Heloise

Regisztráció dátuma: 2011. december 5.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2011. december 5.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Chanel No.19 Poudre

Chanel No.19 Poudre
2022. június 30.

Chanel vagy Prada, Prada vagy Chanel... Persze ez nem harc, vagy csatározás, de a hasonlítgatás tényleg jogos, az Infusion d'Iris gyengécske illatának csalódása után belevetettem magam a keresésbe, hátha ezúttal szerencsével járok. Persze miért is várna az ember lánya egy púderes, bőrközeli illattól intenzív nehézbombázót, ez akkor is csak zöldes és púderes marad... Szinte tényleg megegyezik a két illat avval a különbséggel, hogy ebben érezni a Chanel-ekre jellemző kicsinke kis pluszt és emiatt talán felé billen a mérleg nyelve. Fanyar és zöldes majd krémesen púderes illat, ami tisztaságot egy biztonságos komfortérzetet kölcsönöz. A hétköznapok Chanel-e ő, hiszen ezeknek a típusú illatoknak nem szükséges harsogniuk, magukra erőltetni a figyelmet, elég hogyha csak jelen vannak jó helyen, jó időben.

Chanel N°5 L’Eau

Chanel N°5 L’Eau
2022. június 25.

Nagy reményekkel próbáltam ki mivel nekem a többi Chanel nagyon nyanyás, (egyedül a 19. Poudre ami hordható), gondoltam megnézem mit alkottak Chanel háza táján röpke három év alatt. Kifújáskor erős citromos ami megdöbbentett, mivel egy zavaróan szúrós és olcsó wc illatosító/fertőtlenítő kellemetlen szagát juttatta eszembe. A további mélységéről nem tudok sajnos nyilatkozni, ugyanis a 4-5 (!) fújás ellenére 15 perc múlva teljesen eltűnt a bőrömről, a nagy üres semmit hagyva maga után. Csak tömény citromos légfrissítő és ennyi... Nem is értem...Messze elmarad a többi Chanel mélységétől és komolyságától. Pedig lehet L'eau parfümöt alkotni úgy hogy friss és közben mégis hozza a márka komolyságát, minőségérzetét.
Olyan ez a parfüm nekem, mint egy régi mese "A Császár új ruhája"...egy nesze semmi fogd meg jól, a brand-et és a csomagolást szépen eladva. Chanel ide vagy oda, ez bizony csak egy csillag.

Update: par eve irtam ezt a velemenyt.... mennyit valtozik az izles, hihetetlen!! Tul vagyok mar jo par kis mintan, es most tervezem beszerezni uveges valtozatban... Ahol most elek mindig 20 fok felett van az atlaghomerseklet, es itt csodalatosan mukodik rajtam. Semmi legfrissito, semmi citrom, csak nagyon lagy, friss, edeskes beutes. Nem oreges, nem poros, hanem kifinomult, elegans, nem tolakodo. A tartossaga is ebben az allando melegben a legjobb.
Nah, elteltek az evek nem vitas....40 felett valahogy valtoznak a dolgok...

MAC Love Me Lipstick

MAC Love Me Lipstick
2019. október 10.

Szuper pigmentált rúzsok élénk színekben, meseszép csomagolásban és végre állandó szortimentben!
Sokszor tapasztaltam, hogy a MAC-es krémes rúzsok nem olyan élénkek és vibrálóak, mint a szatén vagy matt társaik, de ezek egyszerre hozzák mindkét elvárást.
Krémesek, a benne lévő argán olajtól még hidratálóak is, ráadásul sokkal intenzívebben mutatnak az ajkakon mint egy "cremesheen" vagy egy vizes bázisú, és kissé szárító "lustre" formula. Kellemes viselet, egyáltalán nem ragadnak, egyenletesen, és viszonylag lassan kopnak. A legnagyobb kedvenceim a természetesebb árnyalatok: "Daddy's girl", "Pure Nonchalance", "As If I Care" és a "Laissez-Faire" (ami a Modesty árnyalat újragondolt ikertestvére).
Szerintem igazán hiánypótló volt ez a formula, a sok matt, púderes matt és társai után, gondolva azokra is, akik már nem 20 évesek. :)
Sajnos az utóbbi időben az összes MAC rúzs ára emelkedett, így a közel 7 ezer forintos rúzsoknak sajnos csak a pénztárca szabhat határt..

6 ÖSSZETEVŐ

Hydroxybenzomorpholine EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott