Formidable

Regisztráció dátuma: 2017. június 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. június 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 3 vétel
Megnézem

Alverde Sugar Lip Scrub

Alverde Sugar Lip Scrub
2020. június 14.

(2020. január 16.)
A mentás változat van meg nekem.
Szerintem nem rossz az illata, nem is olyan intenzív, hogy zavaró legyen. Folyékony, szürkés színű bázisa van, abban vannak benne a cukorszemcsék. Alapvetően szerintem a szemcsék mennyiségével nincs baj, bár hozzáteszem, az első használat után kb. három alkalommal csak a bázisát sikerült kinyomni a tubusból, egy-egy elvétett cukorszemmel... Utána valahogy rendbejött a dolog, most járok a tubus felénél - majd update-elek, mikor a végére jutok, hogy akkorra is maradt-e benne elég cukor.
Én általában letörlöm ujjal a nagyrészét, utána öblítem le vízzel a maradékot, így nekem elég könnyen és gyorsan lejön, ezzel nincs probléma.
Abban már most biztos vagyok, hogy magáról a hatásáról mi a véleményem: csinálgat valamit, de nem sokat sajnos. Bármilyen mennyiséget teszek az ajkaimra, bármennyi ideig dörzsölgetem, egyszerűen nem tud megbirkózni vele. Ezt a tubust elhasználom, mert kidobni nem szeretném, de aztán nem fogom sajnálni a pénzt és veszek egy Jeffree Star Cosmetics Velour Lip Scrub-ot. Drogériában sajnos ezen az alverdésen kívül nem találtam más, ehhez hasonló ajakradírt, ha drágább árkategória felé nyitok, akkor viszont csak a JSC, abban a márkában megbízom, drágább termékekkel pedig nem szeretek kísérletezni, hogy vajon beválik-e...
Gyenge három csillagot adok egyelőre, mert károsnak nem bizonyult, csinálni csinál valamit, de lehet, hogy további használat után két csillag marad... Mindenesetre az átlagolt 2 és fél csillagos értékelés teljesen reális szerintem.

Update: (2020. június 14.)
Végülis nem használtam el az egész tubussal, hanem hamarabb vettem egy JSC ajakradírt. Mióta az megvan, erre rá sem néztem konkrétan, nem is tudom, hogy valaha el fogom-e használni. Egy minőségibb termék használata után végképp azt mondom, hogy nem adnék ki ezért 1000 Ft-ot (vagyis igazából már kevesebbet sem).
Változtatom az értékelésem 2 csillagra, mert szerintem nem túl használható. Inkább választok egy drágább, de hatásosabb terméket, ami képes megbirkózni azzal is, ha sokkal rosszabb állapotban vannak az ajkaim, minthogy megvegyem ezt olcsóbban, ami már képtelen bármit is kezdeni szárazabb, cserepesebb ajkakkal.
Továbbra is azt mondom, hogy az átlagolt, 2,5-os csillagos értékelés reális.

Isana Aktív Szenes Bőrradír

Isana Aktív Szenes Bőrradír
2020. június 13.

Miután felvittem, rövidesen égő érzést váltott ki a bőröm egy részén, ezért gyorsan lemostam, de még így is megdöbbentett, amit láttam: azokon a helyeken, ahová felkentem, brutálisan bevörösödött a bőröm - úgy nézett ki, mintha leégtem volna a napon (pedig nem volt sokáig az arcomon). Egy nagy adag aloe verás hidratálóval kentem be végül a kipirosodott részeket, úgy feküdtem le aludni, de másnap reggel (és napközben) is látszott még enyhén a pirosság...
Nem tudom, mi okozhatta ezt a durva reakciót, elvileg nem vagyok egyik összetevőre sem allergiás, de azért nem zárom ki, hogy valamelyik illatanyag lehetett a ludas, vagy esetleg a tejsav az, amit ennyire nem bír a bőröm, bár az igencsak az INCI végén van... Sosem tapasztaltam még ilyet, egyetlen termékre sem reagált még így a bőröm.
A heves bőrpirosodáson és az égő érzésen túl mást nem nagyon csinált, nem puhította az arcom. A lávakő egész szépen leradírozta az orrom, ez viszont igencsak eltörpül amellett, amit a bőrömmel művelt durván fél perc leforgása alatt...
Részemről teljes pénzkidobás volt, és ebből tanulva azt ajánlom annak, aki ki szeretné próbálni, hogy végezzen először kis felületen próbát, hogy az ő bőre bírja-e.

Mixa Alcohol Free Purifying Lotion Anti-Imperfection

Mixa Alcohol Free Purifying Lotion Anti-Imperfection
2020. június 7.

Bő fél flakonnal fogyott el belőle, de az utóbbi időben egyszerűen nem tudtam rávenni magam, hogy tovább használjam. Nekem nem mattította a bőröm, sőt, ellenkezőleg: hamarabb kezdett zsírosodni mellette, ráadásul kissé ragacsos érzést hagyott a bőrömön. Ezen túl semmilyen hatást nem váltott ki, a pattanásaim ugyanúgy kijöttek és nem tűntek el hamarabb, a kombinált bőrömre jellemző száraz részek ugyanúgy megjelentek - pedig kifejezetten olyan terméket kerestem, ami a problémás bőrömön segít. Nagy reményeket fűztem hozzá, de nekem sajnos nem vált be.