exhocmomento

Regisztráció dátuma: 2017. december 30.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. december 30.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Catrice Generation Matt Comfortable Folyékony Ajakrúzs

Catrice Generation Matt Comfortable Folyékony Ajakrúzs
2019. február 23.

Sajnos csatlakoznom kell az előttem szólóhoz. :( Impulzusvásárlás volt, mert szeretem a márkát és bíztam benne. Az ára sincs elszállva - gondoltam sokat nem veszthetek. A '100 Llama Pooh" nevű árnyalat jött haza velem, ami igazi vad, különc, elvont underground szerelemszín, nagyon tetszik. Na de a minőség... hát igen. Az applikátor csinos és kézre álló, szépen lehetne vele dolgozni, ha...

1. Ha normálisan terülne. De nem, egyszerűen foltos az egész, nem lehet (vagy csak nagggyon nehezen) egyenletesen felvinni, ami az én erős, sötét, alap-ajakszíntől eltérő árnyalatom esetében finoman szólva nem kívánatos. Teljes fedésű? Gee, nah. Valóban olyan, mintha túltolták volna benne a jojobát és emiatt az egész fura, síkos, híg és nem elég homogén textúrájú.

2. Ha megkötne. De nem. Egyszerűen nem hajlandó megszáradni. A pusziteszten nagyon csúnyán elhasal. Kenődik, maszatolódik, fog, kopik: szinte úgy, mint egy magasfényű folyékony rúzs. Bársonyosan matt? Gee, nah.

Az Avon sima (nem folyékony) matt rúzsai is tartósabbak, mint ez. (Ezzel nem degradálni akarom az Avont, van egy rakat termékem tőlük. Csak összehasonlításképp vetettem fel.) Folyékony-matt kategóriában pedig a Lovely K*lips sokkal-sokkal jobb ennél.

A tartósságáról sokat elárul annak ténye, hogy egy sima, száraz papírzsebkendővel (!!!) tökéletesen le tudtam törölni az ajkaimról.

Kényelmesnek egyébként tényleg kényelmes, ez a sok olaj véd a kiszáradástól és maga cucc is könnyű érzés az ajkakon. A dizájn is tetszetős, letisztult. A kupak jól zár, kattan egyet becsavarásnál.

A 3 csillag csak és kizárólag a színnek szól. Az annyira tetszik, hogy emiatt nem bántam meg a tranzakciót. Jó lesz képekhez, meg talán nagyon rövid, nem evős-nem ivós programokhoz. Másra aligha.

Facelle Intim Törlőkendő

Facelle Intim Törlőkendő
2019. február 21.

Megtaláltam a tökéletes nedves törlőt, nem keresgélek tovább. :) Nem csíp, nem bánt, csak frissít. Olcsó. Szépek az összetevői. Kellemes tisztaságillata van. Az átlagostól kicsit nedvesebb - nekem ez nagyon tetszik. Még a dizájn is cuki, minimalista ezekkel a kis horgonyokkal. És a legjobbat a végére hagytam: úgy van kialakítva, hogy ahogy kihúzunk egy kendőcskét, a következő nem mászik ki egy tapodtat sem. Nem kell azzal vesződni, hogy visszadugdossuk a következő félig kilógót, így nem is szárad ki egy sem. Ja, és szuperül, precízen vissza lehet zárni, nem adja meg magát a ragacs. Pöööpec.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2019. január 15.

Több, mint 3 hónapja használom már. Próbáltam heti 2x, de úgy túl sok volt, így maradtam a heti 1x-nél, amit meg kevésnek éreztem egészen addig, amíg a retinol be nem került a rutinomba. Deee mióta az benne van, tökéletesen kiegyensúlyozott vagyok ezzel a heti eggyel.

A bőröm F-vonalban (homlok+ orr+orr mellett) zsíros és tág pórusú, a többi részén normál, de szinte mindenhol hajlamos a mitesszeresedésre. Ám ami most igazán releváns a véleményemnél, az az, hogy nagyon, de nagyon ellenálló. Viszonyításképpen: emellett heti 6x használom a GG Cheer up-ját, azaz minden nap hámlasztok. Reggel C-vitamin, GG aPAD, niacinamide. Este újabb adag nia és retinol. Tudom, ez brutál, de az én bőrömnek erre van szüksége.

A fentiek tükrében talán nem meglepő, hogy ez a kis piros cucc sem okozott nálam irritációt. Nagyon be voltam tojva, amikor először használtam, de az égvilágon semmit nem éreztem, még bizsergést sem. Amikor lefelé mostam, akkor azért kicsit kimutatta a foga fehérjét, mert vízzel érintkezve csipked, hiszen abban oldódik. Ebből következik, hogy felkenni is tökéletesen száraz bőrre kell, nedvesre nem ajánlott. A lemosáshoz pedig az a tapasztalatom, hogy minél melegebb vízzel csinálom, annál kevésbé csíp. A 10 perces hatóidőt mindig igyekszem betartani, de nem egyszer túlszaladtam már, és sosem volt belőle semmi gondom. Eleve képtelen vagyok 1 percen belül felkenni mindenhová, mert lassú és pepecselős vagyok, ilyen erős savaknál pedig nem is árt az óvatosság. De őszintén mondom, nemhogy galibát, de kellemetlenséget sem okoz a használata. Persze ehhez azért kell egy ilyen vastag és lázadó bőr, mint ami az én pofázmányomon foglal helyet.

Az eredmény azonnal látszik, már az első használat után, másnap reggel simább bőrrel ébredtem. :) Azóta pedig egyre feljebb ível az arcom állapota, persze ehhez a rutin többi része is kellett és kell továbbra is. Szó szerint gyalulja a bőrt, a mitik pedig sokkal könnyebben és szebben likvidálhatóak a használta után. Hidratálni mindenképpen szükséges utána, de ezt már rengetegen említették előttem is. Azt sem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy reggel kötelező a fényvédő. Amúgy is, de emellett pláne.

Az ára szuper és a heti egy használat mellett még gazdaságosabb. Az INCI izgi és gyönyörű, a gyártás cruelty-free, a hatás kifogástalan. Azt hiszem, ez az 5 csillag definíciója. :)

1 ÖSSZETEVŐ