esteianim

Regisztráció dátuma: 2010. november 1.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2010. november 1.
Bőrprobléma: Vízhiány

Balea Hanf Cocos Fátyolmaszk

Balea Hanf Cocos Fátyolmaszk
2020. május 26.

Kipróbáltam, de bár ne tettem volna! A másik kókuszossal érdemesebb próbálkozni, de ezzel nem. Utána napokig vöröslő foltok tarkították az arcom és aloés, kamillás borogatásokkal kellett enyhíteni az irritációt. Érzékeny bőrűek még csak kósza pillantást se vessenek rá a boltban: gyorsan haladjanak tovább.

Kneipp Hautzart Ajakápoló

Kneipp Hautzart Ajakápoló
2020. május 26.

Valami elemi vonzalom fűz a mandulás illatokhoz, ezért volt "muszáj" megvennem éppen ezt, amikor elfogyott az ajakápolóm. Nekem a szél gyakran okoz száraz ajkakat és már sokféle gyógyírrel megpróbálkoztam, de eddig ez volt talán a legjobb választás! Az ára persze nem a legkedvezőbb, de kárpótol a visszafogott, finom illata és a hatékonysága. A legelterjedtebb márka termékeitől csak újra és újra krémezni kell, mert inkább szárít, mint véd. Ez termék viszont egyáltalán nem ilyen (én a kézzel belenyúlkálósakat elvből kizárom, így tényleg nem sok versenytársa marad). Az elegáns kis parafa tégely, amiben árulják meg egyenesen hab a tortán.

Eucerin pH5 Intenzív Krém

Eucerin pH5 Intenzív Krém
2020. április 27.

A bőröm egyszer csak úgy döntött, hogy a maga módján eszeveszett sikoltozásba kezd: iszonyú száraz volt, húzódott, feszült, mint a húr, foltokban lángoló vörös és egyenetlen is volt. A sírás fojtogatott, ha csak tükörbe kellett néznem. Ebben biztosan sok rosszul megválasztott kozmetikum is ludas, meg valami ismeretlen allergén anyag. De én sokáig úgy akartam: úgy szerettem volna hazai, bio meg mindenféle felkapott drogériás-sajátmárkás termékeket használni, hogy ez lett a vége. Aztán pár nap szünet és némi kamillás simogatás után elmentem a patikába, hogy onnan válasszak krémet.
Ezt vettem meg és a csoda megtörtént. A krém nagyjából a gyártó alapkréme, de már ez is óriási minden eddigi próbálkozásomhoz képest. Az első felkenés után szinte könnybe lábadt a szemem, olyan jól esett a bőrnek, aztán jött pár nap, amikor elbizonytalanodtam, de most már úgy látom, hogy ez is a folyamat része volt. A bőröm lassacskán teljesen megnyugodott, eltűnt a pirosság, szinte sima az arcom. Nem tűnik könnyű krémnek, de nagyon könnyen beivódik. Ne egy virágvizes zselére számítsatok, és ne is a hidra-szérumok vizességére, akkor nem fogtok csalódni. Az illata szerintem simogatóan kellemes és ráadásul bárhová kenhető: a kezemen lévő ekcémás foltokat is begyógyította. Na, szóval ezt tényleg megéri kipróbálni.