freja94

Regisztráció dátuma: 2017. április 20.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2017. április 20.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Mizon Snail Repair Intensive Ampoule

Mizon Snail Repair Intensive Ampoule
2018. október 7.

Akkoriban kezdtem ezt használni, amikor még nem volt különösebb probléma a bőrömmel. Semmilyen változást nem vettem észre, ellenben annak fényében, hogy "csodaösszetevőt" tartalmaz nagy koncentrációban, elviseltem a ragacsos, kellemetlen utóérzetet. Aztán kicsit szárazabb volt a bőröm a szokottnál, én pedig a hidratáló és regeneráló hatás reményében ezt kentem az arcomra. Iszonyatosan csípett, azonnal rohantam lemosni. Több helyről is tájékozódtam az összetevőkről, amikor is a lista első pár helyének egyikén megláttam az alkoholt. Nem stearyl-, cetyl-, vagy cetearyl alkohol, amik zsíralkoholok, hanem a jó öreg sima 'Alcohol' szerepel ott. Számomra ez teljesen megmagyarázta, hogy miért nem volt hatásos, hiszen a csiganyál jótékony hatását az alkohol bőven ellensúlyozza. Ezért nem éreztem soha igazán a hidratáltságot például. Nem ragozom tovább, talán még annyit mondanék, hogy bár a szilikonokat nem tekintem akkora mumusnak, mint az alkoholt, azok is tudnak ám bizonyos összetevőkkel kombinálva problémát okozni, főleg azok számára, akik kicsit hajlamosabbak is mondjuk az aknéra. Nos, ebben nem, de a hozzá vásárolt all in one krémben van belőle bőven, és ki is pattogtam tőle. Jelenleg rossz állapotban van a bőröm, ezeket viszont akkor használtam, amikor még teljesen átlagosan viselkedett, így ha akkor ilyen problémáim voltak a használatuktól, el sem merem képzelni, hogy mi történne, ha manapság a fejemre kenném őket. A két csillag azért jár, mert tényleg kiemelkedően magas a hatóanyagtartalom és a mizon etikusabb módszereket használ a mucin kivonására, mint más gyártók.

Balea Soft&Clear Anti-Pickel Peel Off Maske

Balea Soft&Clear Anti-Pickel Peel Off Maske
2018. augusztus 15.

a két csillag csak azért jár, mert úgy vettem észre, hogy lehúzás után tényleg üdébb a bőröm és mintha a pattanások is icipicit kevésbé lennének gyulladtak. ha ennyit tudna, megérné az árát, viszont sajnos ezen kívül többet ártott, mint használt. úgy láttam, hogy van/volt ennek egy agyag alapú tesója, amit szívesen használnék, viszont a lehúzhatóság miatt beletett anyagok nekem iszonyúan eltömítették a pórusaim. lehúztam, lemostam bárminemű maradványt, de másnap kipattogtam és tele lett az orrom pici mitesszerekkel. én speciel nem a mitesszerek "kiszedése" hanem megelőzés, gyulladáscsökkentés és enyhe hámlasztás céljából vettem, így igazán zokon esett, higy a bőrömet így hazavágta. TO nia+cink és valamilyen szalicilsav, plusz akár sima baleás kaolinos maszk - ennél maradok.

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5
2018. február 27.

A The Ordinary most bővült egy Marine Hyaluronics termékkel, ami nem hialuronsavas a nevével ellentétben, de tengeri vízmegkötő anyagokat tartalmaz és állítólag könnyedebb állaggal rendelkezik mint ez a szérum.
Én mégis emellett döntöttem a téli időszakban. Csínján bánjatok vele! 3 csepp már sok belőle, a kettőt remekül felszívja az arcom. A leírásban is így szerepel. Ennél többet nem érdemes, mert nem is tud többet felvenni belőle a bőr, semmivel sem lesz hidratáltabb, ellenben kukacosodni fog és nehéz érzetet hagy. Két cseppel viszont nagyon kellemes, hidratált érzetet keltett a bőrömön, és egy felszíni hidratálóval rétegezve tartós is maradt a hatása.
Néhány véleménynél olvastam, hogy ha abbahagyja valaki a használatát, visszatér a dehidratáltság. Ez azért van, mert a hyaluronsav nem egy hosszú távon jelenlévő hatóanyag, folyamatosan pótolni kell, így addig tart a hatás, amíg rendszeresen használod.