Erika80

Regisztráció dátuma: 2012. október 12.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2012. október 12.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Megnézem

Dorall Hi Fashion Women EDP

Dorall Hi Fashion Women EDP
2020. március 26.

Az első 2 másodpercben talán picit szintetikus, de ez tovalibben és marad egy nagyon kellemes trópusian édeskés, könnyed, némiképp samponos illat. Olvasgattam az ő eredetijének is a véleményeit és a parfüm erőssége és tartóssága a véleményezők szerint nagyon gyatra, egyáltalán nem ér fel az eddig megszokott V.S. szinttel. (persze ez bőrkémia függő is) Hát igen, ezt elhiszem, mert ha csak 90 %-ban hozza is az eredeti aromáját, akkor is átjön ez a tény róla. Csak hát nem mindegy, hogy 2.000-ért vagy 30.000-ért. Ettől eltekintve maga az illat szerintem abszolút nem rossz, kellemes. Visszafogott, kedves és bájos illat. Nem kihívó, mégis lehet akár szexi is. Minden annak függvénye mihez viseli az ember és hogyan. Lágy, gyümis-virágos (gardéniás) illat. Nekem ő is tetszik, örömmel fogom viselni, főképp így tavasszal.

Dorall Collection Angelic Delight EDT

Dorall Collection Angelic Delight EDT
2020. március 26.

Ő beletartozik a számomra legkedveltebb illatkategóriába. Rendkívül finom ötvözete a virágoknak, citrusoknak és gyümölcsöknek. Légiesen finom, mégsem éles és érces. Napsütés, vidámság, tisztaság, kifinomultság, könnyedség, nyugalom, mosoly és egy lenge, világos színű nyári ruha - ezekre asszociálok akaratlanul is amikor megérzem ezt az illatot. Nagyon finom. Biztos az eredeti is gyönyörűséges, ha az utánzata ilyen remek.
Gyümölcsös samponbombaként is jellemezték, de én nagyon szeretem az olyan illatokat is, úgyhogy, nekem kedvemre való! :) Tartósságát (a Victoria's Secret-nek) nem dicsérték, sőt... Úgyhogy ettől a kis utánzattól sem várok el túl sokat. Főként, hogy egy friss illatról van szó. De eddig elégedett vagyok azzal is.

New Brand Master POP Women EDP

New Brand Master POP Women EDP
2020. március 26.

Nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen is a CH 212 pop women, mert mindenhol nyári parfümnek írták le és citrusos, virágos, friss illatként. Bár voltak akik egyáltalán nem így érzékelték, de ők voltak kevesebben. Nos, amennyiben ez a parfüm valóban ennek az utánzata, akkor vagy én is azon kisebbség közé tartozom, akik nem a frissességet érzékelik belőle, vagy az én üvegemben más van... :D Én nem tudom, mindenesetre különösnek tartom, hogy én inkább egy édeskésen virágos illatot érzek ki belőle némi kesernyés felhanggal. Az esetleg lehet a grapefruit és a bergamot. A rózsa talán picit jobban otthagyja a lábnyomát, de nem egy tipikus rózsás illat.
A Gucci Bloom jutott eszembe először amikor beleszagoltam és azóta is valamiért ő ugrik be. Talán mert az a "templomosan" virágos, vagy mások úgy jellemezték, poshadt virágos illata van.
Idővel szépen változik, kellemes illat marad utána, de semmiképp nem friss és citrusos jelzőkkel ellátott aroma a számomra az tény. Legalábbis nem a klasszikus értelemben vett citrusos illatvilág. Viszont egy jó 1/4 - 1/2 óra múlva már inkább a Roberto Cavalli Paradiso-ja ugrik be róla.
Tartóssága erős közepesnek mondható. Ár-érték aránya jó. Egyelőre nem nyert meg magának, de egyáltalán nem tartom rossz, kellemetlen illatnak. Komolyabb, nőiesebb illat annál, mint amit a csomagolása és az üvege sugall.