Izar

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Shiseido Synchro Skin Lasting Liquid Foundation

Shiseido Synchro Skin Lasting Liquid Foundation
2019. július 4.

Update: 2019.03.04.:
1 hónapja használom valami drogériában vett tojás alakú szivaccsal (BB utánzat), és már sajnálom, hogy ennyit vártam vele. Sokkal szebben eloszlatható, így aztán már tényleg nem ül bele a pórusaimba egy picit se. Aztán a MAC Strobe Cream-jét is elkezdtem hozzákeverni, és hú....!!! Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni a végeredményről. :)

---

Valamilyen okból idén nyárig kimaradt nálam a Shiseido márka, pedig többen dicsérték a környezetemben. Viszont idén elkezdtem vadászni a tökéletes alapozót, mert az mégsem járja, hogy állandóan elüssön a képes felem színe a nyakamtól, meg úgy ámblokk a többi részemtől.
Elég világos, ellenben sárgás-zöldes (oliva) tónusú a bőröm, amire extra nehéz megfelelő színt találni. Úgy értem olyat, ami nem narancs, nem rózsaszín, nem csak sárga, nem szürke. Előbbiekhez már mind volt szerencsém.

A Synchro Skin alapozókban az a jó, hogy be vannak kategorizálva az árnyalatok rose, golden és neutral csoportokba, tehát rögtön tudja az ember, hogy mihez ne nyúljon. Elvileg. Gyakorlatilag először a Rose 2-ből kaptam kis mintát a Mülleres hölgytől. El nem tudom képzelni, milyen indíttatásból adott nekem a legrózsaszínűbb árnyalatból, mikor mondtam neki, hogy erősen sárga a fejem, de hagyjuk is...

A színen kívül minden tökéletes volt: erősen folyékony, könnyed alapozóról van szó, amit én a legjobban az ujjbegyemmel, finoman beütögetve tudok eldolgozni. (Ecsetet és Beauty Blendert még nem mertem használni ehhez a termékhez, aminek minden cseppje kincs nekem.) Több rétegben is fel lehet vinni, nekem egy elég, legfeljebb az egy pumpálásnyi adagból a maradékot azokra a helyekre viszem fel, hol még szükség van egy kis fedésre. Illatát nem érzem, hogy lenne, amiért plusz pont, mert nem bírja a bőröm az illatosított termékeket.

Felvitel után légiesen könnyed, nem is érzem egész nap, hogy lenne rajtam valami. Gyönyörű, egységes bőrképet ad, és szépen mattít is, de nem úgy, hogy szárad tőle az arcom, hanem van egy egészséges kis fénye. (Tényleg csak minimális, de arra elég, hogy ne nézzek ki úgy, mint akire rászáradt a vakolat.) Rajtam pár órát bírt ki átfényesedés nélkül, de tudni kell, hogy világ életemben extrém zsíros bőröm volt, amit soha se krém, se kezelés, se gyógyszer nem tudott visszafogni, így én nem az átlag felhasználót képviselem. (Az ok minden bizonnyal hormonális, PCOS-s vagyok.)

Miután kapcsoltam és megvettem a Golden 2 árnyalatot, a szín is tökéletes: valóban mintha szinkronizálná magát a bőrömmel és olyan csodásan egybeolvad vele, ahogy semmilyen más alapozó nem tud. A legsárgásabb kence is természetellenes rajtam, ha erősen fed, én inkább barackszínű tőlük az arcom, mert a bőröm zöldes árnyalatát (undertone) nem engedik érvényesülni. Ő viszont igen, és ezért tényleg olyan, mintha nem is lenne rajtam semmi és a saját bőröm lenne ilyen szép.

Az már csak hab a tortán, hogy mióta olyan alapozót hordok, aminek tökéletesen passzol a színe hozzám, azóta a pink és fukszia színű pirosítók és rúzsok is pazarul állnak. :-)

Ugyan drága, de ha figyelembe veszem, hogy tökéletes minden szempontból és egy használatra összesen egy pumpálásnyit használok el, úgy már nekem nagyon megérte. Nekem az jelenti a luxust, amikor egy termékkel nem kell bajlódnom, nem kell egy másikkal kevernem, nem kell semmilyen módon hozzányúlnom, mert úgy tökéletes, ahogy van. Ez kérem az, szóval biztos, hogy újraveszem, csak majd nyárra esélyes, hogy a Golden 3-as színt.

Rengeteg csillag. :-)

Remington S6505 Pro-Sleek & Curl Hajvasaló

Remington S6505 Pro-Sleek & Curl Hajvasaló
2019. július 3.

Miután 11 év után megadta magát a Babyliss hajvasalóm, ezt vettem meg. (Úgy 3-4 éve, szóval használom már egy ideje. :-))

Amit a rendes hajvasalókban nem bírok, az az, hogy a forró lap széle viszonylag éles szöget zár be, ezért sokszor sikerült a hajamba is sarkokat meg töréseket vasalni, ami nem volt éppen épületes látvány. Ennek viszont mindene le van kerekítve, pont azért, hogy göndöríteni is lehessen vele, így tökéletesen egyenes és íves a hajam, nincs benne sehol "szög". Ez volt az egyik ok, hogy erre a készülékre esett a választásom.

A másik az, hogy az eredetileg göndör/hullámos hajamat ugyan vasalom, mert egyébként egy szénakazal, de mégsem szeretem, ha le van nyalva. Így vasalás közben rakok bele néhány hullámot meg pöndöri fürtöt, és ezzel a vasalóval ez is gyerekjáték.

Én 210 fokon használom, egyrészt, mert marha türelmetlen vagyok, másrészt, mert brutál vastagszálú a hajam, és az ennél alacsonyabb hőfok annyi neki, mint halottnak a csók. Nem vettem észre, hogy bánná a hajam, de elég strapabíró a drága, szóval nem feltétlenül én vagyok a megfelelő kontrollcsoport ebben a témában.

Egyelőre jól bírja a strapát, pedig 2-3 naponta használom. Remélem, fogja bírni annyi ideig, mint a régi vasalóm.

Etude House Fix And Fix Powder Fixer

Etude House Fix And Fix Powder Fixer
2019. június 19.

Az egy dolog, hogy brutál jól mattitja az extrém zsíros bőröm, és eszméletlen selymes lesz tőle, valamint elég szépen "retusál" is, de...

Több koreai oldalon is megemlítik, hogy ez a púder (meg kb. minden silica alapú cucc) száraz samponnak is használható. És tényleg! Tegnap hulla voltam, így nem bírtam már magam rávenni a hajmosásra, reggel meg nem szeretek mosni így télen, mert sok a hajam és nagyon nehéz rendesen megszárítani. Volt régen a LUSH-nak egy száraz samponja, ami gyakorlatilag por állagú volt, de nagyrészt talcum volt az összetevője, nem silica. Nem szerettem, nem csinált kb semmit a hajammal, de most úgy voltam vele, megpróbálom ezt ugyanúgy használni, lesz ami lesz.

És csoda történt!

A reggel még lelapult, sajnos már zsíros hajam ezután olyan életteli és "tiszta", hogy alig hiszem el. Tapintásra is csikorgósan tiszta, és ha szükség lenne rá, még egy további napot simán kibírna mosás nélkül. (Mondjuk nem akarom feszegetni a határokat és azért szoktam rendesen hajat mosni, csak mondom. :-))

A tenyerembe szórtam belőle és dolgoztam el alaposan egy-egy területen, majd még átfésültem a hajam, hogy véletlenül se legyen sehol fehér folt benne. Tökéletesen felvette a púdert, semmi természetellenes hatása nincs, egyszerűen csak frissen mosottnak tűnik a hajam, és nem lapul a fejemhez. Még Anyum is megkérdezte reggel, hogy hogyan tudtam hajat mosni úgy, hogy ő nem vette észre. :-) Reggel még volt egy kis matt hatás, de mostanra (17:10) már teljesen természetesnek néz ki. Ráadásul szerintem a loboncom illata is üdébb, pedig ez a púder emlékeim szerint illatmentes, de valamiért mégsem érződik a főnököm cigifüstje most a hajamon.

Szóval imádom ezt a púdert, és ez most egy olyan új funkciója, aminek rettenetesen örülök, főleg így télen. (Dús a hajam, és amíg megszárítom és kivasalom, az egy örökkévalóság...)

4 ÖSSZETEVŐ