HiddenBeauty

Regisztráció dátuma: 2019. február 12.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. február 12.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Erborian CC Krém SPF25

Erborian CC Krém SPF25
2020. november 28.

Alapvetően a célnak megfelel, jól fed, csak tele van műanyaggal/szilikonnal és tartósítószerrel, ezért egy csillagot levonok. Mondjuk legalább kőolaj és parabénmentes. Mindennapos használatát nem ajánlom senkinek, én is csak akkor kenem fel, ha éppen nagyon pattanásos vagyok, és randim van, vagy valamilyen különleges esemény.

Kiehl's Sunflower Color Preserving Shampoo

Kiehl's Sunflower Color Preserving Shampoo
2020. szeptember 15.

Más hozzászólások említették, hogy nem habzik. Namost tudni kell, hogy a szulfátmentes samponok kevésbé habzanak alapból, főként, ha előtte szulfát és/vagy szilikon tartalmú sampont használtál. A szulfátok nemcsak hogy habosító szerek, de kinyírják a jó olajokat is sajnos, nemcsak a zsírt meg a koszt távolítják el a hajadról, a szilikonok pedig egy nejlon réteget vonnak a hajra, ami tiszta műanyag. A szulfátmentes sampon nem tud műanyaggal a hajadon kölcsönhatásba lépni, tehát még kevésbé fog habzani.
Ezelőtt én is a "rossz' kategóriába tartozó samponokat használtam, és kétkedve kezdtem el mindenmentessel hajat mosni. Az elején marhanagy mennyiségre volt szükségem nekem is, hogy tudjak vele hajat mosni, mostanra ( 2 hónappal később, kb 10-11 hajmosást követően) majdnem ugyanúgy habzik, mint annak előtte a szulfátos sampon, és ugyanannyi kell belőle mint a régiből. Nyilván azért tartott tovább, mert a szilikont nagyon sokáig tart a hajból eltávolítani, sokára mosódik ki. Aki hamarabb meg kíván szabadulni tőle, érdemes olyan fodrászhoz menni, akinél lehet kérni hajpeelinget. Igen, ez egy létező dolog.
Végül arra még kitérnék, hogy több PEG és PPG is van benne. A 3 közül, amelyeket tartalmazza, csak egy ártalmas van, méghozzá a PEG 150, ami ugyanis rákkeltő hatású, ezért egy csillagot levonok. Fontos még hozzátennem, hogy a PEG-ek és PPG-k sűrűsítő anyagok, illetve segítik a többi anyag felszívódását a bőrbe. Amennyiben nem sebes, valamilyen módon sérült a fejbőrőd, nem kell betojni, nem leszel rákos, mert sokkal inkább sebes felületen káros anyag, illetve az összes többi összetevő valóban ártalmatlan, ha a PEG segít beépíteni, nem lesz tőle bajod.
Én jelenleg ezt használom, ha találok jobbat ami PEG mentes, lehet majd lecserélem.

Love Beauty And Planet Tea Tree & Vetiver Body Wash

Love Beauty And Planet Tea Tree & Vetiver Body Wash
2020. július 18.

Nekem a rozmaringos verziója van meg, és sok izzadás után nagyon frissítő, és szuper illatú! Normál bőröm van, természetesen arcra nem ezt használom. Vegán, szulfát, szilikon, és parabénmentes. Régóta használom, sose volt vele semmi bajom.

1 ÖSSZETEVŐ