Formidable

Regisztráció dátuma: 2017. június 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. június 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

L'Oreal Elsève Fibralogy Hajszálvastagító Sampon

L'Oreal Elsève Fibralogy Hajszálvastagító Sampon
2021. október 24.

Vékonyszálú, tövénél gyorsan zsírosodó, a végeknél pedig töredezésre hajlamos hajamon használtam hosszú ideig. Az illatát szeretem, illetve nekem kellemesen puhává tette a hajamat. Nem "csikorgósra" tiszít, ami számomra egy pozitívum, mert úgy érzem, az már kicsit túl sok számomra. A hajam vastagságát nem vettem észre, hogy növelte volna, illetve a hajmosások közötti időt sem tolta ki (kezdek is letenni arról, hogy ilyen csodára bármilyen sampon képes lenne, legalábbis esetemben :(). Ennél a samponnál is megfigyeltem azt, hogy egy idő után (esetében hosszú hónapokról beszélünk) mintha "hozzászokna" (?) a hajam, és kevésbé lenne hatékony, ezért néha kellett valamilyen alternatíva pár hét erejéig.
Kicsit nehéz csillagoznom, mert bár nem tartom csodaszernek, hiszen nem hozott semmi extrát az életembe, de szerettem ezt a sampont - biztosan kísérleteznék még másokkal is, talán le is cserélném, ha jobbat találnék, de bátran visszatérnék hozzá, ha valami nem válik be, viszont a tudatosabb hajápolás jegyében leváltottam SLS és SLES mentes samponra. Eleinte bevallom, hiányzott is, mert kell idő, amíg a hajam megszokja az SLS és SLES mentes samponokat, így párszor kínomban még visszanyúltam érte, de bízom benne, hogy hosszútávon így jobbat teszek a fejbőrömnek és a hajamnak. Kicsit vacillálok a 3 és 4 csillag között, de legyen egy 4-es egyelőre.

Helia-D Botanic Concept Éjszakai Hidratáló Krém (régi)

Helia-D Botanic Concept Éjszakai Hidratáló Krém (régi)
2021. szeptember 21.

Miután a nappali verziója hamar elnyerte a tetszésem, beszereztem ezt is gyorsan. Bevallom, ezelőtt sosem használtam "igazi" (arcra szánt) hidratálót, csak többfunkciós, testre és arcra egyaránt szánt termékeket estére (nappalra pedig semmit), így nincs jó viszonyítási alapom, de összességében elégedett vagyok vele: míg a korábban használt hidratálók mellett megjelentek száraz foltok az arcomon, addig emellett (és a párhuzamosan használt nappali változata mellett) ez szerencsére megszűnt. A nappalihoz képest jóval sűrűbb az állaga, de még így is elég könnyed krém - talán lehetne is egy kicsit testesebb, de mivel reggelente mindig puha és hidratált volt a bőröm (időnként ki is hagyhattam nappali hidratálást, annyira) nincs okom panaszra. Az illata kellemes, engem teljesen a borra emlékeztet, de felkenés után gyorsan elillan, így ha valaki nem szereti, ettől sem kell tartania.
Nekem egy tégely kb. 3 hónapig volt elegendő (valamivel kevesebb ideig, mint a nappali, de ez az állagukból adódik).
Nem okozott semmilyen irritációt vagy egyéb problémát, ennek ellenére szeretnék kipróbálni egy parfümmentes hidratálót is kíváncsiságból, viszont ezt bármikor újravenném. :)

Helia-D Botanic Concept Nappali Hidratáló Krém Tokaji Bor Kivonattal Normál/Kombinált Bőrre (régi)

2021. szeptember 21.

A sok pozitív értékelés hatására esett rá a választásom, és számomra abszolút hozta azt a szintet, amit az itteni vélemények alapján vártam. Bevallom, eddig sosem használtam "igazi" (arcra szánt) hidratálót, csak többfunkciós, testre és arcra egyaránt szánt termékeket estére, így nincs jó viszonyítási alapom, de összességében elégedett vagyok vele: amíg a korábban használt hidratálók mellett megjelentek száraz foltok az arcomon, addig emellett (és a párhuzamosan használt éjszakai változata mellett) ez szerencsére megszűnt. A könnyedebb állaga miatt egyszerre kevés is elegendő belőle, nekem kb. 4 hónapig volt elég egy tégely (valamivel tovább, mint az éjszakai). Az én bőröm szereti, szépen be is szívja, de a hidratáló hatása fennmarad egész nap. Az illata kellemes, engem teljesen a borra emlékeztet, de felkenés után gyorsan elillan, így ha valaki nem szereti, ettől sem kell tartania. Felkenés után az én kombinált/zsíros bőrömön azért elég fényes, de mattító fényvédőt használok utána, így egyáltalán nem csillogok jobban, mint amilyen a bőröm alapból. Nem okozott semmilyen irritációt vagy egyéb problémát, ennek ellenére szeretnék kipróbálni egy parfümmentes hidratálót is kíváncsiságból, viszont ezt bármikor újravenném, és fogom is, ha az újonnan kinézett nem válik be teljesen. :)