Hoagirl

Regisztráció dátuma: 2013. február 13.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. február 13.
Bőrprobléma: -

Megnézem

Burberry London

Burberry London
2023. december 6.

Van már vagy négy-öt, de talán még több éve, hogy ezt a parfümöt kaptam a legjobb barátnőmtől karácsonyra. Emlékszem, szegényt mennyire lecsesztem, hogy ilyen drága cuccot vett… :’D Természetesen parfümrajongóként nagyon örültem neki, és külön jól esett az, hogy rákeresett arra, hogy milyen illatjegyeket szeretek, akkoriban a frangipanira voltam nagyon rágyógyulva (most is…), és úgy ítélte meg, hogy a lonc, a tahiti gardénia és a jázmin elegye hasonló hozzá. Karakterében valóban van némi egyezés, de azért nyilván nem egyforma a két illat. Amikor megkaptam, kipróbáltam és tetszett is, de nem őrültem meg érte, éppen Lady Gaga Fame korszakomat éltem, úgyhogy felkerült a parfümös polcomra. Tavaly télen találtam rá újra, egy hideg, szürke, ködszitálós reggelen magamra fújtam, és onnantól nem eresztett. Van benne valami olyan melegség, ami bebugyolál, mint egy hatalmas kötött sál. Belebújhatsz, belesüppedhetsz, megmelengeti a testet-lelket. Kifújáskor valóban van egy kissé szúrós illata, de ez hamar elillan és leszáradás után a pézsma és lonc marad meg, legalábbis rajtam. Rózsát én nyomokban sem érzek rajta, ami nekem jó, mert a rózsa illatát nem igazán szívlelem. A szillázsa nem túl nagy, eléggé testközeli marad végig, de én nem bánom, mert cserébe elég tartós. Számomra ez kifejezetten téli illat, de ez valószínűleg a hozzá társított emlékek és élmények miatt van, én el tudom képzelni, hogy másoknak ez több évszakos parfüm legyen. Az illat megálmodójának elképzelése szerint a Burberry London EDP a brit főváros légkörét testesíti meg, hát szerintem nem. És aki ismeri ezt az illatot és járt már Londonban, az tudja mire gondolok. Sikeresen el is használtam az egész üveg kis csodámat, és hát el is voltam kámpicsorodva, hogy ez hogy történhetett meg. :’D Nézegettem honlapokon, és végül a Notinon extra akciósan sikerült hozzájutnom, úgyhogy szánom-bánom bűnömet (igazából nem is…) de megleptem magam vele karácsonyra. :D

S Budget Kozmetikai Vattakorong

S Budget Kozmetikai Vattakorong
2023. február 9.

A karácsony előtti rohanásban nem volt időm bemenni a Müllerbe, ahol a kedvenc homoktövises vattakorongomat szoktam beszerezni, viszont Sparba élelemszerzés céljából muszáj volt látogatást tennem, így került a kosaramba a saját márkás vattakorong. Azóta nem vettem a Müllerben és ezzel máris sokat elárultam. Kellemesen puha, nem túl vastag így nem nyeli el az összes micellás vizet, ezért nyilván gazdaságosabb is. A szélei jól le vannak perforálva, nem szálasodik, nem szöszölődik. Az ára mondjuk már régen nem 190 Ft., sokkal inkább 319 Ft., de ennyi pénzért is szinte ajándék a drogériás árakat tekintve. Ki hitte volna, hogy így avatok új kedvencet? :)

Oriflame Sublime Nature Tonka Bean Parfüm

Oriflame Sublime Nature Tonka Bean Parfüm
2020. április 9.

Nagyon megtetszett a katalógusban a papíron az illata, de egy katalógus parfümért szerintem a 6999 Ft-os akciós ár is sok ahhoz, hogy csak úgy vaktában megrendeljem, úgyhogy először inkább kértem belőle egy illatmintát. Hát azt kell hogy mondjam, hogy én biztosan rosszul vagyok bekötve, mert ez nekem egy az egyben a nagybetűs NYÁR illata. Naptej, napfény, vízpart. Sok nyári parfümöm van, nagy világmárkáktól is és persze kisebbektől is (Sun di Gioia, Guarlein Terracotta, Laguna, Monoi de Tahiti, de az egyik kedvencem az Avontól a Tahitian Holiday, kb. kincsként őrzöm, már nem kapható sajnos) de ez az Oriflame illat most nagyon betalált. Hozzáteszem három kolléganőm is kipróbálta és mindannyiunkon más illata volt, rajtam volt a legerőteljesebb, nagyon tonkababos, napfényes. A többieken sokkal lágyabb volt, inkább nagyon kellemes tisztaságillatnak tűnt. Csodálkoztunk is nagyon. Ezek szerint ennyire más a bőrünk kémiája, nagyon különbözően reagált erre a parfümre. Tartós illat, de meglehetősen bőrközeli, nem túl nagy a hatósugara. Nem tudok jobb jellemzőt mondani rá; mosolygós napocska. És igen; kell nekem a teljes kiszerelés is. :D

8 ÖSSZETEVŐ

Purple Lustre Kockázat:

Nem szabványos INCI név. Jelentése: antik hatású ezüst csillám.