Honeyhair

Regisztráció dátuma: 2012. február 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. február 3.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

The Body Shop E Vitaminos Intenzív Nappali Arckrém

The Body Shop E Vitaminos Intenzív Nappali Arckrém
2019. október 20.

Régóta nézegettem a The Body Shop E vitaminos termékcsaládját, és mivel a bőröm extra hidratálást és ápolást igényel, nappalra ezt az intenzív arckrémet választottam. Az illata púderes jellegű, amit szeretek, az állaga jó, a felkenése is kellemes élmény. Viszont ezzel be is fejeződik a pozitívumok sora, mert úgy nagyjából egy-két óra elteltével elkezd feszülni az arcom, a bőröm mélyén nem tudja sem pótolni, sem megtartani a nedvességet. Nem haragszom érte, mert valószínűleg nem is én vagyok a célcsoport: a 45 évem, az extra vízhiányos és városi hatásoknak kitett bőröm ennek a termékcsaládnak túl nagy falat. Valószínűleg abba a csapdába estem bele, hogy az 5000 Ft feletti árról úgy gondoltam, az már egy jobb drogériás színvonalnak felel meg, de hát nem. Ha újra huszonéves egyetemista lennék, akkor lenne ez az én termékem.

Balea Oil Repair Schwerelos Creme-Kur

Balea Oil Repair Schwerelos Creme-Kur
2019. október 20.

Ráuntam a Schwarzkopf Professional Bonacure Hyaluronic Moisture Kick termékcsaládra, őket akartam felváltani valami másra, és egy bakugrással az árkategóriában tőlük fényévekre álló Balea Oil Repair Schwerelos termékcsaládra esett a választásom. A hajam természetes szőke, vékonyszálú és nagyon hajlamos a kiszáradásra, ezért úgy gondoltam, ezek a termékek megfelelőek lesznek számára.

Nagyon sűrű, gazdag ez a pakolás, de őszintén szólva egy ici-pici szilikon nem tette volna tönkre (én amúgy sem üldözöm eszeveszetten a szilikont, az én hajamnak egy kis mennyiség igenis jót tesz). Így ugyanis a hajon nem olyan selymesen-simítósan kenhető, hanem picit tapadós-ragadós, nem ideális az eloszlathatósága. Szerencse, hogy a lemosás után már ez semmi hátrányt nem jelent, több mint fél órás behatási idő után nagyon selymes a végeredmény, nagyon puha és nagyon ápolt. Az is tetszik benne, hogy olyan finoman visszafogott az illata, a mai szétillatosított, napokig szagló hajápoló termékektől (pl. Garnier) megőrülök. A hajszálaim teljesen "megteltek", a tincseim simák, egészséges kinézetűek lettek. Tökéletes regenerálás!

L'Occitane Shea Vajas Intenzív Kézápoló Balzsam

L'Occitane Shea Vajas Intenzív Kézápoló Balzsam
2019. október 19.

Évekkel ezelőtt ismertem meg a L'Occitane 20 %-os shea vaj tartalmú kézkrémjét, és bár többször is használtam, valahogy nem lett szerelem. Pár hónapja viszont ebből a 25 %-osból kaptam ajándékba egy mini terméket a L'Occitane márkaboltban, de elsőre nem vettem észre a különbséget, úgyhogy bedobtam az autóba, hogy majd jó lesz útközben egy-egy gyors hidratálásra. Már az első használatnál éreztem, hogy ez más, selymesebb, olyan balzsamszerű, a hatása pedig jobban érezhető volt és tovább is tartott, mint a testvéréé. Gyorsan megnéztem a tubust és akkor láttam, hogy ez a 25 %-os kézbalzsam változat. Nem gondoltam volna, hogy 5 %-nyi különbség ilyen sokat jelent, de lehet, hogy eltérés van a gyártásban is. A lényeg, hogy ennél a 25 %-osnál lecövekeltem, és a legutóbbi Glamour napokon teljes kiszerelésben is megvettem.