Elkofen

Regisztráció dátuma: 2016. március 17.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2016. március 17.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Megnézem

Bourjois Always Fabulous 24Hrs Alapozó

Bourjois Always Fabulous 24Hrs Alapozó
2024. május 1.

Kedvenc termék és szerintem a drogériás alapozók közül nekem a legjobb. Az összetevői nem túl szépek, de más hibát nem tudok említeni. Közepes fedésű alapozó, ezért nem fogja 100%-ban elfedni a bőrhibákat. Viszont szép természetes hatást nyújt és éppen ezért egyáltalán nem maszkos jellegű. Egyenletes bőrképet ad és halványitja a pigmentfoltjaimat, ami miatt alapozót vagyok kénytelen használni. Mivel a napsugarakra nagyon gyorsan kijönnek a foltjaim, így örültem, hogy ebben a kencében van fényvedő. Ez nálam a sötét napfoltocskák miatt fontos.
Egy két pumpálás bőven elég belőle és tökéletesen eldolgozható. Nem emeli ki a pórusokat és nem ül bele a ráncocskákba. Nem fényesedik át meleg időben sem a zsírosabb részeken. Nem fülled be alatta a bőr és nem lesz maszk kinézetű. Viszonylag jól bírja a napi strapát. Talán egy picit szárít, de hidratáló krémet többnyire használok mielött felkenem. Nekem a 105-ös "natural ivory" árnyalat tökéletesen passzol a világos bőrszínemhez. Nem sárgás és nem narancsszínű. Az alapozó csomagolása pedig igazán szép. Ha nem szűntetik be, akkor főként ezt fogom a jövőben is használni.

Annemarie Börlind Hidratáló Folyékony Alapozó

Annemarie Börlind Hidratáló Folyékony Alapozó
2024. május 1.

Számomra megfelelő alapozó lenne, ha lenne benne fényvédő, de sajnos nincs. Így valami fényvédős hidratálót kell alá kennem az erős napsütésben. Sajnos éppen a homlokomon lévő hiperpigmentációt szeretném kissé palástolni, mert bőrhibáim, piros hajszálereim, ragyáim szerencsére nincsenek. Viszont a pigmentációt, a foltok kibújását csak fényvédelemmel lehet csökkenteni. Szóval nem ez lesz a nekem való termék. Nekem kell a fényvedő az alapozóba tavasztól kezdve.
Amúgy egész szép természetes összetevőkből áll. Az illatával sem volt bajom és tényleg hidratál.
Nekem sikerült jól eldolgoznom az arcomon. A problémásabb, foltosabb területre egy picit több anyagot vittem fel. Közepes fedést biztosít, szóval nem fog tökéletesen fedni. Ez azt jelenti, hogy sokkal szebb lesz az összkép és erősen halványítja a foltokat. Viszont persze nem tünteti el teljesen. Nem bánom, hogy csak közepes fedése van, mert így nem maszkszerű, hanem sokkal természetesebb hatasú. Nem fénylik át a t-zónában, sem a zsírosabb részeken. Nem ül bele a pórusokba, sem a ráncocskákba. Így a 40- es, 50-es korosztály is simán használhatja, ha nem ragaszkodik a teljes bőrhiba-fedéshez. Nálam szép természetes hatású. A legvilágosabb "light" árnyalat és az egy fokkal sötétebb "honey" szín jól is áll a sápadt arcomhoz. Előbbi télen, utóbbi nyáron működhetne rajtam..
Kizarólag a fényvédő hiánya miatt nem tudom majd áprilistól használni, amikor már megjelennek a pigmentfoltjaim az első napsugarakra. Amúgy klassz termék.

Lancôme La Vie Est Belle L’Extrait

Lancôme La Vie Est Belle L’Extrait
2024. április 28.

Sokáig a közelébe sem mentem ennek a flankernek, mert taszított a számomra giccsesnek ható aranyszínű üvege. Aztán egyszer mégiscsak papírcsíkra fújtam és megszaglásztam. Elsőre durva élmény. Még papíron is orrbavagó, erős aroma. Azonban kis idő eltelltével, hűvös időben már kimondottan kellemes jelenségnek tűnt.
Pár nap múlva már a bőrömre is fújtam. Az első negyed órában brutál erős és tolakodó illat szerintem. Az oud, a fűszerek és a rózsa produkálhatták mindezt. Azután egyre szelídült és kellemes illattá alakult. A furcsa füstössége, és az édes alapja miatt engem egy picit a legelső la nuit tresor parfümre emlékeztetett. Mondjuk semmi köze hozzá tudom.
Ez tényleg egy megosztó, komoly parfüm nem a könnyed fajtából. Nem fiatalos, nem éretlen és nem is friss, nem légies.
Kizarólag hideg időre, vagy hűvös alkalmakra. Brutális a hatósugara es a tartóssága is. El tudom képzelni, hogy a viselőjének önbizalmat ad. Viszont tini lányok és a biztonsági játékos hölgyek ezt aligha fogják magukra fújni. Furcsa módón engem megnyugtat a fűszeres melegsége és édessége.
Hála az égnek nem lesz rajtam pacsulis a lecsengése mint az originál LVEB-nek. Rajtam az nem működik.
Még nem döntöttem el, hogy beruházok e erre. Sokszor kedvem lenne hozzá, de feltehetően nem tudnám kihasználni. A mostani meleg tavaszban ez már számomra viselhetetlen.

1 ÖSSZETEVŐ