Fiorentina

Regisztráció dátuma: 2017. február 27.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: >54

Regisztráció dátuma: 2017. február 27.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Pat McGrath Labs Eye Ecstasy Eye Shadow Palette

Pat McGrath Labs Eye Ecstasy Eye Shadow Palette
2021. július 17.

Kellett neki az idő, hogy bizonyítson, de átugorta a lécet, így több, mint fél év után megkövetem, megkapja az ötödik csillagot is, mert nagyon megkedveltem. Amolyan Jolly Joker lett a sietős reggeli készülődés során, mert pontosan azt teszi hozzá a sminkhez, ami miatt a végeredmény nem egy átlagos hétköznapi smink, hanem annál egy picivel több lesz. Nem sok, és nem is tucat.
A legjobb technika nálam továbbra is a kézzel történő felvitel, már nem is kísérletezem mással, a fényesek most is így maradnak fenn a legstabilabban az alapszínen.
Hetek óta nézegetem a forgamazó oldalát, hogy újravenném, de most már mindkettőt, persze csak a Sublime elérhető... Nem volt kérdés, hogy amikor itt a piactéren felbukkant, meg kellett, hogy nyomjam azt a bizonyos gombot.

2020. október 18. Meg fogom törni az 5 csillagos vélemények sorát, ezt előre jelzem. Pedig ha valaki tud lelkesedni, azonnal szerelembe esni egy-egy terméktől, az én vagyok.
Nagy öröm, hogy megszületett ez a kis paletta, ami ismerkedésre a legalkalmasabb, ezért csakis elismerés jár a márkának. Bár a többiek is hasonlóan gondolkodnának!
A terméklapon is látható Sublime lett a választottam.
Elég sokat kellett a szállítás miatt anno várni rá, de sebaj, nagyobb volt az öröm, hogy kipróbálhatok egy igen magas színvonalú márkát.
A kis műanyag csomagolás praktikus, illik a belépő szinthez a minimalista kivitelezés. Az anyag masszív, nem olyan, mint az essence műanyaga, ahol gyakori, hogy pár használat után önálló életre kel egy pirosító teteje. Bevallom, féltem is a körmömet, nehogy áldozatul essen, amikor kinyitom a palettát.
Az öt szín számomra egymással is jól kombinálható, a legsötétebb kivételével akár önállóan is megállja a helyét. Tudom, hogy a hétköznapokon nem mindenki nyúl ezekért a fényes árnyalatokért, pedig lehet, ha a környezetünkbe illeszthető.
A pigmentálság, a formula felvitelkor tényleg lenyűgöző. Kiemelkedik a sorból a legsötétebb árnyalat, az Ilicit, ami brutálisan pigmentált, talán az egyik legpigmentáltabb festék, amivel valaha találkoztam. Amikor legelőször használtam, ebből az árnyalatból jutott a szemem alá is, azon meg is lepődtem. Vele óvatosnak kell lenni.
Kipróbáltam más paletta alapszínére ecsettel, többel is, aztán primerre és anélkül is, kis fixálóval is és csak ujjal is felapplikálva. Az ecsetes és az ujjbegyes felvitelnél érzek intenzitásbeli különbséget itt is, mint ahogyan más festékeknél is. Ugyanez igaz a swatchokra, illetve a szemhéjon történő alkalmazásra is.
Nap végéig fennmarad, de valahogy mégsem érzem magamon annyival különlegesebbnek, mint amikor mást használok. Nekem nem marad nap végére ugyanolyan, mint amikor felkerült, fent van, de akár a többi szemhéjfesték, azért veszít a ragyogásából.
Hogy miért nem kap tőlem 5 csillagot? Lehet, hogy a nagy hype miatt azt gondoltam, hogy "szinte önmagától" fog a szemhéjamra felkerülni, belenézek a tükörbe, és azt mondom, hogy innentől nekem sem fog semmi más kelleni, de ez a hatás elmaradt.
Hangsúlyozom, ez egy igencsak jó szemhéjfesték paletta, 5000 Ft alatti árért megérte megvásárolni, kipróbálni. Lehet, hogy még lesz is a márkától palettám, de most nem érzek a Sublime után azonnali motivációt újabb vásárlásra. A végeredmény számomra ezért négyes - túlzott várakozásaim voltak, azt hiszem.

Anny 5th Avenue Körömlakk

Anny 5th Avenue Körömlakk
2021. július 16.

Update: Lent még azt írtam, hogy egy négyest megérdemel, ami miatt ennyi idő után már nincs jó érzésem. Mert inkább csak egy hármast érdemel, a botrányosan rövid tartóssága miatt. Hangsúlyozom, csak minimál háztartást vezetek, tehát nem ez az oka, hogy iszonyatosan gyorsan lepattogzik. A szakszerű felvitellel is csak egy napot tudok javítani, így az ismerkedésünket itt be is fejezzük.

2021. június 25. Ha nyár, akkor jöhetnek a Ferrari piros színű körömlakkok, így került a kollekciómba a márka 173.30 baywatch at sunset árnyalata is.
Mindig használok alapozóréteget, ami után - az első felvitel alapján - többnyire körvonalazódik is a minőség: mennyire könnyen vihető fel, hogyan terül, szárad, stb. Ezeket a paramétereket jól teljesíti.
Ebből az árnyalatból elvileg meggyőző az egy réteg is, de a csak egy réteg egy napnál többet nem bír ki, másnap délutánra már a vállalhatatlan kategóriába kerül még úgy is, hogy nincs túlzottan nagy igénybevételnek kitéve. Szóval kell neki is a szakszerű lakkozás, a fedőréteg, és ha azt megkapja, akkor jobban is bírja.
A színválaszték széles, vonzza a tekintetet és könnyen elcsábulhatunk, ha az állvány elé kerülünk. Pedig mindig megfogadom, hogy körömlakkra nem költök túl sokat, aztán csak a kosaramban landolnak azok az ellenállhatatlan színek.
Egy négyest megérdemel, de nem igazán jobb, mint a fele ennyiért kapható drogériás körömlakkok. Gyűjteményt nem tervezek belőle építeni, de nagyon is örülök, hogy kipróbáltam.

Vichy Minéral 89 Probiotic Fractions Regeneráló Szérum

Vichy Minéral 89 Probiotic Fractions Regeneráló Szérum
2021. július 12.
(!)

Tesztelőként próbáhattam ki én is ezt a regeneráló szérumot, aminek nagyon örülök, mivel a szérumok az arcápoló rutinom meghatározói. Így aztán sok év alatt volt lehetőségem sokféle márka sokféle ígéretes szérumát kipróbálni, most pedig a Vichy-re került a sor.
A csomagolása hibátlan, a pipetta tökéletesen adagol, nem okoz bosszúságot, hogy nehéz vele kinyerni a terméket.
A szérum színe a pipetta átlátszó üveg részében most is a tésztafőző vízre emlékeztet, de az állaga nem vízszerű, annál picit sűrűbb.
Felkenve minimálisan ragacsos érzetű, ami azért nem negatívum, mert gyorsan becuppan a bőrbe, és ezzel a ragacsosság meg is szűnik. A reggeli rutin során sem kell percekig várni a következő réteg felvitelére, ami megintcsak pozitívum.
Mivel évek, vagy inkább évtizedek óta figyelek a bőrápolásra, ezért nem érzek valami egetrengető változást, amióta ezt használom, de úgy sikerült beillesztenem egy másik szérum helyére, hogy semmilyen hiányérzetem nincs, tehát működik.
Szívesen használom, számomra egy jól alkalmazható termék, így nem kérdés, megkaphatja mind az öt csillagot.

41 ÖSSZETEVŐ