Goldapple

Regisztráció dátuma: 2015. április 7.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. április 7.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Khadi Növényi Hajfesték - Világosbarna

Khadi Növényi Hajfesték - Világosbarna
2016. április 27.

Szeretném megírni a tapasztalataimat ezzel a "hajfestékkel" kapcsolatban. Az utóbbi néhány éveben semmilyen vegyi festékkel nem volt festve a hajam. Az utóbbi hónapokban pedig átálltam a természetes dolgokra. Hennázás előtt mindenféle káros anyag mentes sampont használtam, cassiából hajpakolást készítettem és olajos pakolásokkal kényeztettem a hajam. Szóval, felkészítettem a hajam a hennázásra. Először a Khadi világosbarnáját kevertem a Khadi középszőkével fele-fele arányban. Mivel betartottam az utasításokat és vízhőmérőt is használtam, ezért nagyon szépen, egyenletesen befogta a hajam. Az ősz hajszálak (kb. 10-15 %-a a hajamnak ősz) vöröses beütést kaptak, amivel nagyon elégedett voltam. Nekem is tetszett a végeredmény, a színe egyenletes volt és a hajam állaga is fantasztikus lett. Egy gondom volt. Nekem még így is túl sötét lett. De nem adtam fel és nem estem pánikba. Kétszer megcsináltam az aszkorbinsavas színleszedést (ami nem roncsolta a hajamat egyáltalán) és cserébe kaptam egy nagyon kellemes fahéjszínű hajat. Hiszen az aszkorbinsav csak az indigót szedi le a hajról, a hennát nem. A környezetemben mindenkinek tetszett, nekem is, de nem akartam vöröses lenni, így tovább próbálkoztam. Ezúttal világosbarna hennát kevertem cassiával 1:3 arányban. Az eredmény egy nagyon kellemes, valóban világosbarna haj lett. Az ősz szálak most is vörösesen csillognak, de tetszik. Csak azért írtam meg a véleményemet, hogy mást is bátorítsak arra, hogy ne adja fel az első kudarcélmény után, ,mert a henna a végtelen lehetőségek tárháza. Lényeges, hogy "mindenmentes" sampont használjunk, ápoljuk a hajunkat, használjunk vízhőmérőt és ne kutyuljunk semmit a hennához, legalábbis ehhez a színhez csak forró (50 fokos) víz kell és semmi más. Én csak bátorítani tudok mindenkit, aki eddig nem merte kipróbálni, mert ennél jobb megoldást elképzelni sem tudnék, már ami a hajfestést illeti. Még annyit, hogy évente elég egyszer az egész hajat átkenni hennával, a többi alkalommal tőfestést kell csinálni, ebben az esetben nem fog besötétedni a haj. Nem bántam meg, hogy kipróbáltam, sőt mindenkinek csak ajánlani tudom. Érdemes webáruházból megrendelni a hennát, mert a drogériákban akár 1500 Ft-tal is drágább lehet. Mindenkinek sikeres hajszínváltoztatást kívánok! :)

Classic Henna Színtelen Hajkondícionáló Por

Classic Henna Színtelen Hajkondícionáló Por
2016. február 27.

Hosszas hezitálás után én is kipróbáltam ezt a terméket. Féltem a használatától. Évek óta nem festem a hajam, most a vállam alá ér és már van a hajamban néhány ősz hajszál. Viszont, régebben volt festve, amit nagyon megbántam. Többek között azért, mert akármilyen festéket is használ az ember, mindegyikben van valamilyen káros anyag, ezt elkerülni nem lehet. Ezért határoztam amellett, hogy az én hajamra többé vegyi festék nem kerül. Rengeteget olvastam henna témában is, én örülök, ha valakinek bejön, de én nem akarok lenni se vörös, se sötétbarna, se fekete. A Müllerben megvettem a szőke hennát, de nem merem kipróbálni, mert mi van, ha tönkremegy az évek óta növesztett és egészséges hajam? Mi van, ha zöld lesz? :) Szóval, úgy határoztam, hogy a festésen kívül minden földi jóval elhalmozom a hajam. Bio sampont használok, de ezt is vízzel hígítva, 5-5 csepp rozmaring és borsmenta illóolajjal és egy-két csipet szódabikarbónával. Hetente kókuszolajos (bio, szűz, próbáltam a kókuszvajat is, de nincs róla jó véleményem) hajpakolást alkalmazok, a fejbőrbe egy kevés szőlőmagolajat masszírozok. Aztán gondoltam a cassiát is kipróbálom. Amennyit hezitáltam rajta, hogy merjem e használni, olyan egyszerű az alkalmazása. Nekem elég volt a fele az egy doboznak. Meleg vízzel krémesre kevertem, majd feltűztem a hajam. Mindig csak egy tincset szedtem ki a kontyból és azt alaposan bekentem a valóban sóska illatú növényi porral. Végül, a maradékkal az egész hajamat átkentem. A fejemet folpackal körbetekertem, felvettem egy zuhanysapkát majd erre egy kötött sapkát. Egy órát volt a fejemen. Kétszer kellett kimosni, aztán almaecetes vízzel kiöblítettem. Milyen lett az eredmény? Csodás! Nyilván, csodát egyetlen kozmetikum, vagy hajápolószer sem fog tenni, de mától a cassia is ott fog díszelegni a fürdőszobámban. Elégedett vagyok, mert a hajamat puhává tette és kicsit csillogóvá is. Én nagyon örülök neki, mert ugyan az almaecetes öblítés is tudja ugyanezeket a hatásokat produkálni, de én még mindenképpen szerettem volna a kókuszolajos pakolás mellé, valami másfajta hajpakolást is. Ha valaki ügyesen dolgozik vele, akkor nem lesz csatatér a fürdőszoba, csak az öblítésnél lesz némi meglepetés, amikor a zöldes trutyi jön le a hajról, de könnyen lejön a zuhanytálcáról (fürdőkádról), nem kell aggódni. Az illata nekem kifejezetten tetszik, de én gyógynövénymániás vagyok, én már a régi samponoknak és hajbalzsamoknak az "illatától" vagyok rosszul. Bocs, ha hosszú voltam. :)

Cosmio Levendulavíz

Cosmio Levendulavíz
2015. április 13.

A levendula sokféle változatát akkor használom, amikor kissé nyugtalan vagyok. Ezt a vizet csak azért vettem, mert kellett egy stresszesebb időszakban, és én soha nem használok nyugtatót, meg ilyeneket. Az arcomat permeteztem vele és tényleg rendkívül hatásos volt. Nyugtatót hatását tehát megtapasztaltam, bár igaz, kicsit el is álmosodtam tőle. Az illatát is szeretem, mert nekem a levendulaillat egyet jelent a tisztaság illatával.