GlamourAndStyle

Regisztráció dátuma: 2012. november 19.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. november 19.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Clarins Radiance-Plus Golden Glow Booster

Clarins Radiance-Plus Golden Glow Booster
2019. június 17.

Ahogy haladok a korral (27 leszek, haha) azt veszem észre, hogy egyre nehezebben barnul a bőröm. Míg régebben a nyár első napjaitól kezdve csokibabaként "tündököltem", most jó, ha nyár végére össze tudok szedni egy kis tisztességes színt. Mondjuk ehhez hozzátartozik az is, hogy tizenéves koromban bőszen izzadtam a napon délidőben is akár a 6 faktoros, karotinos naptejjel és a szoláriumot sem vetettem meg (még szerencse, hogy ezek a kriminális húzások nem hagytak komoly nyomot a bőrömön, lekopogom). Most azért már jóval tudatosabban állok az egész bőrápoláshoz és tudomásul vettem, hogy az ész nélküli napozás, de főleg a szoláriumozás nem a legjobb barátok, ha a bőrünk állapotáról van szó.

A bőrszínem egyébként nem hófehér, viszont télen kifejezetten fakó, nyáron pedig arcra 50 faktoros fényvédőt használok, még akkor is, ha csak akkor ér nap, amíg az irodából kisétálok ebédelni, tehát nyáron is max. csak nyaraláskor lesz igazán bronzos színem. Nem minden nap használom ezeket a cseppeket, mostanában inkább olyan 2-3 naponta, viszont nekem az első használattól kezdve szép eredményt hoz. Az igazán látványos eredmény azonban valóban pár nap után érhető el. Csokibarna nem lesz tőle az ember, aki mély barnaságot vár tőle, csalódni fog. A hatása inkább természetes, enyhén "napcsókolta", de én pont ezt szeretem benne. Nagy előnye, hogy én magam szabályozom, hogy mennyit csepegtessek, ezáltal mennyire legyen erős az eredmény, egyébként nagyon gazdaságos így, elég lassan fogy. Aki a természetes hatást részesíti előnyben és nem akarja, hogy ordítson róla, önbarnító van a dologban, annak bátran ajánlom.

La Roche-Posay Hyalu B5 Anti Wrinkle Care

La Roche-Posay Hyalu B5 Anti Wrinkle Care
2019. június 17.

Ahogy betöltöttem a 25-öt (lassan 2 éve) fokozottan kezdtem ügyelni a bőröm (és testem állapotára) a "fő a megelőzés" szellemiséget követve. Bár a magam lassan 27 évével még nem érzem úgy, hogy én lennék a ránctalanító termékek legfőbb indikátora a hatásukat illetően, mégis úgy gondolom, hogy aki hasonló cipőben jár, mint én, és szeretné a tudatosabb bőrápolás felé tett lépéseket megtenni, annak hasznos lesz a hozzászólásom. Először egy általam igen kedvelt bőrgyógyásznál hallottam erről a krémről + a szérumjáról. Miután kora tavasszal egy drogériás maszk iszonyú rondán kiütötte az arcbőrömet, nagyon óvatos vagyok, igyekszem olyan termékeket választani, amiben a lehető legkevesebb irritatív összetevő van.

Kb. 1 hónapja használom és teljesen le vagyok nyűgözve. A bőröm enyhén vízhiányos, egyéb gondom nem nagyon van vele, de amióta ezt a krémet használom, érezhetően hidratáltabb, a szemem körüli apró ráncok is mintha kisimulni látszódnának. Nagyon kellemes érzés viselni, hamar beszívódik, nem ragacsos, ami nyáron alapkövetelmény számomra. Nagyon érdekes állaga van egyébként, tényleg olyan bársonyos, selmyes a textúrája, így szerintem télen sem lesz kevés. Összességében a bőröm állapotával semmi gondom nem volt, de most még szebb a bőrképem, a kozmetikusom is megdícsérte, ez pedig számomra megfelelő visszajelzés. :) Ahogy az első hozzászóló is írta, akik a kezdődő ráncokat akarják karbantartani, illetve megelőzni, azoknak tökéletes választás. Biztos, hogy újraveszem, legközelebb talán a szérumjával együtt.

Lancôme Skin Feels Good Hydrating Skin Tint Healthy Glow SPF23 / PA+++

Lancôme Skin Feels Good Hydrating Skin Tint Healthy Glow SPF23 / PA+++
2019. február 18.

Zsinórban a harmadik tubussal fogyasztom és a negyediket is meg fogom venni, ha elfogy, így gondolom teljesen nyilvánvaló, hogy nekem nagyon bejött ez a kis krém, vagy minek is nevezzem. Leginkább a BB krémekhez hasonlítható, de az összes többit, amit eddig használtam és szerettem (MAC, Estée Lauder) kiütötte a ringből. Hétköznapokon - és igazából már akkor sem, ha alkalmi sminket készítek - nem használok teljes fedésű, nehéz, matt alapozókat. Köszönhető ez a bőröm állapotának is (kopp,kopp,kopp), szerencsére nem nagyon van mit elfednem, de mégis jól jön az a kis optikai tuning és egységesítés, amit ez a krém ad. Nagyon kellemes viselni télen-nyáron, most, így hogy kicsit szárazabb a bőröm télen, nagyon jól hidratál, de nyáron sem volt túl nehéz, sosem csillogott a fejem tőle és tartós is volt. Jó rá sminkelni is és ahogy alattam is írták, építhető a fedése, mondjuk full coverage sosem lesz, nekem pedig elég az egy réteg.
Nálam bérelt helye lett a napi rutinomban és maximálisan ajánlani tudom azoknak, akik egy természetes hatású, de mégis látványos bőrtökéletesítőt keresnek.