ezustbarack

Regisztráció dátuma: 2015. november 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. november 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel
Megnézem

La Roche-Posay Anthelios XL Mattító Hatású Napvédő Gél-krém SPF50+

La Roche-Posay Anthelios XL Mattító Hatású Napvédő Gél-krém SPF50+
2021. április 8.

Hosszas kutatás után kerestem egy barátságos összetételű nyárra való fényvédőt, ma reggel, gondoltam, kipróbálom.
Gyengébb fényvédőként a Niod Survival 30-át használom, az alá csak hidratálót lehet kenni, máskülönben kukacosodik, így örültem volna, ha ez olyan termék lesz a számomra, ami alá mást is kenhetek majd, sajnos nagyon úgy tűnik, hogy ez az igényem itt sem teljesülhet.
Maga a krém rendkívül sűrű, testes, nehezen kenhető, számomra ez sem pluszpont.
De ami még durvább, az a kukacosodás, amit produkál, ilyet még komolyan semminél nem láttam, a Niod-féle kukacok ehhez képest teljesen beleférnek, nem hogy nagyon "sok" de vastag fehér darabokban jön le minden. Azonnal lemostam az egészet, legközelebb ezt is csak hidratálóval próbálom ki, nagyon remélem hogy legalább úgy működni fog, majd updatelek, de ez most nagy csalódás eddig.

Update: Igen, ez is amolyan alá-csak-hidratáló típusú termék, még azt sem bírja kukacosodás nélkül, ha a hidratálóba hialuront teszek. Nem hiszem, hogy ő lesz számomra az igazi hosszú távon.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2021. április 2.

Hát ez tényleg a nagybetűs WOW! Olyan, mint egy kozmetikai tisztítás otthoni körülmények között. Abszolút megéri a pénzét, ennyiért meg gyakorlatilag csodaszer. Féltem tőle, mert eddig a TO Mandelic Acidjával hámlasztottam, de semmi okom nem lett volna erre a félelemre. Száraz bőrre, vékony rétegben viszem fel, az elején csíp, ez kellemetlen, de ahogy telnek a percek, ez az érzés is úgy múlik el (egyébként azt vettem észre, hogy fürdés/zuhanyzás utáni használatnál csíp jobban, máskor kevésbé). 10 percnél tovább nem hagyom fent, szépen lemosom vízzel, amit egyébként szerintem könnyedén meg lehet tenni, nem tapad, nem ragad, tök jól lejön. Utána 1-2 percig még piros a bőröm (nem pedig befogja, ahogy azt itt korábban valakinél olvastam, én nem tapasztaltam maradványokat, vagy színezést, szerintem ez tévedés), de az is elillan. Ezeken az estéken csak GG hyaluront és Cerave hidratálót használok utána, összekeverve. Tisztább, egyenletesebb, egészséges fényű a bőr utána, és másnap reggel is, és csuda klasszul lehet rá sminkelni, mert eltűnnek a kis pici bőrdarabkák is, amiken olyan csúnyán meg tud tapadni az alapozó, és az a termék sem kukacosodik, ami egyébként szokott kicsit. Leviszi a kezdődő patikat, halványítja a meglévőket, egy élmény használni. Legszívesebben minden este nyomnám, kár hogy az valószínűleg kikészítené a bőröm, imádom, nagyon must have, nagyon újravevős.

UI. És lányok, légyszi légyszi! OLVASSÁTOK EL a használati utasítást hozzá, nagyon fontos, rengetegen írjátok, hogy nem tudtátok, hogy kell használni, és csúnya lett az eredmény, ne a trendek után menjetek, hanem tájékozódjatok, mielőtt megvesztek és használtok valamit! Aki pedig még kezdő a hámlasztásban, ne ezzel a termékkel kezdje. ♡

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5
2021. március 27.

Én rögtön a sűrűjébe vágtam: első este csak ez került fel hidratálóval és hialuronnal, de második este már mindent is (nia, apad, TO mandelic, niod survival) kentem alá-felé, és jelentem: semmi gondja vele a bőrömnek : ) Nagyon könnyen kenhető és szupergyorsan beszívódik, emiatt úgy érzem, hogy a többi kence is hamarabb tűnik el az arcbőrömben, mint korábban - most már az ágyba érve sem vagyok fényes-ragadós.
Nekem tetszik az adagolója és a színe is, élvezet valami mást kenni az arcomra.