Inka

Regisztráció dátuma: 2017. március 20.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. március 20.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Anew Hydra Pro Vita-D Arckrém

Anew Hydra Pro Vita-D Arckrém
2022. március 26.

Ajándékba kaptam, nem vártam csodát, sőt, ki sem akartam próbálni, mert őszintén szólva az Avon nálam szóba se jövő kategória.
De mivel az a krém, amit épp használtam (Weleda fügekaktusz) nem bizonyult elégnek hidratálás terén, -télen legalábbis,- adtam neki egy esélyt, mi bajom lehet alapon. Nagyon kellemesen csalódtam. Elsőre puhának és hidratáltnak éreztem a bőrőm, ilyet eddig egy krémmel se nagyon tapasztaltam. (Illetve egyszer a Gigi Lotus-sal még hajdanán.) Szempillantás alatt beszívódott, mintha ott sem lenne, nem ragadt, viszont egy kis filmeszerű réteget mintha éreztem volna utána. Kicsit kezdtem gyanakodni emiatt, és mert túl szép is volt, hogy igaz legyen, úgyhogy megnéztem, hogy mégis miből van ez a csodakrém. Sajnálattal láttam, hogy ez a puhaság érzés valószínűleg a szilikonnak, és a bőr alsóbb rétegeiből kivont víznek köszönhető. Utóbbi nem tudom mennyire szerencsés hosszú távon, azt gondolnám annak ott a helye..Emiatt 4 csillag, kíváncsi vagyok mit csinál hosszabb távon.

Update: hosszabb távon nem fogok tudni nyilatkozni róla, mert 2. próbálkozásra már nem volt olyan hűha élményem. Feszült a bőröm bekenés után is, és mintha irritált is volna kicsit. Az illata is nagyon sok nekem, maradok a bevált krémemnél. (The Ordinary+G&G HA light)

Carmex Classic Tégelyes Ajakápoló

Carmex Classic Tégelyes Ajakápoló
2022. március 25.

Sminkes suliban ismertem meg, amikor még nem lehetett kapni drogériákban, csak sminkellátóban.
Kezdetben nagyon szuperül bevált, mikor elkezdett száradni az ajkam. Aztán a drogériás korszak után már kevésbé. Sőt, volt egy pont, mikor annyira cserepesedtek az ajkaim, hogy az égvilágon semmi nem segített, így bőrgyógyásznál kötöttem ki. Ott ajánlottál az Ad Ung Vulnerát, ami tul.képpen vazelin meg szalicilsav+bórsav. Életmentő volt, helyrehozta a száradást nagyon hamar. Azóta ha ilyen problémám van azt használom. Carmex-et már csak kis ajakpirosításra tudom elképzelni. De csak a tégelyest. A tubusos valamiért annyira szörnyű volt, hogy nem is értettem. Pedig akkor a tégelyessel nem volt még bajom.

Vichy Normaderm Phytosolution

Vichy Normaderm Phytosolution
2022. március 25.

Az itteni pozitív vélemények, és az összetétele alapján nagy csodát vártam, de elmaradt.
Ugyan könnyen beszívódik, de nem igazán hidratál. Egy ideig száraz érzést biztosít (azaz a zsíros érzést elmulasztja), de ez a hatás nálam nem tartott túl sokáig. Szerintem ez az agyagnak köszönhető instant hatás lehet, nem a faggyútermelés szabályozásából ered.
Tipikusan olyan krémnek érzem, mint amit aknés bőrre szoktak adni. Mattít, szárít, ami az én kombinált bőrömre (régen aknés, mostmár csak miteszeres, elvétve pattanásos) nem előnyös, mert ugye közben vízhiányos is. Érdekes, pedig van benne pár vízmegkötő.. Miteszereimmel nem sok mindent csinált, de igaz, hogy hónapokig nem használtam, nem is bírtam volna. Maradok a BHA hámlasztó+hidratáló kombónál.