Heine

Regisztráció dátuma: 2018. június 13.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. június 13.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Guerlain Terracotta Le Parfum

Guerlain Terracotta Le Parfum
2020. január 19.

Majdnem megvettem vakon, mert valóban nagyon jó áron van a neten - ha bárki is ezen gondolkozik, ne tegye! Öregasszonyos. Nem sima naptej szag, hanem van benne egy erős narancsvirágos vonal, ami az ilang-ilanggal egyszerűen gyomorforgató. A barátommal elemezgettük egy darabig, és arra jutottunk, hogy a tengerparton, negyven fokban valóban nem lehet olyan rossz, de szigorúan csak 5-6 óra után, amikorra már lecseng a narancsvirágos nyitány. Sajnos ennyi időt nem bír ki, mire finom lenne, már a bőrbe kell fúrni az orrot, hogy érezzünk valamit.

Dior Hypnotic Poison EDT

Dior Hypnotic Poison EDT
2020. január 19.

Nem tudok olyat mondani, amit még nem írtak le, de megpróbálom: ez olyan, mint belemerülni egy kád meleg karamellába, vagy mint rumos kakaót szürcsölgetni egy hüttében a kandalló mellett. Egyik élményben sem volt részem, de valahogy úgy képzelem el, hogy ilyen illatuk van. Nagyon finom, enyhén fűszeres vanília, tökéletesen egyensúlyozik a süteményillat és a finom kesernyés fűszerek közt. Egy pillanatra sem fojtogató, de határozottan megjegyezhető és nyomot hagy.
Valószínűleg ezért ez a legtöbbet dicsért parfümöm. Rengeteg kísérletezgetésembe telt, mire kialakult a mesterhármas: amor amor, la nuit tresor edt és hypnotic poison: ezekkel gyakorlatilag nem telik el nap bók nélkül. Sajnos nem tartós, ezért egy tízmillis fújós szokott lenni a táskámban, de a hatósugara szerintem ideális: nem fojtasz meg mindenkit magad körül, mégis, aki melletted van, érzi, és általában megjegyzi, hogy finom. Fontos amúgy, hogy ne inhalálja a szagodat az egész terem, ahol tartózkodsz. Engem például kávézókban szokott kikészíteni, ha parfümszagot szívok be a kávé mellé, de az is idegesít, hogy ha egy nő távozik a teremből, de a parfümje marad -ez leírva elegánsnak és emlékezetesnek tűnik, gyakorlatilag csak annak a jele, hogy túlfújtad magad.

L'Oreal Paris Hyaluron Specialist Nappali Arckrém

L'Oreal Paris Hyaluron Specialist Nappali Arckrém
2019. december 21.

Szerk.: nekem is elkezdte irritálni a bőröm, nagyon durván mégpedig. Kidobtam a maradékot.

Én is szeretem, ártani nem használ. Nem vettem észre, hogy a zsíros részeket szabályozná, de a fényvédelem, és a magas niacinamid koncentráció miatt igazából tök jó krém. (Kombinálom keramidos meg plusz hialuronsavas nyunyákkal, így nem tudom, hogy az arcom feltöltöttsége ennek köszönhető-e, de én örülök neki, boldogan elfogyasztom). Nagyon kevés kell belőle, ezért kiadós is.