IrisAnn

Regisztráció dátuma: 2018. február 1.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. február 1.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

La Roche-Posay Toleriane Teint Korrekciós Alapozó Fluid

La Roche-Posay Toleriane Teint Korrekciós Alapozó Fluid
2021. április 28.

Update2: Senkinek nem ajánlom! Nincs érzékeny bőröm, de ettől 1 használ után másnapra lett egy hólyag a szemem mellett, és mindkét szemöldököm alatt meg kijött az ekcémám.. semmilyen más új terméket nem használtam, csak ezt. NE. VEGYÉL. ILYET. (Közben a 2 csillagot átjavítottam 1-re, de legszívesebben -10-et adnék...)

Update: az első nap napközben írtam a véleményezést, ami igen elhamarkodott volt. Ugyan nem sokkal használtam tovább, mert még egyszer nem kenném az arcomra... de inkább 4 csillag helyett 2-t adok. Ugyanis előhozta az ekcémámat, kiszárította az extrémen zsíros bőrömet és pattanásos is lettem... mindenhol is irritált. :(

Hát, nagyon szerettem volna szeretni, de sajnos nem lettünk jóban. Nem akarom nagyon lehúzni, mert alapvetően jól eldolgozható és olyan bomba biztos, hogy levakarni kell kb.
Nekem nincs mostanában sok bőrhibám, így nekem nem számít a bombabiztos fedése. Viszont zsíros a bőröm. Tudom, nem kifejezetten erre való ez, de reméltem, hogy mattabb és mégis természetesebb lesz az eredmény. Hát, rajtam sajnos se nem matt (10 perc után átfénylett), se nem természetes (teljesen maszkhatása van). Azoknak ajánlom, akiknek kicsit szárazabb vagy legalább normál bőre van és van mit elfedni (valóban szépen fed, a szemem alatti karikákat is eltűntette).
Nekem egyébként nagyon világos bőröm van, ebből a legvilágosabb is sötét, sárgás színű lett rajtam. Órákkal később egyébként már jobban idomult a színe, de nekem ez az alapozó sok. Egyszerűen sok. :(

La Roche-Posay Kerium Extra Kímélő Fiziológiás Sampon

La Roche-Posay Kerium Extra Kímélő Fiziológiás Sampon
2021. március 25.

Zsíros korpám van/volt, a páromnak pedig száraz... igyekeztem olyan megoldást találni, ami mindkettőnknek segít, és úgy érzem, sikerült is.
Párom: extra száraz, érzékeny bőre van, a fejbőre is ilyen. Nagyon korpásodott és viszketett neki, ez a sampon 100%-ban helyre tette. Kb. 1 hónapja használja, 2x mosott vele hajat és már most látványos az eredmény. Azóta egyáltalán nem viszket a feje, nem is igazán korpásodik (kb. 1,5 héttel a hajmosás után, de sokkal kisebb mértékben, mint eddig).
Az én esetem: zsíros a fejbőröm, kb. naponta-két naponta mosok hajat. Ezen sajnos ez a sampon sem változtatott, bár vele sokkal kibírhatóbb a 2 nap. Viszont nagyon durva zsíros korpám lett egy másik sampontól, ez azt teljesen rendbe tette. Nekem is megszűntette a viszketést. A hajam sokkal szebb, puhább és kezelhetőbb is lett ettől a sampontól, bár én utána használok egy másik (biotinos tápláló) sampont és a balzsamját is. :)
Összességében nagyon elégedett vagyok, örülök, hogy rátaláltam erre! Mindkettőnk problémáját jól kezeli, száraz korpára kifejezetten ajánlom. Zsíros korpát is rendbe hozza, viszont sajnos a hajmosásaimat nem sokkal tolja ki, pedig reméltem. Ettől még jár neki az 5*.
Még egy: óvatosan kell felvinni, mert szembe kerülve rettentően csíp! Viszont a fejbőrt nagyon nyugtatja, tisztítja és nem szárítja. :)

Garnier Pure Active Mitesszer Eltávolító Bőrradír

Garnier Pure Active Mitesszer Eltávolító Bőrradír
2021. január 12.

Ezt a terméket vagy 10 éve használom, ha nem több. Még tini voltam, amikor anyukám vette és én azóta is újra és újra ehhez térek vissza. Nehezen tudom az életemet elképzelni nélküle, viszont egy nyaralás alkalmával itthon hagytam, és nagyon meglepődtem: amikor nem használtam, kevésbé lett zsíros a bőröm!
A miteszereket nem viszi le, de a pattanásokra nagyon jól működik és szép egyenletessé és puhává varázsolja a bőröm, csak sajnos az alapból is rettentően zsíros bőrömön nem javít. A használata után viszont semmilyen zsíros réteget nem hagy az arcomon és nagyon "megkönnyebbültnek, felszabadultnak" is érzem az arcomat. :)
Összességében mi jóban vagyunk, bár azt hiszem, hogy át kéne térnem a heti 1-2x használatára, és nem reggel-este ezzel arcot mosnom. Akkor talán a zsírosodás is javulna.

Részemről viszont így is 5 csillag, mert mindennek ellenére én nagyon szeretem!