Envie

Regisztráció dátuma: 2019. április 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2019. április 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

PHB Ethical Beauty Superfood Bőrtápláló Arcápoló Olaj

PHB Ethical Beauty Superfood Bőrtápláló Arcápoló Olaj
2019. november 6.

Erre mondják, hogy szerelem első látásra, ...és próbára! :-) Csodálatos termék! Fantasztikus összetevőkkel. A cég filozófiájával együtt! Másfél éve kezdtem egy kis sajátos kutató munkát, ami a termékekre magára, egyben a cégek filozófiájára is kiterjedt! Nagyon szerettem volna egy olyan céget találni, akinek az elvei és értékrendje is teljesen megegyezik az enyémmel. Hiteles, és tényleg nem csak bort iszik és vizet prédikál. Merthogy, vannak ilyen "zöld" cégek sajnos. Hosszú út, rengeteg utánajárás és kutakodás vezetett odáig, hogy felfedeztem a PHB Ethical Beauty Mo.-t. Fontos számomra, hogy egy kozmetikum (is) 100% Vegán, Állatkísérletmentes, Organikus és Bio összetevőket tartalmazó termék legyen. Mint ahogy az is, hogy Pálmaolajmentes és Környezetbarát is. Ezeknek a feltételeknek mind megfelelnek a termékek.
Nekem fontos az is, hogy érzékeny, allergiás, ekcémára és pikkelysömörre hajlamos bőrűek is használhassák, egyben gluténallergiában szenvedők, vagy hormon problémákkal küzdők is. Sajnos ebből négy engem is érint. :-( Így muszáj, hogy egy termék mindenmentes legyen amit használok. Hogy ne tartalmazzon pl.: parabént, mesterséges színezéket és illatanyagokat, ásványi olajokat, formaldehidet, SLS/DEA/PEG-et, ethanolt, ethyl alcoholt, ftalátokat, szilikont és még sorolhatnám. A fentiek közül egyiket sem tartalmazzák a termékek, ami miatt nagyon hálás vagyok!
Ezért is mertem csak kipróbálni.
Egy mini, anti-aging superfood termékválogatást rendeltem meg. A superfood arcápoló olajat termékmintában kaptam a csomag mellé. Kétszer tudtam felkenni az arcomra, ami zsíros, aknés, érzékeny és kombinált is egyben. Felkenés után pár perccel már éreztem, hogy kellemesen bizsereg tőle a bőröm és szépen dolgozik is! Majd mikor bementem a fürdőszobába láttam, hogy a hulla sápadt fehér bőröm láss csodát, feléledt hamvaiból. :-) Olyan szép és egészséges színem lett tőle, amilyen alapból sem volt soha, nemhogy natúrkozmetikumtól. Lefekvés előtt 1,5-2 órával masszíroztam az arcbőrömbe egy alapos arctisztítás után. Amit lefekvéskor nem mostam le teljesen, csak egy vizes vattakoronggal töröltem át finoman egyszer, hogy leszedjem a "nagyon" felesleget. De, a többit rajtahagytam, hogy tudjon éjszaka dolgozni. És akkor reggel jött a következő pozitív élmény, szép és letisztult lett tőle az arcbőröm! A rutinosak tudják, hogy itt nem egy plasztika eredményére kell gondolni, hanem egy kis flow élményre. :-) Főleg, ha már rengeteg pénzt, időt, energiát öltünk termékek tesztelésére. Szóval, ez már szerelem! És, habár biztos, hogy a pénztárcám miatt nem fog menni olyan gyorsan, hogy kipróbáljam az összes, bőrömnek megfelelelő terméküket, de ha a fentebb leírtakat veszem alapul, mind összetevők, mind filozófia szempontjából, akkor már biztos, hogy kincsre leltem. Csodálatos kis fénysugár a cég és a termékei ebben a hataloméhes, kapzsi és pénzorientált világban. Nekem nagyon fontos az állatvédelem, a környezet és a természet védelme is! Így az, hogy a cég a profitjának 20%-át ráadásul jótékonykodásra költi, fenntartható forrásból dolgoznak és a csomagolás is újrahasznosított és 100%-ban újrahasznosíthatóak, már boldogságot ad! Az meg, hogy az ásványaik is felelős bányászatokból származnak és nem alkalmaznak sehol gyermek munkaerőt sem, respect, tényleg! Persze, hosszútávú hatásokról nem tudok még beszámolni, de eddig magáért beszél a termék és legfelül a felsorolt összetevők is. Frissíteni fogok idővel!
Egy tudatos vásárló tudja, hogy miért írtam le ilyen hosszan az erényeket, és hogy miért is fontos szempontok a felsoroltak. Nem volt könnyű ilyen céget találni, ami amúgy szomorú. Sok díjnyertes termékük, ajánlásuk, tanusítványuk van, aminek bárki utánanézhet az oldalukon, nekem komplexen a kiemeltek voltak főként fontosak. A termék, a filozófia, a hozzáállás és az irány mind a szívügyem, és boldog vagyok, hogy tiszta lelkiismerettel, közben jótékonykodva és fenntarthatóan használhatom majd a termékeiket.

Moyra Coral Körömlakk

Moyra Coral Körömlakk
2019. október 29.

A fenti színek közül a 212 - Salmon , 213 - Hawaii és a 215 - Feel love nevű körömlakkok landoltak pár napja az online kosaramban.
A Hawaii szín szerintem egy kicsit olyan semmilyen, öreges, narancsos szín.
A Salmon viszont már egy szebb, világosabb, fiatalosabb barackos szín. A Salmon tetszik, ennek van némi köze is a coral-hoz, ha a narancsosabb/barackosabb coral árnyalatokat keresi valaki, de nekem nem az igazi és sztem. nem neonos. Én az ütős és rafinált coral árnyalatokat kedvelem.
No és akkor, már a nevében is benne van, nekem a Feel love egy próba után tényleg a szerelem érzése lett!!! :-) Hihetetlen csalóka amúgy az üvegben, még nem felkenve a színe, én személy szerint soha nem vettem volna meg, ha személyesen látom és nem online rendelem meg kipróbálni. Amúgy legfelül a képen látható kifestett körmökhöz nagyon hasonló, csak van még egy minimális rózsaszínes beütése.
Szóval ez a körömlakk legalább két rétegben felkenve valami gyönyörű színű. És ennek nagyon is van köze az igazi pirosas-rózsaszínes coral árnyalatokhoz! Engem teljesen levett a lábamról ez a szín. És nagyon érdekes, hogy ahány féle fény alatt van, annyi féle árnyalatot ad! Egy-két fényviszony alatt egy átlagosabb rózsaszínes-pirosas szín, de a legtöbb fényben meg gyönyörű, főleg a természetes fényben, ahol többször olyan neonos-rózsaszínes-pirosas egy nagyonnagyon minimális naranccsal ami nem észrevehető, de érezni, hogy van benne. Nem is tudom meghatározni. :-) Szóval csúcs!
A lakk kezelhetősége és minősége miatt szivem szerint lehúznám 3-4 csillagra, mert elég nehéz vele dolgozni, csíkozódik kicsit, sűrűnek is érzem, stb., tehát rá kell jönni a taktikára, de a színért cserébe mindenre hajlandó vagyok, még szenvedni is! :-) A tartóssága az én esetemben nem mérvadó, mert nekem 2 napnál tovább nem marad fenn szépen körömlakk. Ez a Feel love amúgy elég mattos száradás után, de mire nem jó egy UV/LED lámpa és egy színtelen, átlátszó gél lakk, ha nem tartósságot növelni és fényt adni a körömnek ugye... ;-)

Ziaja Acai Berry Antioxidáns Expressz Szérum Arcra és Nyakra

Ziaja Acai Berry Antioxidáns Expressz Szérum Arcra és Nyakra
2019. október 25.

Bocs az ekezetek hianyaert, az angol billentyuzet atka. En is az alabbi velemenyek alapjan szavaztam korabban bizalmat ennek a szerumnak. Szuper kis szerum amugy, de nekem valamiert megfajdul tole a fejem. :-( Mar amugy ezek miatt is vagyok abszolut naturkozmetikum parti, mert nagyon erzekeny vagyok az osszetevokre.
De, ha ar-arany ertekben osszehasonlitom mas sokkal dragabb termekekkel, akkor azt kell mondjam, hogy ahhoz kepest tenyleg nagyon jo kis termek es megeri az arat, erdemes egy probat tenni vele!
Nekem zsiros/kombinalt borom van az arcomon, nyaktol lefele meg szaraz es vizhianyos. :-) Eloszor az illata csapott meg, ami tenyleg fincsi es meg 15-25 perccel a felkenes utan is ereztem. En mar mindenbol natur/bio/organikus termekeket hasznalok, mert nagyon erzekeny a borom sajnos, mindenre jelez es reagal, de ez a krem nagyon kis konnyu, selymes, gyorsan beszivodo krem. A fejfajason kivul mas irritaciot nem okozott, sem a szemem alatt ahol jellemzo szokott lenni, sem a szemem nem konnyezett tole es semmi. Es raadasul feltolt, kisimitja a bort es mindezt ugy, hogy semmilyen ragacsos erzetet nem hagy maga utan. Puhabb es feszesebb lesz tole a bor es ami meg fontos lehet zsiros borueknek, hogy szepen mattit, tehat smink ala is idealis. Talan nagyon minimalisan szarit is, de lehet csak a feszesseget ereztem annak. Nem vagyok meg mestere minden kremnek, de probalkozom. Igaz en elotte megtisztitottam Dr. Konopka's hidratalo arctonikjaval a borom, ami szinten szepiti es igy a ketto egyben egy szebb tonusu, matt es feszesebb bort eredmenyezett. Egy rutinba hidratalo ala is tokeletes lehet. Azt nem mondhatom, hogy csodaszer, mint ahogy sokkal kevesebb termek az a piacon, mint ami nem, mar ha letezik olyan tenyleg hogy csodaszer, de teszi amit iger. Nalam nem lesz allando termek a fejfajas miatt es a mar kialakult magas elvarasaim miatt amit az osszetevok es cegfilozofia fele tamasztok, de egy probat megert es ajanlom a termeket.