gbhs

Regisztráció dátuma: 2014. június 11.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2014. június 11.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Sminktetoválás

Sminktetoválás
2018. május 10.

Több éve fontolgattam a szájtetoválást, eléggé tartottam tőle, rengeteg rémsztorit lehet olvasni elrontott munkákról. Alapvetően nagyon halvány a szám színe, mindig használtam rúzst, szájfényt. Mivel már több éve van szálas technikával készült szemöldök tetoválásom, amivel maximálisan elégedett vagyok, végül belevágtam a szájtetoválásba is. Ugyanabban a szalonban készítettem (Patkós Alexandra), mint a szemöldököt, egy kedves és ügyes leányzónál, Dorinánál.
Mindenképpen természetes hatást szerettem volna, ezért a kontúr nélküli, teljes satírt választottam, ami 3 féle pigmentből lett kikeverve. Maga a forma megrajzolása nálam 1 órát vett igénybe, sajnos mindenem asszimetrikus az arcomon, volt törve az orrom, így feladtam a leckét :) Folyamatosan kaptam az érzéstelenítő krémet, de a fájdalom sokkal rosszabb volt, mint amire számítottam. A felső ajak érzékenyebb volt, mint az alsó. Többször ugyanabban a vonalban megy át a géppel, a vége felé már nagy önuralom kellett, hogy bírjam. Nyilván ez egyénfüggő, én a fogtöméshez is injekciót kérek, mert azt sem bírom. Végig maximális figyelmet kaptam, a lehető legoptimálisabb ütemben és helyeken ért a tű, minden rezdülésemre reagálva. Kb 40 perc volt a teljes művelet. A sokk ezután jött: a tükörbe belenézve egy lilásvöröses, geronazzós, duzzadt, deformált ajak nézett vissza rám. Az elején felkészítettek, hogy ez lesz, de a valóságban ijesztőbb volt. Még ott helyben kaptam rá jeget, amit otthon is ajánlottak. Szerencsére kaptam egy maszkot hazafelé, inkább azt nézzék a járókelők :) A fájdalom és a duzzanat másnap reggelre mérséklődött, a színe továbbra is sötét maradt, de már vállalható. Folyamatosan kentem egy speciális krémmel, egy hét után kezdett lejönni a var és kezdett fakulni a szín. A végső szín kb. 2 hét után mutatkozott meg.
1 hónappal később mentem a korrekcióra, ami már sokkal viselhetőbb volt és rövidebb ideig tartott. Itt már csak finomítás volt. Pl. a tetoválás után 2 héttel mitesszerek lettek a szám körül, onnan picit kijött a festék, ez is korrigálva lett.
Összességében nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, nem bántam meg. Sok embernek fel sem tűnik, hogy tetováltattam, annyira természetes lett. Az ára elég húzós, nem mondom, hogy megéri, de ha szeretnél egy mindig természetes, szépen sminkelt arcot akár frissen ébredve is, akkor érdemes rá áldozni.

Artistry/ Japán /Microblading Szemöldöktetoválás

Artistry/ Japán /Microblading Szemöldöktetoválás
2018. március 13.

Aki természetes hatású, szinte észrevehetetlen ám gyönyörű, ízléses szemöldököt szeretne, annak szívből ajánlom. Nekem 1 hét alatt teljesen meggyógyult, pedig elég problémás/érzékeny a bőröm. Hosszas lamentálás után az Artistry mellett döntöttem és nagyon jó választásnak bizonyult. Nem szerettem volna teli tetoválást, a természetességet tartottam szem előtt. Ritkás szemöldökömből egy nagyon természetes, dekoratív végeredmény lett.
Ezt nem géppel csinálják, hanem egy szike szerű eszközzel vésik bele a bőrbe. Bekenik előtte fájdalomcsillapítóval, de néha így is lehet érezni. Bírható, bár elég kellemetlen hallani, ahogy behasítják a bőrt.
1 hónap után kellett visszamennem korrekcióra, pár szálat kellett csak megerősíteni. Elvileg 1,5 évig nem lesz vele gond.
Maga a procedúra kb. 3 óra volt. Az első egy óra a megfelelő forma, karakter kiválasztásával telik, utána jön a szín. Maga a fájdalmas rész az kb. 20 perc.
Nem érdemes spórolni ezen, az olcsóbb ár sokszor igénytelen munkát takar. Én 50.000 Ft-ot fizettem az egészért, egy profi szalont választottam Zuglóban. Elképzelhető, hogy 2-3 hónapot is várni kell, míg időpontot kap ide az ember, de megéri!

UPDATE: már a 2. év, hogy megújítom, azóta is tökéletes az eredmény. Semmi elszíneződés, semmi irritáció.

Philips Satinelle Advanced Wet & Dry Epilator BRE640/00

Philips Satinelle Advanced Wet & Dry Epilator BRE640/00
2018. március 13.

MEG NE VEDD! Gondoltam lecserélem régi Satinelle alapkészülékemet és erre esett a választásom, mivel a leírás alapján azt ígérte, hogy még a legkisebb, legvékonyabb szőrszálakat is eltávolítja. Hát nem. Először azt gondoltam, hogy én vagyok a béna, próbáltam különböző szögekben használni, de a 4.-5. húzásnál sem értem el eredményt, gyakorlatilag SEMMIT nem távolít el. Még aznap visszavittem a Media Marktba, ahol szerencsére készségesen kicserélték és megvettem a legújabb, klasszik Satinelle-t helyette, ami 3x olcsóbb és tökéletesen eltávolítja az összes szőrt (kicsit hangos és macerás a kábel, de legalább hatékony).

1 ÖSSZETEVŐ