gaimanna

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 7.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 7.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Essence Lash Princess False Lash Effect Szempillaspirál

Essence Lash Princess False Lash Effect Szempillaspirál
2020. január 21.

Update: végül azt kell mondjam, hogy nem lettünk nagy barátok. Párheti használat után kidobtam (pár hetet meg ugye pihentettem, hogy normalizálódjon az állaga). Messze nem olyan tartós, mint korábban más spirálom, és az eredmény sem olyan, mint azt a kritikák alapján elvártam: végül csak pergett meg maszatolt, és a pillákat is összerántotta kicsit. Igaz, hogy olcsó, de túl sok macera van vele, nekem ez nem éri meg. Inkább költök többet egy megbízható, 3 hónapig stabilan és szépen használható spirálra, de a drogériában is találni sokkal jobbat, ha minden igaz, akár még ugyanettől a márkától is, ha minden igaz (ld. Tati Westbrook a Volume Stylist spirált melegen ajánlja - bár ezt is miatta vettem...), így most 1 csillagot levonok.

2019.10.01.
Többen elmondták már előttem, amit én is tapasztaltam, hogy ezzel a spirállal sajnos felbontás után várni kell pár hetet, mire használható lesz... akkor viszont egész jól teljesít! Fekete, ívelt pillákat fest, nekem hosszít is (dúsítást nem nagyon vettem észre), de nem mondanám drámainak az eredményt, viszont a hétköznapokon nincs is erre szükségem. Nem pereg le a szem alá és ül meg a ráncocskákban, a munkanap végén is teljesen korrekt, viszont este könnyű lemosni. Volt már jobb spirálom, tartósabb is, amit jobban szerettem, viszont ez egy nagyon kedvező árú, megbízható és hétköznapokra tökéletes spirál. Azt sajnálom, hogy azzal a pár héttel (nekem majdnem egy hónappal) rövidül is a használati idő, mert három-négy hónap után kidobom úgyis a higiénia és a besűrűsödés miatt (-1 csillag).

Clinique Pep-Start Pout Restoring Night Mask

Clinique Pep-Start Pout Restoring Night Mask
2020. január 21.

Update: hát... körülményes nekem csak estére használni. Ha már ott van a fürdőszobában, reggel is bekenem vele a számat, így pedig gyorsan fogy. A tubusos kiszerelést, rájöttem, hogy nem szeretem, csak otthoni használatra alkalmas számomra. A szájproblémám elmúlt nagyjából, és biztos vagyok benne, hogy valami hormonális vagy egyéb egészségügyi dolog volt, nem ez segített rajta. Nem csodaszer, teljesen átlagos (vagy átlagosnál picit jobb) ajakápoló, erősen túlárazva, így 1 csillagot le kell vonjak, mert átlagos pontszámot ér.

2019.10.29.
A közelmúltbeli KM-blogbejegyzés felkeltette az érdeklődésemet, mert épp egy masszív cserepesajak-krízis kellős közepén voltam (vagyok), én kétségbe voltam esve, mert semmi nem használt, letettem a Carmexet a mentol miatt, a fizikai ajakradírokat, az újonnan beszerzett Burt's Bees stift meg egy hét alatt félig elfogyott, stb... így G-napokon megvettem 20%-kal olcsóbban ezt a csodában reménykedve (btw már a moisture surge családnevén fut a cucc, "Lip Hydro-Plump Treatment"). Az ajkaim most határozottan jobb állapotban vannak, de lehet, hogy a potenciális betegség, aminek a tünete lehetett a probléma, múlóban van, vagy a szintén a cikkben ajánlott enzimes hámlasztó eredményes, amit szintén beszereztem, de szerintem ez a termék is működik. Mindazonáltal még a kedvezménnyel együtt is állati drága szerintem (már 6000 Ft felett van), az Eucerin vagy Uriage hasonlóan szép összetevőjű termékei is feleennyibe fájnak, ezért ezt tuti nem veszem újra, hanem az utóbbiak közül ruházok be valamelyikre. Csak az ára miatt viszont nem fogom lepontozni, mert amúgy jó: kicsi elég belőle, jól kenhető, siklik, kicsit be is szívódik (azaz érzem, hogy hidratál, nem csak bevon), de nem ragacsos, viszont max pontszámot sem tudok adni, mert ez nálam még nem az a csodaszer kategória, ami igazolja ezt az irreális árat. Hozzáteszem, csak éjszakára használom (az ára miatt spórolok vele).

Emma Hardie Amazing Face Natural Lift and Sculpt Moringa Cleansing Balm

Emma Hardie Amazing Face Natural Lift and Sculpt Moringa Cleansing Balm
2020. január 21.

Nekem is Lookfantastictól jött egy pici kiszerelés. Örültem neki, mert szerettem volna kipróbálni már egy balzsamos arctisztítót, és utazáshoz praktikusnak tűnt.

Állag és eredmény:
Elsőre nagyon fura volt az állaga, úgy éreztem, túl száraz, sűrű és grízes ahhoz, hogy az egész arcomra jusson, ezért nagyon sokat kotortam ki a tégelyből, így gyorsan fogyott, ennek ellenére a tavalyi utazások után (össz. 20 nap) még mindig van a 15 ml-ből. Meglepődtem, hogy a teljes mérethez adnak egy kendőt is, és itt is sokan írják, hogy ez A lemosó, azaz az egyetlen, vagy második, mert én mindig first cleanse-ként használtam, nekem kellett utána egy habzó lemosó is, hogy igazán tisztának érezzem az arcom. A sminket, fényvédőt gyönyörűen fellazítja, ami vízzel könnyen lejön. Bár puha volt az egész arctisztítás után a bőröm, nem tudom, ez mennyire tudható be ennek a terméknek. Csak este használtam. A szememet sem irritálta. Az illata számomra isteni (én a TBS moringás mindenét is imádom :), de erős, így el tudom képzelni, hogy valakinek ez túl sok.

Az ára:
Nemrég láttam egy videót Caroline Hironstól, amiben elmondja, hogy ő ezt első tisztítóként, este használja száraz arcra, hogy lemossa a sminket és az SPF-et, és hogy csak egy egészen picit kell kikaparni a tégelyből - ő konkrétan normál körömnyi méretet mond. Kipróbáltam ezért úgy is, hogy csak egy icipicit oszlattam el az arcomon, és úgy is működött! (Ő a kendőt is használja, de én attól továbbra is idegenkedem.) Eddig azt gondoltam, hogy ez a cucc borzasztó drága, sosem veszek belőle teljes méretet, viszont most elgondolkoztam... tény, hogy nem olcsó sehogyan sem, de ha a 15 ml egy hónapig kitart, akkor ha tényleg csak ilyen kevéske kell belőle, akkor a 200 ml-nek több, mint egy évig elégnek kell lennie... és így árban jobban jön ki, mint a kb. két-háromhavonta elfogyó DHC olajom. Az árát így igazolni tudom - noha ettől még messze nem biztos, hogy megvenném, de nem lenne akkora visszatartó erő.

Összességében:
Az bosszant, hogy az összes hangoztatott előnyét nem tudnám kihasználni. A zsíros és pattanásos bőrömre nem használnám első vagy egyetlen tisztítónak, a kendőt Caroline Hirons sem ajánlja pattanások és akné esetén (túl agresszívnek mondja), így nem tudom, mennyire érezném hidratálónak és csodaszernek. Megelőlegezek neki ezért 4 csillagot, mert arra, amire és ahogyan használtam, működik, az ára megmagyarázható, de szeretném még kipróbálni a Clinique lemosó balzsamját is összehasonlításképp, aminek az ára jóval kedvezőbb, de nem tudom még, hogy az milyen gyorsan fogy.

1 ÖSSZETEVŐ