hamamelis

Regisztráció dátuma: 2016. szeptember 8.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. szeptember 8.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Alverde Baby Szenzitív Fürdető és Sampon (régi)

Alverde Baby Szenzitív Fürdető és Sampon (régi)
2018. szeptember 6.

Sok babatusfürdő kipróbálása után megtaláltuk a megfelelőt. A leggyengédebb cucc, amit próbáltam. Használom én, a rettenetesen száraz, érzékeny bőrömre tusfürdőként, nem szárít, nem viszketek, nem irritál, nem leszek piros, szuper. Használom a három gyerekemre, nem szárítja őket, és aminek nagyon örültem, nem csípi a szemet, punit, pedig az eddigi gyengéd babafürdetők mind csípték. (Tudom, már nem ezen van a hangsúly, hanem hogy gyengéd legyen a bőrhöz, de három gyereket lefürdetni úgy, hogy visítanak közben, pedig hozzá sem értem a szemükhöz habbal, mégis belement, elég megterhelő.) Alig habzik, de nekem ez nem gond, sőt, tetszik. Samponként legfeljebb a baba kevés hajára válhat be, de fürdetőnek megtartjuk annak ellenére, hogy illatos.
UPDATE 2018. nyár végén már új recepttel találtam csak, megváltozott az összetétel, direkt többször kipróbáltam, de nagyon viszket tőle a bőröm. Kár érte.

Babylove Sensitive Nedves Törlőkendő

Babylove Sensitive Nedves Törlőkendő
2018. június 28.

Hat éve használom három popsira, amiből kettő elég érzékeny, de ez mindegyikre jó volt. Tavaly, több csomagnál volt, hogy több kendő jött ki egymás után, de szinte egyszerre, összetapadva, mert nem volt jól elvágva. Napi hatszor fél kézzel (ami általában kakis is) kiráncigálni egy ilyen tapadós kendőt egy kis lyukon úgy, hogy több is jön egyszerre, elég idegesítő, ezek ilyen apró, de fontos dolgok, ha már ilyet használok. Emiatt nem pontozom le, talán gyártási hiba volt, pár hónapra váltottam kendőt, de visszatérek ehhez, mert közben tényleg jó termék.
Update 2018 nyarán: Visszatértem ehhez, a negyedik csomagot használom el végig. Végre teljesen szét van vágva, nem kell fél kézzel vacakolni, csak kihúzom, törlök, és mintha nedvesebb is lenne, nem szárad ki a végére. Ez nekem fontos, a babám szétrúgja a kakis pelenkát, ha nem fogom másik kézzel erősen a lábait :)

Klairs Supple Preparation Unscented Toner

Klairs Supple Preparation Unscented Toner
2018. június 15.

Se nem géles, se nem folyós, az adagolása nem túl praktikus, egyszerűen a tenyerembe rázok pár kis adagot, kb. borsónyit, azt oszlatom el arcon, nyakon, dekoltázson. Egyetlen új elemeként a rutinomnak, pár hete használva egyértelmű, hogy ettől lett egységesebb a bőröm, mintha ránctalanabb is lenne, vagyis feltölti kicsit a kezdődő mélyedéseket, de nem annyira, mint a hialuronsavas cuccok. A pórusaim kisebbek lettek. Nagyon megszerettem. Olcsó, sok, illatmentes, semmi irritációt nem okozott.