Izar

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

MAC Stack Mascara

MAC Stack Mascara
2022. május 24.

Update (2022-05-24): Sajnos le kell vegyek két csillagot mert tényleg irtózatosan kenődik. Vasárnap reggel 7:30 körül tettem fel, és egy másfél órás autóút és piacozás végén úgy néztem ki mint egy pandamaci, persze ezt csak otthon láttam, szóval a piacon is így mászkálhattam végig... Irtó dühös voltam, és okés, tudom, zsíros a bőröm meg minden, viszont a szemem alatti bőr sosem fénylik át, mert ott nem zsíros, és le is púdereztem előtte. Ráadásul ez rekord idő, ilyen gyors elkenődést semmilyen más spirál sem produkált nálam eddig. Csak azért két csillag még egy helyett, mert ha valakinek véletlenül nem maszatol, akkor viszont szép pillákat lehet vele csinálni.

(A Micro kefés van meg.)

Először mondom a problémámat: voltak már MAC spiráljaim, nem szerettem őket, mert folyton elmaszatolódtak, és sajnos itt is ugyanez a helyzet. Emiatt legfeljebb itthoni sminkeléshez vállalom be. (Itthonról dolgozom, de imádok reggel sminkelni, szóval arra jó lesz. Ha be kell mennem az irodába, akkor csak vízálló spirál jöhet szóba, most pl: a Helena Rubinstein Feline Black Waterproof. Scorpionqueen, ha ott vagy valahol, köszönöm a tippet! :heart:) Hozzáteszem, nekem nagyon zsíros bőröm van, szóval simán elképzelhető, hogy aki nem tocsog ennyire, annak beválik.

Ami tetszik: a lehúzókája valami zseniális, legalábbi a kis minta tubusé. Minden extra festéket leszed, így a kefén nem lesz semmilyen extra anyag, nincsenek rajta festékcsomók.
Maga a kefe szilikonnak tűnik, ami nekem annyira nem szokott működni (a hagyományosat szeretem), de ez meglepően jól teljesít és nem csomósítja össze a pilláim. (Valszeg amiatt is, hogy a lehúzó rész olyan jól működik.)
Színre nem tudok mit mondani: fekete, amilyennek lennie kell, jól néz ki, ennyi. :smiley:
Nekem elég természetes hatást sikerül elérnem vele, de tudni kell, hogy én a spirálokat csak egy rétegben viszem fel. Vagy én vagyok béna, vagy nem tudom, de sosem értettem, hogyan lehet szempillaspirálból több réteget felvinni, nekem attól olyan a szemem, mint valami horrorfilm-béli játékbabának.
Dúsítani nem nagyon dúsít (pedig jó lenne), hosszítani sem annyira (mondjuk az nem is kell), de megint csak az van, hogy több rétegben lehet, hogy mindezt jobban csinálná. Szerintem egy elég természetes hatású cucc, de nekem pont így jó, szóval nincs róla rossz véleményem, eddig ez a legjobban sikerült MAC spirál amit próbáltam.

Shiseido Minimalist WhippedPowder Blush

Shiseido Minimalist WhippedPowder Blush
2022. február 23.

Nagyon el vagyok maradva a vélemények írásával, többet közt ez is az egyik favorit nálam, mégsem írtam még róla.

A krémes illetve folyékony pirosítókkal az szokott lenni a bajom, hogy amikor felviszem őket, akkor leszedik az arcomról az alapozót. Emiatt a felvitel nálam úgy néz ki, hogy az ujjbegyemmel megérintem a pirosító felszínét, picit neki is nyomom, de nem annyira, hogy belemélyedjen, csak azért, hogy egyenletesen és minél nagyobb felületen vegye fel, majd gyengéd ütögető mozdulatokkal felviszem az arcomra. Kenni soha nem kenem őket, mert akkor nincs az az alapozó, ami a helyén marad. Az alapozók is tele vannak szilikonnal, a krémes pirosítók is, így eléggé érthető, hogy egyik leoldja a másikat. A bőröm ráadásul zsíros, és minden amit felkenek, éppen csak megül a felszínén, de olyan nagyon semmi nem "köt" oda, szóval alapból óvatosnak kell lennem, de ezzel a módszerrel sem az alapozóm nem mozdul, sem a pórusaimat nem emeli ki a termék.

Cserébe gyönyörűen mutat az orcámon, tényleg mintha csak odalehelték volna, és a szín teljesen természetes, mintha a sajátom lenne.

Nagyon szép és természetes árnyalatokban kapható, nekem a Kokei, a Sonoya és a Chiyoko van meg. Utóbbi annyira nem áll jól, így az eladó.
Kokei - Sötét fukszia, mintha épp a hidegről jöttem volna be és kipirult volna az arcom.
Sonoya - Narancsos korall, amiben van néhány arany csillám, de elhanyagolható mennyiség. Nyáron tökéletes, olyan igazi napsütötte arcot varázsol.
Chiyoko - Vidám rózsaszín, és bár csodaszép árnyalat, az én sárgás bőrömön nem igazán tud érvényesülni, inkább korallba megy át.

A csomagolása apró de nehéz üvegtégely, nem szeretném a lábara ejteni, viszont nagyon kellemes kézbe fogni. :)

Tényleg pici is elég belőle, egy gombostűfejnyivel már szépen lehet dolgozni.

Az egyik legjobb krémes pirosító amit valaha próbáltam, hogy azt hiszem, úgy általában az egyik legjobb pirosítóm.

Phi I'm So Sensitive Hipoallergén Regeneráló Arckrém Érzékeny Bőrre

Phi I'm So Sensitive Hipoallergén Regeneráló Arckrém Érzékeny Bőrre
2022. február 23.

Update 2022-02.23:
Most vettem még 3 tégellyel, mert úgy tűnik, búcsúzó termék, és bár a FB csoportban azt írták, hogy lesz új változat, az újraformulázásoktól mindig parázok. Így inkább bespájzoltam. :)
Próbáltam az évek során sokféle krémet, de ehhez térek mindig vissza. Semmi nem hidratál és táplál olyan jól mind ez, és amit imádok benne még az az, hogy ha nedves arcra viszem fel, akkor sem kezd el kifehéredni, meg állagot váltani, mint sok más krém.

Az egyetlen problémám a csomagolással van: abszolút nem praktikus és semmit sem higiénikus. Kinyomom, ott van a tégely tetején a krém, és onnan kell ujjal felmaszatolnom. Na most ha nem törlöm le az egész felületet utána alkohollal, akkor nem hiszem, hogy teljesen steril tud maradni. Okés, hogy előtte megmosom a kezem, de akkor sem normális, hogy ott kell minden egyes alkalommal maszatolnom a felületet amivel a termék érintkezik. Nem értem, hogy miért nem lehet egy sima pumpás flakonba csomagolni. Az minden higiéniai követelménynek megfelelne, ez a mostani viszont a lehető legrosszabb amit el tudok képzelni.

---

A weboldalukon ugyanezt a véleményt írtam, és továbbra is tartom magam hozzá. Az életben soha nem lesz más krémem, a koreai cuccok mennek a kukába, és amíg gyártják, ezt használom. (A 4. tégellyel vettem újra a napokban.)

"Csodakrém! Édesanyám bőre olyan érzékeny, hogy semmit, de tényleg az égvilágon semmit nem bír el, mindentől kipirosodik, viszket, csíp, húzódik. A shea vaj az egyetlen, amit bír a bőre, de egy idő után olyan érzése van tőle az embernek, hogy cipőkrémmel keni az arcát, és persze hidratálni semmit sem hidratál. Ez az első olyan krém, amit hosszú távon is bír a bőre.
Az én arcom az évek során annyi "törődést" kapott szegény, hogy most már ő is érzékeny, és nekem is ez az egyetlen olyan arckrém, amire szinte érzem, hogy fellélegzik a bőröm és jólesően issza be.
Anyu 74 éves, neki az olaj kötelező hozzá, én 35, és vízhiányos de zsíros bőröm van, így nyáron biztos nem fogom használni az olajat, most télen viszont még nekem is jól esik, igaz csak éjszakára.
Maga a krém illatmentes, csodásan könnyed és pillanatok alatt beissza a bőröm, utána viszont még nagyon sokáig megmarad az a kellemes hidratáltság érzés, amit eddig egyik más krém se nyújtott. Egy álom ez a krém, köszönet a megalkotójának! Remélem, soha nem szűnik meg, és nem változik, mert ez így tökéletes, ahogy van!"

4 ÖSSZETEVŐ