DVeronika

Regisztráció dátuma: 2014. szeptember 27.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2014. szeptember 27.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel Megnézem

Herbatint Hajfesték

Herbatint Hajfesték
2019. február 16.

Felül kell írnom korábbi véleményem: nem is tudom hová tettem a szemem, amikor megnéztem az összetevőit. Ott virít benne PPD - így nem csoda, hogy ennyi véleményezőnél hajhullást okozott. A színe gyönyörű volt, ősztakarás remek, lehet kapni drogériában és nekem még nem kezdett tőle hullani a hajam, de nagyon száraz lett, úgyhogy most már csak 2 csillag. Váltottam a Kinessences festékre.

2018. május 29.
A 3N sötétgesztenye árnyalatot használtam már harmadik alkalommal.
Pozitívum:
- szép, mély szín
- illatmentes
- nem csípi a fejbőröm, mint a többi hajfesték
- furcsa az állaga, de jól eloszlatható, nem lesz foltos a végeredmény
- végre egy bolti hajfesték, ami befogta az ősz hajszálaim (nincs még túl sok, de a sötét hajban az a kevés is nagyon látszik)

Negatívum:
- elég száraz és sprőd a hajam, tudom, hogy egy festék nem fogja rendbehozni pont a festéssel és a vasalással okozott károkat, de a legtöbb festéket úgy alkotják meg, hogy közvetlen festés után ez ne tűnjön fel és lágy, fényes, selymes legyen a haj - itt ezt nem tapasztaltam, elég száraznak és "csikorgósnak" érzem utána a hajam sajnos. Kérdés, hogy ez a festék jobban szárítja-e, mint más, vagy csak kevesebb utóápolót tettek bele?
- a balzsam tényleg kevés és ha nagyobb kiszerelés lenne sem érne sokkal többet (össze sem lehet hasonlítani pl. a Castinghoz csomagolt pakolással)

Végeredményben adok rá 4 csillagot, mert szerintem a haj rendszeres ápolása a legfontosabb (pakolások, balzsam, sampon és a belső táplálás) és minden festés kémiai beavatkozás (hennán kívül), tehát jót nem fog tenni neki, ellenben ez a festék próbálja a lehető legkevesebb irritáló anyaggal elérni a tartós színváltozást.

Kin Kinessences Color Hajfesték

Kin Kinessences Color Hajfesték
2019. február 16.

Az itteni vélemények alapján esett rá a választásom. Korábban Herbatintet használtam, aminek az ősztakarásával tökéletesen elégedett voltam és azt hittem már hozzá kell szoknom ahhoz a sprőd állapothoz, amit okozott, mert nem találtam annál jobb alternatívát. A drogériás festékek ammóniamentes változatai semmit nem értek sötétbarnára festett hajam első ősz szálai ellen, cserébe rém büdösek voltak, égették és csípték a fejbőröm. Régebben próbáltam már henna + indigó keverékével sötétre festeni a hajam, de nagyon gyorsan kopott és kivörösödött. Szóval gondoltam teszek ezzel egy próbát és ahogy az előttem szóló írta, nem forrósodik, nem csíp és szép, mély szín a végeredmény. Az összetevői pedig magasan a legszebbek a vegyi, natúrnak hirdetett festékek közül.

Terra Naturi Mousse Make-Up

Terra Naturi Mousse Make-Up
2018. május 30.

A 02 natural beige árnyalatot vettem. Van egy kis színem - nem vagyok fehér, se kifejezetten barna és ez az árnyalat egy kicsit már sápaszt. Előtte szintén a márka Nude perfection alapozóját használtam, azzal folyékony - olajos állaga és a viszonylag széles színskála miatt abszolút elégedett voltam, csak a pipettás kiszerelés nem valami gazdaságos, ezt pedig a kis tégelyből az utolsó darabkáig ki lehet nyerni. Enyhe fedésű, de nagyon szépen egységesít, bár nekem amúgy sem problémás a bőröm, ráadásul vízhiányos is, így nem vagyok matt rajongó. Kombinált, zsíros bőrre, vagy olyannak, aki nyárra választja "diszkógömb" hatású fényvédő fölé, nagyon jó ellensúlyozó lehet, maszkhatás nélkül. Csak azért 4 csillag, mert az én bőrömön még hidratáló fölé is túl száraz matt és mindössze 2 szín közül lehetett választani.