szerint száraz hajon hatásosabb, ez nem változott azóta sem. Kiadós, olcsó, hatékony. Nekem bejött. :)

Kallos LAB35 Kényeztető Hajerősítő Sampon Száraz, Töredezett Hajra

Kallos LAB35 Kényeztető Hajerősítő Sampon Száraz, Töredezett Hajra
2020. július 8.

A napokban valamiért beugrott a Kallos, mint valami rég elfeledett emlék, így kíváncsiságból rákerestem, mik változtak a régi mandulás és tojásos samponos korszakhoz képest a márkán belül. Nagyon meglepődtem, ez a dizájn elég menő, de az ára még inkább. Nem akartam elhinni, hogy ~8-10 év alatt is tartósan alacsonyan tartották. Akkoriban anyukám mindig a mandulásat használta, illetve a jázminos (?) hajpakolást. Mindkettőnek szerettem az illatat, de nosztalgiázás helyett inkább úgy döntöttem, kipróbálom az újabb termékeket is.

Első tesztalanyom lett ő, ez a csodás “fodrászillatos” sampon. A kialakítás, a pumpás adagoló, a minimalista dizájn, a hatalmas mennyiség csillagos 5-ös! Persze egy sampon ennél többről szól, de a külsejével totálisan megnyertek.

Mell alá érő, erős szálú, sűrű, ám száraz hajam van, ami durván hullik is. A fejbőröm a kétnaponta történő hajmosás miatt viszonylag gyorsan zsírosodik. Lényeg a lényeg, a vélemények alapján nagy reményeket fűztem hozzá.
A hajmosásom nagyjából így nézett ki Vele:
Meglepett, mennyire kevés mennyiséget adagol. Nem mondanám negatívumnak, sokkal könnyebb így adagolni. Az első samponozásnál kicsit se habzott, még 5 pumpálás után sem, de meglepően “frissítőnek” éreztem a fejbőrömön. Nem tudom ez minek köszönhető, de éreztem, ahogy nem csak a hajam, de a fejbőröm is tisztult. Kiöblítettem, majd újra samponoztam. 3 pumpálás bőőőven elég volt. :D De tényleg, tiszta hab lett minden.
Ezt követően nem szárítottam, nem formáztam, éjszakára békén hagytam. Furcsán reagált rá a hajam, laposabb végeredményre számítottam. Meglepően dús hatása lett, mindeközben kevesebb töredezést véltem felfedezni a hajvégeimen. Az illata mesés, de a nap végére nem igazán érződött.

Egyelőre mindent pozitívumnak tudhatok be, teszi amit ígért, de tesztelés alatt áll. Mindenképpen fogok updatelni, hisz a következő félévre csak rá hagyatkozhatok, akkora mennyiség. :D Remélem, beválik.

UPDATE #1 2020.07.08.
Huh, eltelt egy pár nap, az tuti. A véleményem nem sokat változott, talán egy icipicit szárít tartós használat mellett, de heti 1 hajpakolás mellett szerintem kibírható, nem teszi tönkre a hajat. Tetszik, elhasználom. :)