Feketehattyú

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Nina Ricci Nina L'eau

Nina Ricci Nina L'eau
2021. március 28.

Ezt is megszüntették? Neee!
Nagyon szép, igazi megmosolyogtató tavaszi-nyári illat. Az anyaillatnál kevésbé édes, kicsit citrusosabb, enyhén cseresznyés. Szuper tartós. Fáj a szívem érte! Még online parfümériákban kapható, érdemes lecsapni rá! :)

Lancôme Hypnose EDP

Lancôme Hypnose EDP
2021. március 28.

18 éves lehettem, amikor eldöntöttem, hogy a diákmunkából gyűjtögetett pénzemen veszek valami jó drága parfümöt.
Az elsők között szagoltam meg ezt az illatot. Nagyon tetszett. Valahogy úgy vaníliás, hogy nem gejl, a jázmin és a golgotavirág valami függőséget okozó egyveleget alkot, rácuppan az ember a csuklójára és csak szipuzza, isteni. Valóban kicsit mű és elég lineáris. Nem változik az illat, egyszerű, végig ugyanolyan marad, mégis megvan a varázsa.
A figyelmemet hamar elvonták a Prada Candyk, főleg a L'eau ( akkor még csak ez a kettő volt kapható) és akkor depütált a legelső La vie est belle, így hamar háttérbe szorult a Hypnose a kívanságlistámon, de sokáig rajta volt.
Aztán a tesóm megvette az utánzatát, amit sikeresen szét is tört, 2 hónapig illatozott a lakás. Végül elfelejtettem, sosem vettem meg. Most, sok év után, csere útján hozzam került egy üveggel. Még mindig hasonló véleménnyel vagyok róla. Jó, jó, de már nem én vagyok. Fiatal, 18- 20 év körüli lányok illata ez, nekik viszont szuper választás hidegebb napokon! :)

Givenchy L'Interdit EDP

Givenchy L'Interdit EDP
2021. március 28.

Az eredeti L'Interdit-et kimondottan Audrey Hepburnnek tervezte Hubert de Givenchy.
Az illatra többen is felfigyeltek, így Hurbert megkérdezte Audreyt, hogy forgalomba hozhatja-e, mire Audrey azt felelte, hogy: "Megtiltom!"
A nevét innen kapta, ugyanis a L'interdit azt jelenti "Tiltott". Végül meggondolta magát és a parfüm mégis forgalomba került.
Sajnos az eredeti verzióhoz nem volt szerencsém, de Audrey nem véletlen volt nőideál, szeretem amit képviselt, bájos, kecses törékeny, stílusos nő, aki nem a botranyaival és nem "mellbedobással" vívta ki ezt a címet, hanem belülről fakadó, természetes nőiességével, bájával.
Amikor az illat modernizált változata 2018-ban megjelent elsők között vettem meg próba nélkül a legnagyobb kiszerelést.
Különleges, karakteres, virágos-fás illat ez, valami megfoghatatlan "balzsamos" édességgel.( Nem tudom melyik jegytől lehet ilyen, sokan kékszőlőnek érzik, de elvileg az nincs is benne.)
Brutál tartós, én csak hidegebb időben tudom elviselni magamon, akkor nagyon szép, melegben viszont kimondottan idegesít az illata. Ennek ellenére azt gondolom, hogy egy méltán sikeres, minőségi illat (végre).
Persze "meglovagolták" a sikerét, jó pár flanker sorakozik a drogériák polcain. A többit nem próbaltam és nem is tervezem, egyedül az edt verziót szimatolnám meg, hatha kicsit könnyedebb és nyáron is tudnám hordani.