Gyalogkakukk

Regisztráció dátuma: 2017. december 1.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. december 1.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 3 eladás Megnézem

Johnson's Kids Shiny Drops Hajbalzsam Spray

Johnson's Kids Shiny Drops Hajbalzsam Spray
2021. március 9.

Szintén magamnak vettem. Az illata nem jön be, mű, de alig érezhető és nem marad meg. Nincs csillogás, ám a legkócosabb vizes hajjal is elbánik. Nem szükséges kifújni egy fél flakonnal egyszerre! ;) Ennyiért nem rossz.

Natura Siberica Fejbőr Peeling Mélytisztító

Natura Siberica Fejbőr Peeling Mélytisztító
2021. március 9.

Nos, az én hajam hátközépig ér, kevéske, vékonyszálú, töveknél zsírosodó, hosszában (de főleg a végeknél) szárazabb, sprődebb. Régóta használok természetesebb alapanyagú, de leginkább szilikon- és parabénmentes termékeket a természetes, azaz nem festett hajamra. Nem mindegy mit használok, mert egyes dolgoktól rettenetesen viszket a fejbőröm és a korpa is megjelenik. Gyakran mosom a hajamat, mert szinte mindegy milyen sampont használok (zsírosodásra, mélytisztító, normál stb.) az este elvégzett procedúrát követően másnap kingedett hajjal flangálok, másnap már össze kell fognom, majd a harmadik nap már jön a szárazsampi, aztán újra mosás. Szóval a gyors zsírosodás, hulló haj, korpa és társai miatt döntöttem úgy, hogy teszek egy próbát, hátha...
Élmények első használat után: Azt nem tudtam kisilabizálni, hogy száraz vagy nedves hajra kell felvinni, de én a száraz sérómat fújkáltam be a töveknél jó alaposan. Finoman bedörzsöltem, mintha néhány percig hajat mosnék. Majd leöblítettem és jött a klasszikus samponozós mosás. Az illata nagyon enyhe, egyáltalán nem zavaró. Könnyű felvinni és kiöblíteni. Szárítás után némi hajtő emelkedést tapasztaltam. Ami viszont reményt kelt, és ezáltal megelőlegezek neki egy erős 4-est az az, hogy a mosást követő 2. napon is friss kinézetű a kobakom teteje, nem viszket, továbbá a megkévő korpa is minimalizálódott, szinte eltűnt. Később updatelek még, de addig is, ha a használatával kapcsolatban valaki biztosabbat tud (száraz/nedves hajra történő applikáció), legyen kedves ossza meg a nagyérdeművel :)

Update:
Elhasználtam egy flakonnal. A kezdeti lelekesedésnek pedig annyi! A fent leírtakat csak első alkalommal hozta (valószínűleg, mert akkor nem önmagában használtam), de azóta csak ezzel mostam hajat és ez lett az eredmény: viszket tőle a fejbőröm, a korpa is maradt és mindennek tetejében még hamarabb bezsírosodott!!! Biztosan nem veszem újra. Drága, hamar fogy és nem csinál semmit.

dr. Organic 2 Az 1-Ben Sampon és Hajkondicionáló Bioaktív Kendermagolajjal

dr. Organic 2 Az 1-Ben Sampon és Hajkondicionáló Bioaktív Kendermagolajjal
2020. november 24.

Az első sampon, amitől szárítás nélkül sem tűnik egy sprőd szalmakazalnak a hajam. Pedig már próbálkoztam ezzel-azzal (ettől drágábbakkal is). Valóban puha, lágy a tapintása és fényesebben is csillog. Ugyanakkor, ami ehhez az eredményhez hozzájárul, az okoz némi problémát is. Ez pedig nem más, mint a zsírosodás. Sajnos sokkal hamarabb összeáll tőle a frizkó :(
Pedig már annyira megörültem, hogy végre egy termék, ami összetevők szempontjából egész ígéretes, és mosás után sem akarom rögtön a kukába vágni a flakont, hogy már megint jól bevásároltam...
Nem irritálja az érzékeny bőrömet, nem viszket tőle annyira a kobakom, pedig eddig mindennél előfordult, akármilyen bio/natur cuccot használtam. Még nem alkalmaztam túl sokszor, ezért messzemenő következtetéseket nem szeretnék levonni, mindenesetre valóban nem egy rossz hajmosó szerről van szó.
A zsírosodás miatt + hogy ezáltal kissé lapít, nem tudok magas pontot adni, de ennek ellenére ajánlom ezt a sampont. Talán a szárazabb hajtővel, vagy vastagabb szálú hajjal rendelkezőknek jobban bejöhet.