emb1p3

20290 pont

Regisztráció dátuma: 2014. június 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

20290 pont

Regisztráció dátuma: 2014. június 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Dita Von Teese Erotique

Dita Von Teese Erotique
2024. február 15.

Update 5: egy-egy parfüm hozzánk tud nőni annyira, hogy nem felejtjük el, az Erotique az élő példa. Meghallgattam egy interjút Ditával, amiből kiderült, hogy valóban, a Scandalwood, bár nem azonos vele, az Erotique feltámasztása, bár ettől még sajnos nem lesz hozzáférhetőbb. Azt mondja Dita, hogy az első, saját nevét viselő parfüm és az Erotique lett a legsikeresebb a 4 illata közül, azok, ahol teljes kreatív szabad kezet adtak neki.

Update 4: úgy hallottam, hogy a Heretic Scandalwood ugyanez pepitában, fájdalmasabb árcédulával. Valaki tudja cáfolni vagy megerősíteni?

Update 3: Van itthon Avontól niche-ig minden, de ez az egyetlen 40 ml-s üveg, amit az elmúlt 2-3 évben tényleg elhasználtam, és ez akkor is nagy szó, ha a gyatra tartóssága is bőven közrejátszott benne. Már hiányzik... Vissza kell adom a csillagait.

Update 2: Halálra bosszant engem ez az illat. Fújtam már kabátra, hajra, csuklóra, táskaillatosító kendőre, ami csak eszembe jutott, hogy növeljem kissé az élettartamát. Gyalázatos. Szillázsa is szomorú, 3-4-et fújok magamra (ilyet aztán az életbe' soha semmivel, 1-2-t szoktam maximum, magam vagyok a diszkréció), és még úgy is csak az érzi, aki befurakszik az intim zónámba. Mínusz még egy pont, mert dühöngök. Csak ne tetszene ennyire, bár tovább tudnék adni rajta szívfájdalom nélkül...

Update: És el kell vennem egy csillagot. Bár tartósabb lenne az én bőrömön... De az a helyzet, hogy nem tudok elszakadni ettől a parfümtől így sem, pedig majdnem túladtam rajta. Meg kell kötni a kompromisszumot, egy hosszabb napon kétszer-háromszor is frissíteni kell az illatot, de végül is elfér a táskámban egy parfümszóró. Legyünk amúgy őszinték, jobb minőségű anyagokból készült, komplexebb illatok is hajlamosak ilyen illékonyak lenni, különösen a kedvenceim, pláne az én bőrömön, a L'Artisan Tea for two-ja, az Opus 1870, az Ormonde Woman. Nem vonhatjuk meg tőlük a tökéletlenséghez való jogukat. (Magunktól meg az ilyen átlátszó vigaszt, ugyebár...)

Rajtam a borsnak és rózsának nyoma sincs, a kelleténél kicsit tovább tartó alkoholos furcsaság után két stációja van: nem túl morcos, de kifejezetten karakán bőrös oud, ami szantálos-pézsmás-füstölős alappá halkul. Szóval bőrközeli, lineáris, minimalista illat, pontosan annyi nőies melegséggel, amit még magamon is el tudok képzelni.

Chanel Les Exclusifs De Chanel Coromandel

Chanel Les Exclusifs De Chanel Coromandel
2024. január 31.

Majd egyszer zengek róla ódákat is, az egyik szignatúrám, most csak annyit jegyeznék fel, hátha valakinek jól jön, hogy belefutottam a Duft und Kulturban az egy leheletnyivel kedvezőbb árú dupe-jába, a Ciro Parfums Chevalier de la nuit-jébe, melegen ajánlom.

Rimmel Lasting Finish Ajakrúzs

Rimmel Lasting Finish Ajakrúzs
2024. január 24.

Berry misschief-em van. Teljesen elkapott tőle a nosztalgia, úgy 10-15 éve a Rimmel hozta be az első matt bordó (nem lila, nem vörös) rúzst a drogériákba, még piros volt a tokja, és csak egy szám volt a roppant fantáziadús neve, elhasználtam belőle 2-3-at, imádtam. Ez ugyanaz a viaszos, enyhén állott kozmetikumillatú, némileg szárító, de tartós formula, mint a régi volt. Nem mondom, hogy nem dolgozhattak volna rajta azóta, de a régi szép idők emlékére nem leszek szigorú. Plusz azt a régi bordót kerestem, a Berry misschief pedig sokkal lilásabb, de a netes swatchok már csak ilyenek.

1 MÁRKA