feilixia

Regisztráció dátuma: 2013. május 29.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2013. május 29.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++
2014. március 28.

Update: Jócskán a tubus felén túl jártam, amikor elkezdtek kis fehér pötyikék kijönni az arcomon, szóval úgy gondoltam, pihentetem kicsit. Ez kb másfél hete volt, azóta a megmaradt Catrice All Matt Plusomat használom, aminek közel sincs ilyen szép és természetes fedése, viszont letisztult a bőröm időközben, úgyhogy tutira a Missha volt a ludas. Fájó szívvel levonok két csillagot. Véget ért a szerelem. :'(

Szinte az összes véleményt visszaolvastam, mielőtt megvettem, de végül egy mondat győzött meg: "jobb, mint a Catrice". Hogy mi?? Na ezt ki kellett próbálnom. :D
Budapesten a Szent István körúti bioboltban 140 ft-ért adtak mintát, bár 21-es árnyalatból épp nem volt, de annyira nem vagyok hóferhérke, a 23 pont jó lett, meg is vettem 50ml-ben. (Próbáltam még 27-est, de az tényleg nagyon sárga.) A tubusból kinyomva a 23-nak beteges szürke színe van, de szépen beszívódik és idomul a bőrhöz. Amióta megvan, nem is használom a korrektorom, hanem parásabb részeken duplán rétegezem ezt a csodakencét, és eltűnik minden ragya. Nagyon jó a kialakítása, extra pici adagot is ki lehet belőle préselni, ha csak egy-egy ponton akar korrigálni az ember. ÉS aminek külön örülök, hogy a hámló pattanásokat nem emeli ki, nem szárítja pikkelyesre, hanem elfedi szépen, úgy, hogy közben nem fokozza a gyulladást. Ha nagyon nagy rohanás van reggel, az aláhidratálást is elhagyom - az én bőrtípusommal egyszer-egyszer belefér, de egy sima alapozóval ezt nem tehettem volna meg. Fölé T-vonalban egy kis transzparens púdert szoktam feltenni, mert délutánra átfényesedik a bőröm, ha csak BB van rajta. A színe akkor is simán tart, csak fölötte olajos érzetem lesz, dehát ennyit elviselek a természetes (értsd: nem vakolatszerű) hatás érdekében.
Ennyi volt az indoklás. Nekem ez maga a csoda. :)

Catrice Smokey Eyes Szemceruza

Catrice Smokey Eyes Szemceruza
2014. március 21.

Imádom a Catrice-t, de ez sajna nem jött be. Pozitívum, hogy egészen szép feketés a fekete. Finom puha az állaga is, szemhéjra öröm vele rajzolgatni, de egyáltalán nem lesz tartós, szóval szemcerkának megbukott. Szép füstös sminket csinálnom még nem sikerült vele, biztos csak én vagyok a béna, de így a végeredménye az lett, hogy nekem semmire sem jó.

Garnier Micellás Arctisztító Víz

Garnier Micellás Arctisztító Víz
2014. március 21.

Első próbálkozásom micellás vizek terén, de le is horgonyoznék itt, mert abszolút bejövős! Azt olvastam KM-án, hogy a micellás vizek jók, jók, de hamar fogynak - hát ezt nem lehet ilyennel vádolni. :D Január eleje óta használom reggeli arctörlésre, és esti sminklemosás+arctörlésre (3, azaz három vattakorongot locsolok vele agyon naponta), és még kb a flakon hatodrésze megvan. Nem irritál, nem szárít semmit sehol, de teljes tisztaságérzetet ad, na valami ilyesmit keresek én egy lemosóban. 1400 forintért ajándék volt.