emb1p3

Regisztráció dátuma: 2014. június 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. június 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Zarkoperfume The Muse EDP

Zarkoperfume The Muse EDP
2020. július 27.

Teljesen egyetértek Kertesznorkával, ózonos-pézsmás bárányfelhős tavaszi ég alatt szappannal, frissen mosdott nő, az a fajta, aki a szalagavatóján és az esküvőjén viselt csak sminket az elmúlt évtizedben. Békés tisztaság, vagy fantáziátlan egysikúság, nyilván ízlés kérdése (a pontozásból az én preferenciám kiderül), de azért tisztaságillatot is szagoltam már ennél érdekesebb megfogalmazásban, számomra ez egy lusta, stílustalan darab. Az árát hagyjuk is.

Update: az előző, nyilván nekem címzett hsz-ből ráébredtem, hogy a második mondatom úgy is olvasható, mintha a nem sminkelő nő lenne az alanya, akit unalmasnak találok. Inkább hozzáteszem, hogy nem, azt a parfümre értettem, magát a tisztaságillat-kategóriát tartom egysíkúnak, azon belül ezt a parfümöt lustának, mert vannak sokkal jobbak, ez olyan megúszós. Semmi bajon a nem sminkelő nőkkel, meg amúgy a sminkelőkkel se. Ez egy tök jó fórum, ahol eddig csak kedvességet tapasztaltam, semmiképp nem szeretném, hogy azt gondolja valaki, hogy vele gonoszkodom. Kertésznorka leírása amúgy is különösen tetszett, nagyon szépen fogalmaz meg valamit, ami engem különösebben nem érint meg, de ez egyáltalán nem fontos, mert pontos és hasznos a leírása, lájkoltam is :)

N.A.E. Purezza Bio Micellás Víz

N.A.E. Purezza Bio Micellás Víz
2020. július 25.
(!)

Tesztelésre kaptam én is. Mivel nem hordok atombiztos vízálló sminket, csak színezett fényvédőt és oldschool, nem folyékony rúzsokat, így eddig mindenféle micellás víz, ami szembe jött velem, képes volt maradéktalanul elvégezni a sminklemosás feladatát. Irritációt nekem nem okozott. A végső kérdés így az, hogy szereti-e az ember a rózsaillatot, a klasszikus, kicsit savanykás, hamvas rózsát, nem a Lancome Tresor-féle pralinésokat, hanem a friss, citrusosabb hangulatúakat. Van, akinek ez áporodott vénasszonyos budoár-szag, számomra boldog otthonosság, így én saját büdzséből is megveszem majd.

Heeley Parfums Sel Marin EDP

Heeley Parfums Sel Marin EDP
2020. július 17.

Mókás ez a parfümözés, teljesen igazat adok Barni8-nak az illat kapcsán, tényleg vannak váratlan (vagy, ha úgy tetszik visszataszító) árnyalatai: a kánikulában felforrt, aztán estére megszáradt, munkás, nem nyaraló testek egyfelől a tengertől, másfelől az izzadságtól sós íze-szaga, lassan bomlásnak induló alga, az elég messzi, zárás előtti halpiac felől fújó szél. Hol áttetsző, hol elkoszolódik kissé, fanyar lesz, majd újra kitisztul. Nekem pont ez tetszik benne, nem Monet deauville-i elegáns tengerpartja, főleg nem ragyogóra filterezett, koktélos instagram-tengerpart, hanem az igazi. A Womanity számomra sokkal szikrázóbb ennél, ez kicsit árnyékosabb, egyszerűbb kompozíció, de szeretem mindkettőt.

1 MÁRKA