eszti87

2005 pont

Regisztráció dátuma: 2016. január 4.
Bőrprobléma: Bőröregedés

2005 pont

Regisztráció dátuma: 2016. január 4.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 1 eladás
Megnézem

MAC Fix+

MAC Fix+
2019. április 25.

Néha nem is értem, minek használom az én kombinált, nyáron diszkógömbként csillogó bőrömön, de egyszerűen imádom!
Fixálásra nálam a fentiek miatt nem használható (bár én spec. nem is vártam tőle - akinek, zsíros vagy kombinált bőre van, nehogy megtévessze a "Fix" szó), viszont ha picit több púdert használtam, akkor fújok egy keveset az arcomra és megszűnik a poros hatás.
Amire használom még, az alapozásnál az alapozóecset és/vagy az arcom könnyed permetezése, hidratáltabb lesz tőle és szebben el tudom rajta oszlatni az alapozót.
Illetve ami minden alkalommal lenyűgöz, az a szemhéjpúderek, highlighterek felvitele Fix+-os ecsettel, csodásan kihozza a fényes, shimmery textúrákat, megkatalizálja a dolgokat :D
Én az illatát is imádom! A spriccelője permetezhetne szebben is, néha vízcseppes lesz tőle az arcom - lehet, hogy egy picit még messzebbről kellene magamra fújnom, de így is sajnálom, hogy egy része a levegőben végzi. :)
Nálam sokáig kitart, kb. háromnegyed évente elég újravennem, szóval így az ára sem vészes.

Catrice Slim‘Matic Ultra Precíz Vízálló Szemöldökceruza

Catrice Slim‘Matic Ultra Precíz Vízálló Szemöldökceruza
2019. április 25.

Eltűnt hőn imádott NYX szemöldökceruzám, muszáj volt valamit beszereznem, amíg feltúrok érte minden sarkot és zugot a lakásban, erre esett a választásom. Ezért az árért teljesen korrekt a termék, sőt.... szerintem az általam eddig próbált Rimmel és Maybelline ceruzákat is messze lekörözi - azokból valahogy sosem sikerül normális árnyalatot találnom, túl kemények a ceruzák, plusz nem is lehet velük elég precízen dolgozni.
Itt a színválaszték megfelelő, a sötétbarna szín sem vöröses beütésű, és szép precíz vonalakat lehet vele rajzolni.

Eredetileg 4 csillagot szerettem volna adni, az 1 csillag levonás pedig annak szól, hogy már-már túl puha a ceruza, annyira, hogy ha nem vigyázunk, elkenődik, így a tartósságát azért nem mondanám tökéletesnek.
Végül azért döntöttem 3 csillag mellett, mert kb. egy-másfél hónap alatt elfogyott napi használat mellett úgy, hogy egyébként dús a szemöldököm, csak picike igazításra és a szemöldök végének korrigálására használok ceruzát. Magyarul baromi gyorsan fogy! Ha belegondolok, hogy a NYX-es cerkám hiába kerül kb. 3000 Ft-ba, nálam közel fél évig kitart és a színt is jobban el tudom találni, akkor kénytelen vagyok még egy csillagot levonni.
Egyébként egy tök jó termék, és ha valami tragédia folytán nem tudok majd hozzájutni a NYX-es termékhez, akkor átmenetileg biztos megint ezt fogom megvenni, mert tényleg jó, csak számomra az ár-érték arány nincs rendben a gyors fogyás miatt.

L'Oreal True Match Alapozó

L'Oreal True Match Alapozó
2019. április 25.

A Bourjois Healthy Mix alapozóm helyett kerestem alternatívát, mert untam már, hogy tiszta ragacsos tőle az arcom, irtó nehéz fixálni, és a fedése sem a legjobb. Sokat kutakodtam itt KM-en is, és azt hittem, a Maybelline-Rimmel vonalon meg is találom a számításom, de egyszerűen nem találtam megfelelő árnyalatot (pedig nincs egy lehetetlen színű arcbőröm), de az állagokkal nem voltam megelégedve, így végül a True Match győzött. Az eredeti árát picit sokallom (mint általában minden L'Oréal sminkcuccét, de egyébként mellé még nem nyúltam velük :D), így a vásárlást direkt a Glamour napokra időzítettem.
Így, 2 hét intenzív használat után azt kell mondjam, megtaláltam a drogériás kedvencemet :)
Szeretem benne, hogy fixálás nélkül sem csillog a fejem tőle, fixálással pedig egészen tartós. Van benne egy kis SPF, de az arcom vakuval sem vált holtra tőle.
Jó, hogy egészen folyékony az állaga, nagyon szépen el lehet oszlatni kabuki ecsettel és blenderrel is, és kellőképpen építhető. A fedése nem a legerősebb, de egy tisztességes közepes fedésig építhető fel, ami a mindennapokra pont ideális. :)
Rengeteg árnyalatban kapható a többi drogériás alapozóhoz képest (azért a szokásos 3-4 árnyalat, amit tartanak, az nem választék...sőt, az a pocsék felhozatal arra sem jó, hogy mondjuk 2-féle árnyalatot megvásárolva saját színt keverjen ki az ember), legalábbis ahol én vettem, elég szép választék volt :)
Az üvegében úgy tűnik, hogy kis rózsaszín-arany fényű csillámok vannak benne, de felvitelkor ebből semmi nem látszik szerencsére.
Egyetlen negatívum, hogy egy kicsit mintha gyorsan fogyna, bár annyit szenvedtem már egy normális drogériás alapozó megtalálásával, hogy ez sem érdekel - Teljes áron is maximálisan újravevős!