glamcsiga

Regisztráció dátuma: 2017. május 30.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. május 30.
Bőrprobléma: Vízhiány

Clinique Mild Clarifying Lotion

Clinique Mild Clarifying Lotion
2017. május 30.

Kicsit hosszabb lélegzetvételű történet következik, akinek nincs ideje, görgessen tovább.
Éveken keresztül abban a boldog tudatban tengettem mindennapjaimat, hogy a bőröm kombinált, kicsit érzékeny. Kozmetikusom azonban nemrég felvilágosított, hogy ennél egy árnyalattal bonyolultabb a helyzet, mivel korpás-szeborreás (nagy vonalakban, míg a kombinált ugye helyenként változik, hogy zsíros, vagy száraz, pl. száraz arc, zsíros T vonal, addig a korpás-szeborrea rétegenként változik. A bőr alsó rétege zsíros, míg a felső vízhiányos.) Kidobtam tehát minden jól bevált dolgomat, és beballagtam egy jó nevű, márkás boltba, hogy ott majd megtalálok mindent, ami a kis bőrömnek kell. Ott kezdhetett volna gyanús lenni a dolog, mikor elmondtam a bőröm típusát a hölgy kijavított, hogy nem, nem, a kettő ugyan az, (mármint a kombinált, és a szeborreás), akkor vigyem haza a 3 lépés szettet (enyhén száraz bőrre). Az első dolog, ami nem tetszett (már a boltban) az a tonik öszetétele. A második helyen szerepel az alkohol, ami (amúgy mindenkinek) az én bőrömnek pláne tiltólistás. Mire a hölgy ismét kijavított: ez az alkohol nem az az alkohol, ez elpárolog. (Fizikai ismereteim nem túl szerteágazóak, azt azonban még én is tudom, hogy az összes alkoholnak van ez a misztikus tulajdonsága, miszerint: elpárolog.) Rábólintottam. Megvettem tehát a 3 lépéses szettet, ami a hölgy szerint 2 hónapig is bőven elég. A krém része nagyjából 3/4-ig volt, és olyan ütemben fogyott, hogyha teljesen elhasználom, 3 hétig sem lett volna elég, úgyhogy 1 héttel később beruháztam még egy krémre, a zselés állagúra (most nem keresem ki a nevét), mivel a bőrömnek szintén nem tesznek jól a zsírosabb állagú készítmények. Így zakk und pakk nagyjából 20 ezret hagytam ott náluk. Az eredmény? 2 hét használat után a bőröm olyan szinten tönkrement, hogy egy hónap munkája sem tudta még teljesen rendbehozni. A homlokom (amin 14 éves korom óta egyetlen egy pattanás nem volt) olyan mértékben ragyázott ki, hogy a kamasz húgom csak röhögött rajtam, mert még neki sem volt ilyen rossz. Felváltva miteszerek, bőr alatti pattanások, az államon ujjbegynyi, gennyes "kelések" (elnézést, szebben nem tudom megfogalmazni). A kozmetikusom falsápadtan szemlélte kálváriámat, majd azt mondta, biztos érzékeny vagyok egy összetevőre, hanyagoljam inkább a tonikot. Utólag kiderült, nem csak az, mivel a szappant tovább ajándékoztam (lévén, hogy én többet az életben nem nyúlok hozzá), és szerencsétlen barátnőm is most ugyanezt szenvedi végig, mint én.
Lehet, hogy csak mi vagyunk ilyen pechesek, bőven benne van a pakliban, de az tény, hogy az eladó nem volt tájékozott, rossz készítményt javasolt, az pedig szétszedte a bőrömet.
Lehet, hogy milliók zengenek hálaimát ezért a márkáért (én is eddig csak jókat hallottam), váljék egészségükre, én részemről soha, senkinek nem tudom jó szívvel ajánlani ezután.
(a kis történetem pedig beillesztem minden általam már használt termékük alá. csak, hogy lássanak az emberek ilyen véleményt is).

Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel

Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel