Endymion

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 3.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 3.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Thierry Mugler A*Men Pure Tonka

Thierry Mugler A*Men Pure Tonka
2021. május 5.

Alapvetően kifejezetten szeretem a Mugler illatokat és egészen a Pure Tonkáig nem is találkoztam olyannal, ami kifejezetten ne tetszett volna. De elérkezett ez is.
Őszintén csodálkozom, hogy ennyi embertől kapott maximális pontszámot. Én nem fogom teljesen lepontozni, mivel nem egy förtelmes, élvezhetetlen lötty, viszont nekem nagyon nem tetszik. Úgy émelyitően gelj, hogy nem cukrosan édes, hanem mintha nagyon-nagyon-nagyon sok étcsokoládét ettél volna és már hányingered van tőle. Ugye az étcsokoládé sem igazán édes, de mégis sűrű gelj tud lenni, ha túl sokat eszünk belőle. No, számomra ezt a benyomást keltette ez az illat. Nem gyomorforgató, de az émelyitő jelző találó.
Sajnálom, hogy ilyen hatást vált ki belőlem, mert jó lenne érezni azt a pompás illatot, amiről mások írnak, de nekem egy nagy "No, thank you!".
Eddig a Pure Wood, ami csalódást keltő volt számomra Muglertől, de az inkább csak azért, mert elég semmilyenre sikerült szerintem. Az átható, száraz fák helyett csak egy kis savanykás száraz pezsgést kaptam, ez nekem kevés. Pedig lehetett volna egy odab@szós gourmand fás elixir, de nem az lett sajnos. Viszont ennél még az is jobb!

Ralph Lauren Polo Sport EDT

Ralph Lauren Polo Sport EDT
2021. április 18.

Jó volt olvasni Lapo véleményét erről az illatról, főleg mivel ezek szerint nagyon hasonló a viszonyunk vele. Még fiatalon, zsenge fejjel ismerkedtem a Polo Sport-tal és rögtön beleszerettem. Akkoriban már érdekeltek a parfümök, de mivel még csak éppen befejeztem a középiskolát és kezdtem az egyetemen, ezért csak születésnapok és karácsonyok környékén tudtam teljes üveggel vásárolni parfümöt, viszont lázasan gyűjöttem azokat a pár millis mintákat.
Akkoriban jött ki a Clinique a férfi Happy illatával és azon a nyáron a Polo Sport-tal duoban a top nyári illatok voltak számomra. Nem tudtam választani közülük. A Happy kirobbanó, szikrázó, vibráló, tiszta, friss citrus, a Polo Sport pedig energikus, vizes, aromás szexi kék áramlat.
Ahogy Lapo is írja, egyáltalán nem egy elcsépelt sport illatról van szó. Lendületes, friss, de nem illékony semmiség, van karaktere, engem például a mély vízre emléketet, valamiért arra asszociálok, talán mert akkorban elég gyakran jártam úszni, vagy mert "hínár"(?) az egyik illatjegye. Illetve én mindenképpen kiérzek belőle fodormentát, ami illatot nagyon szeretek, de meglepő módon nem szerepel az összetevők között.
Annyi biztos, hogy amikor a Polo Sport-ot használtam elegásnak, fiatalnak (na jó, ezt akkoriban nem volt nehéz), vonzónak és szexinek éreztem. :) Azt hiszem, nem minden erotikát nélkülöző friss illat ez, van benne egy kis zsiványság, még akkor is, ha egyáltalán nem közönséges.
Belőlem is azokat a fiatalkori nyári emlékeket idézi föl, amikor úgy éreztem, hogy elég 1-2 csepp a Happy-ből vagy a Polo Sport-ból és senki sem tud ellenállni nekem.

Egyetlen gondom van vele. Így 40esként már sajnos nem érzem úgy, hogy illene hozzám. Annyira a fiatalsághoz kapcsolódik számomra, hogy bár 2 üveggell is bespájzoltam magamnak arra az esetre, ha megszűnne (egy időben szerintem el is tűnt), mégsem szoktam már használni. Sajnos, vagy nem sajnos, ez a fiatal sportos legények illata. Ennek ellenére mindenkinek ajánlom, hogy megismerkedjen vele, mert köröket ver az elmúlt években piacra dobott Ralph Lauren illataira.

Iceberg Man EDT

Iceberg Man EDT
2019. szeptember 23.

Szerintem ez a parfüm egy olyan fricska a sok niche-imádó sznob orra alá, hogy csak na! :)
Szinte fillérekbe kerül, én mindössze 4 ezer Ft-ért vásároltam egy tesztert belőle. Na most ehhez képest nagyobb rotációban használom, mint jó néhány túlértékelt prémium illatot. Ahogyan ma is.
Ez kérem szépen egy prímán összerakott minőség iparosmunka. Lehet, hogy minden összetevője mesterséges, és? A végeredmény egy igazán markáns, nem unalmas, izgalmas, határozott, élvezetes illat, ami ráadásul az ára ellenére magas minőséget képvisel mind az illat összetételében, tartósságában és hatósugarában.
Inkább hűvösebb, hidegebb időszakra való, mivel tényleg a nehezebb, erősebb illatok közé tartozik.
Ámbrás, gyantás, balzsamos, fűszeres csoda! Nem bámulatosan komplex, de bámulatosan élvezetesen muzsikálnak együtt az illatakkordok.
Szerintem bombajó cuccal van vele dolgunk :)
Az pedig, hogy ennyi pénzért ilyen príma illatot ilyen minőséggel tudjanak előállítani, szégyen a niche műhelyekre!
Több helyen is hallottam már, hogy kikerekedne a szeme, ha megtudnám, valójában mennyibe kerül egy uncia parfüm előállítása, most már nincs is kétségem efelől.
Legyen természetes illatolajokról vagy mesterséges illatanyagokról szó, mindig a végeredményt nézzük!
Esküszöm, ha ezt az illatot mondjuk a Dior dobja piacra, ugyanúgy hypeolnák, mint a Dior Homme Intense-t.

Úgyhogy légyszi vegyétek, nehogy véletlenül megszüntessék a gyártását ennek a remek illatnak!