emb1p3

Regisztráció dátuma: 2014. június 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. június 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Dusita Parfums Mélodie De L'amour

Dusita Parfums Mélodie De L'amour
2021. augusztus 2.

Wow. Persze egyáltalán nem ezt kerestem, hanem valami poros-szalmagyopáros nyári éjszaka-illatot a Sables, vagy vizes-tömjénes erdei homályt az Encens flamboyant helyett, amikor csak úgy megmutatta a kedves eladó, hogy ez a Dusita-ház királynője, és engem le is taglózott. Tény, hogy a minden vaníliás teketóriázást nélkülöző, barokkosan gazdag fehérvirágos illatok fajtájából való, így retrónak találtatik a mai drogériás vaníliás-nerolis-jázminos-lehalkított tubarózsás illatok mellett (mint a Libre, My way, Avon-katalógus 80%-a stbstb). Viszont a műfajnak egyértelműen aktualizált változata, Jakarikával abszolút egyetértek a szűrt hatásban: ugyan semmiféle maszatolásról nincs szó, a virágcsokor egymillió virágának apró nüanszai közül rá tud kapni egy-egyre az orr: életem legszebb gyöngyvirágakkordja egyertelműen itt van, a zöldesen induló tubarózsa valahogy indolikussá, viaszossá értik a szívillat tájára, muszlinpuha gardéniát kísér kábító jázmin. De mindez nem olyan 90-es évekre jellemző hevességgel rohan le, mint mondjuk az Hermes 24 faubourg-ja, hanem lágyan kúszik körém, hogy aztán teljesen eltöltse a szaglóreceptoraimat. Egyszerre van jelen ez a szűrt fény, az indolikus jegyek lassan ható kábítóereje, s valami enyhe, de ingerlő, a pézsmának nem a tiszta mosószerjellegű, hanem piszkosabb, testiesebb hangulata. Ha valaki utálja a műfajt, annak nyilván nem ajánlom, de nekem akkorát szólt a klasszikusok újrahangszerelve-kategóriában, mint a Superstitious. Az esküvőm előtt pár nappal futottam bele, és majdnem lecseréltem a Carnal Flowert hirtelen felindulásból, hogy mást ne mondjak. Esküvői illatnak is csodás, de nem a szűz hercegnő menyasszonytípust idézi fel bennem, hanem egy dominánsabb, 30 körüli, sötéthajú nőt, akiről valahogy tudja az ember, hogy nincs férfi, aki ellenállna neki. Aztán ezzel annyira nem tudtam azonosulni, de aki igen, vagy aki mást lát benne, annak nagyon is javaslom.

Garnier BIO Micelláris Víz - Narancsvirág

Garnier BIO Micelláris Víz - Narancsvirág
2021. augusztus 2.

Nyilván az én hibám is, anyósomnál fáradtan és gyanútlanul ehhez nyúltam sminklemosáskor, és nem nézegettem az INCI-t. Rémes allergiás reakcióm lett tőle, égő, viszkető, fájdalmas vörösség. Ez immár a második micellás víz, ami így kiüt (a másik a NAE rózsavizes cucca), komolyan mondom nem értem, milyen illatanyagot tesznek ezekbe a tisztító (!) termékekbe, de pont akkora szükség van rá, mint a szárító hatású alkoholra. Hiányzott, mint ablakos tótnak a hanyattesés.

Bano Doktor Sarokbalzsam

Bano Doktor Sarokbalzsam
2021. július 11.

Faék egyszerűségű, olcsó, masszív, zsíros krém éjszakára, hogy reggelre csodát tegyen. Az illatát nem gondolták túl, kicsit állott citrombuké, de úgyse szaglászom a lábam álmomban. Mindig kell lennie otthon.

Update: tényleg egyszerűen csodaszer, egy csúnya lábujjtörés miatt egy hónapig mezítláb kellett járnom egy fura lábujjkímélő papucsban, és a kamillás kendővel való törölgetés volt a lábmosás engedélyezett formája, nincsenek rá szavak, milyen állapotba került a talpam. Mégis, egyetlen alapos áztatás, a kemény bőr eltávolítása és egy alapos Doktor Sarok krémezés után babatalpam van. Elképesztő ez a cucc. Amúgy aki arra panaszkodott, hogy a bőrkeményedést nem puhítja fel, annak javaslom, hogy előbb távolítsa el a száraz bőrt, áztasson, aztán kenegessen, jönni fog a csoda! :)

Update 2: néha a kezemre és a körömágyamra is kenem, ha nagyon vészes a helyzet - és ősszel általában az. Mindent lealáz ez a cucc, ami drogériában száraz bőrre szánt kézkrém címén kapható.

Update 3: legutóbb hiába kerestem, nem találtam. A jó öreg "keressük azt az éktelenül ronda csomagolást, ami biztos nem látott grafikust, hogy rátaláljunk az olcsó, kiváló gyógynövényes termékre"-taktika olyannyira bejött, hogy itthon vettem észre, hogy végül is ezt vettem meg megint újracsomagolva, s a minőség a régi. <3 Veszek a nagyimnak is.

1 MÁRKA