hkajuna

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Khadi Hajfesték Por - Sötétbarna

Khadi Hajfesték Por - Sötétbarna
2020. február 27.

Három nappal az első mogyoróbarnás Khadi kísérletezésem után, ma befestettem sötétbarnával a hajamat és milyen jól tettem! Mert a végeredmény egy csodás, enyhén vöröses fényű, sötét csokoládébarna hajszín lett. Az első mogyoróbarnás festés 4,5 héttel a vegyi festés után, nem hozott nálam átütő sikert, már csak azért sem mert a szín, amit kaptam (vöröses gesztenyebarna) ugyan csodás volt, de nem illett az én bőrszínemhez. Viszont ez az újabb festés, olyan szépen és egyenletesen befedte mindenhol a hajamat, különös tekintettel a hajtöveknél, amit az előző festésnél nem tapasztaltam, hogy csuhaj! Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel! Mondjuk beletettem némi csavart a Khadi oldalán leírt háromlépéses folyamatba, vagy is a mosás natur samponnal és a hajfestést követően, befújtam a hajam a natur Urtekram nordic berries hajkondícionáló spray-ével, hogy valamennyire visszapuhítsam és ez által könnyebben kifésülhetővé tegyem a száraz hajam. Remélem ez a kis csalás, nem fogja negatívan befolyásolni az elkövetkező 48 órát, melyben elvileg tovább oxidálódik és ez által sötétedik a hajam színe. Egyébként már most érződik, hogy jobb minőségű és egészségesebb! Lágyabb esésű és természetesebb göndör. Nem olyan eszelős, száraz vacak, amilyen az utóbbi időben volt!

Update: 2020.02.27. Az első szárnypróbálgatás óta lassan egy éve használom már a Khadit és bevallom, amíg nem nőtt le a vegyileg kezelt rész a hajamon, sokszor gondoltam, hogy rossz döntés volt erre áttérni. Mivel a roncsolt részeken a hajam a festés után nem sokkal mindig fáradt, kopottas vöröses árnyalatú, ami a mosások után egyre jobban és jobban előtűnt. Elég ápolatlan hatást keltett. Így egy ideig volt, hogy hetente festettem a hajam, hogy elkerüljem ezt a bosszantó összhatást. De mivel nem adtam fel és kitartottam, mára teljesen lenőtt a vegyi rész és a hajamat elég csak 4-5 hetente festeni az őszhajszálak miatt, de a színe az egész hónapban szép egységes barna. Bátran mondhatom, hogy ez a növényi hajfesték teljesen rendbe hozta a hajamat! Erős, hihetetlenül fényes és természetes, puha hajam lett. Mindig olyan színe van, mintha a saját hajszínem lenne. Mondjuk az is igaz, hogy az eredeti sem áll messze ettől a mostani csokoládé árnyalattól. Mivel mindenképp egy mély barna árnyalatot szerettem volna a hajamon látni, ezért kipróbáltam a fekete árnyalatot, ami totális kiütéssel nyert! Ugyan a hajam az első mosásig éjfekete, a mosás után szép sötét csillogó csokoládébarna lesz, rezes vagy vörös árnyalat nélkül!

Biotherm Aquasource Deep Serum

Biotherm Aquasource Deep Serum
2019. június 27.

Nálam a Biotherm Aquasource Deep Serum nyári alaptermék. Összetevőit elnézve nem túl rózsás, de a hatása számomra fenomenális! Mintha valósággal hallanám a bőrömet, mikor ezt rákenem, hogy fellélegzett. Szebb, tömörebb, élettel teli a végeredmény. Nálam minden évben újravevős!

Khadi Növényi Hajfesték Por - Mogyoróbarna

Khadi Növényi Hajfesték Por - Mogyoróbarna
2019. június 27.

A festék első használatakor azzal szembesültem, hogy a 100 g-os hajfesték bőven elég lett volna 2 alkalomra is, így negyedévente csupán csak 2 db dobozt kell majd vennem, ami több mint 4 festésre lesz elég. Ráadásul használhatóság szempontjából egyáltalán nem több macera, mintha hagyományos festéket használtam volna. Csupán több időt és picit nagyobb odafigyelést igényel az egész! A régi L'oreal tartós hajszínezőmet nagyon szerettem, társam volt 7 évig, mert nagyon természetes, csodás, hűvös csokoládébarna színt eredményezett, de kb. két hétig.. Aztán napról-napra, ahogy kopott, kezelhetetlen, egyre fakóbb és szárazabb lett a hajam. Az évek során nagyon sokat veszített a rugalmasságából és a vastagságából is, ráadásul eszelősen száraz és göndör is lett az utóbbi időben. Szóval bekellet látnom, hogy váltanom kell, Így esett a választás a Khadi-ra. Most épp itt ülök nagy turbánnal a fejemen és várom az eredményt, mellyel 2 óra múlva fogok majd szembesülni. Letelt a két óra.. A natúr samponos hajmosás eléggé szárazzá tette a hajamat, ami a hajfestés után sem lett jobb. Tiszta száraz volt, csak úgy csikorgott a fésű a hajamon, alig bírtam kibontani. Ez nem tetszett, de nyilván 7 év vegyi festést, szárítgatást, szilikonozást nem lehet egyetlen festéssel helyrehozni. Meg amúgy is idő kell, hogy a hajam regenerálódjon. A festék színétől elsőre nem voltam elájulva mondjuk rögtön rámentem hajszárítóval, ami kissé kivörösítette a barna színt. Azért nem rossz, de nem az eddig megszokott szép hűvös barna. Lemosáskor a festék illata dohánylevél és friss szénára emlékeztetett, szárazon inkább csak száraz szénára.

Frissítés: egy nap elteltével egy picit sötétebb a hajam úgy 1 árnyalattal, kíváncsi vagyok, hogy holnap milyen lesz. A leírás szerint két napig sötétedik. Ezt jó lesz figyelembe vennem a sötétbarnánál. Ugyan is jövő héten újra befestem, de most sötétbarnával.. Letelt a 48 óra és a hajam szép, csillogó gesztenyebarna színű lett, pici vörös beütéssel. Maga a szín nagyon szép, csillogó de nekem nem az igazi, nem áll jól. De a festék minősége, kezelhetősége más hennához képest tökéletes!