Izar

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Pyunkang Yul Acne Spot Cream

Pyunkang Yul Acne Spot Cream
2021. április 10.

Kb. egy hónapja használom, és nem is értem, miért nem próbáltam eddig a koreaiaktól semmilyen pattanás elleni terméket. 38 vagyok és sajnos még mindig hajlamos a pattikra, a gyakori maszkhordás miatt pedig az arcom alsó felén, főleg az államon állandó vendégek a pöttyök. Ez a kis krém nagyon hamar és szépen lehúzza a gyulladást és ha időben kapom el vele a pattanást, akkor másnap reggelre le is nyugszik és nem lesz belőle hatalmas ragya. Igazából mióta megvan ez a krém nem volt nagyobb pattim, olyan főleg nem, ami csak nagyon lassan gyógyul és nyomot is hagy maga után. 3-4 naponta azt is megcsinálom, hogy a még arckrémtől nedves arcomra, legalábbis az államra és állkapocs részre végig felkenem este, ha meg egész nap maszk volt rajtam, akkor kötelező jelleggel eljátszom ezt. Így az egész napos maszkviselés sokkal kevésbé teszi tönkre a bőröm és jóval kevesebb pötty jön elő, és ami elő is jön, az is pici és egy nap alatt elmúlik. Maga a krém nagyon könnyen terül és jól eloszlatható, egészen picivel is be lehet kenni egy egészen nagy területet, szóval a fenti módszerrel sem történik nagy pazarlás.
Nagyon örülök, hogy megvettem ezt a krémet és esélyes, hogy újra is veszem. (Ha mégsem, az csak azért lesz, mert kíváncsi vagyok más márkák hasonló termékeire is.)

Purito Cica Clearing BB Cream SPF38 / PA+++

Purito Cica Clearing BB Cream SPF38 / PA+++
2021. március 14.

Update (20 percel később :D): két dolog még eszembe jutott vele kapcsolatban.
1.) A korrektor gyönyörűen megtapad rajta, míg az alapozóimról rendre lejön. Úgy szoktam felvinni, hogy odapöttyintek egy picit a problémás területre, majd ujjbeggyel odaütögetem, hogy eloszlassam. Na most az alapozóknál ez rendre azzal végződött, hogy a korrektor az ujjamon maradt, ehhez a BB krémhez viszont eléggé ragaszkodik és 10 óra után is ott van a helyén. (Catrice Liquid Camouflage)
2.) Használj olyan púdert aminek az egyetlen összetevője a silica. (Ilyen pl. az Etude House Fix and Fix púdere.) Gyönyörűen lemattít és van egy kis extra airbrush hatás is, viszont nem lesz tőle vakolat az arcod. Egyszerre keveset vegyél fel az ecsettel és fokozatosan építsd.

---------------

Több év alapozó használat után úgy tűnik, hogy visszatérek a BB krémekhez. Az alapozók egyszerűen nem tudják ugyanazt mint a koreai BB-k, amiknek egy tökéletes mintapéldánya ez a termék.

Sok év küszködés és abúzus után sajnos a bőrömre nem lehetek büszke: mitesszerek még vannak, sok apró kis lyuk (a régiek helye), pattanások nyomai (hegek, meg piros voltok), hajszálerek és pirosság. Ezen kívül vízhiányos de egyben zsíros is a bőröm, és sárgás árnyalatú (ez utóbbi nem baj, csak mondom :D).
Eddig ezeket használtam felváltva:
SHISEIDO SYNCHRO SKIN LASTING LIQUID FOUNDATION - Golden 2
SHISEIDO SYNCHRO SKIN SELF-REFRESHING FOUNDATION - 210 Birch (meg a cushion változatát ugyanebben a színben)
LANCÔME TEINT IDOLE ULTRA WEAR ALAPOZÓ SPF15 - 24-es árnyalat
GIORGIO ARMANI LUMINOUS SILK FOUNDATION 4.0-ás árnyalat

Mostanság valahogy semelyik alapozóm nem volt hajlandó szépen kinézni rajtam, úgyhogy beújítottam ezt a kis tubust, mert az elődjét már használtam évekkel ezelőtt és nagyon szerettem. A Medium árnyalatot használom most, ami teljesen illeszkedik a bőröm színéhez, de nyáron sem lesz rossz. Most azért illeszkedik, mert a még nedves bőrömre viszek fel egy nagyon kis mennyiséget, de az is épp elég ahhoz, hogy szép fedést érjek el vele és gyönyörűen kiegyenlítse a bőröm. Az benne a fantasztikus, hogy nedves bőröm csodásan el lehet oszlatni, és olyan vékony réteget lehet vele felvinni, ami még mindig fantasztikusan egységesít és fed, de nem néz ki úgy, mint a vakolat. Nyáron lehet, hogy vastagabban fogom felvinni, de azt tapasztaltan, hogy az sem gond neki, legfeljebb attól lesz vakolat-szerű ha púderrel rámegyek, de akkor sem sokáig (mert a zsíros bőröm nem hagy semmit mattan).

Nem mattít, ezt ne várja tőle senki. Viszont cserébe olyan gyönyörű bőrképet ad, amilyenhez már régen volt szerencsém. Jellegében a Skin79 pink vagy gold BB krémjéhez tudom hasonlítani: ugyanolyan sűrű de irtó könnyen eloszlatható és nagyon szépen fedő formula, viszont míg azok erősen szürkés színűek, ez csak egy nagyon enyhén az, és a koreai BB krémek közül szerintem ennek van a megjobb színe. (A Klairs BB krémjét, ami ugyanerre a tényre büszke még nem próbáltam, lehet, hogy annak jobb a színe.)

Illata nincs, a fényvédelme kémiai és fizikai kombinációja, és bár a kémiai fényvédőket nem szokta szeretni a bőröm, de ettől egyelőre nem visít. (Az elődjét is teljesen jól bírtam.) Ami azt illeti az államon lévő pattik kicsit lenyugodtak, mióta ezt használom. A bőröm szokta szeretni a centellát, ami ebben van is, szóval ennek tulajdonítom a javulást.

Összességében nekem ez a bevált, régi jóbarát kategória, amihez mindig visszatérhetek, ha eltévedek a sok nyugati alapozó meg kence útvesztőjében.
Segítségemre sietett egy olyan időszak alatt, amikor a bőröm túlórában gyártja a ragyákat a maszkviselés miatt és úgy ámblokk nyűgös.
Abszolút újravevős, főleg hogy az ára is nagyon barátságos, de amilyen kevés kell egyszerre, ezzel a tubussal elleszek egy darabig.

Lancôme Bi-Facil Non Oily Instant Cleanser Sensitive Eyes

Lancôme Bi-Facil Non Oily Instant Cleanser Sensitive Eyes
2021. február 3.

A legjobb sminklemosó, amit eddig próbáltam. Mostanában a maszkviselés miatt vízálló spirált kell használjak (Lancome Hypnose Waterproof), és ez az egyetlen, ami tökéletesen és relatíve gyorsan leszedi.
Az, hogy nem olajos igaz, ha szigorúan vesszük a dolgot: olaj valóban nincs benne. ;-) Van viszont kétféle szilikon, amitől ugyanolyan olajos, csúszós érzést hagy maga után, mint egy hígabb olaj. Ez mondjuk nem zavar, mert utána még úgyis lemosom az arcom, és szerencsére a szemem is jól tolerálja, nem vaksizok utána másnap reggelig.
Mivel szerencsére kéthetente egyszer kell kimozdulnom itthonról, ezért nem gyakran használom (de már kb 7-8 hónapja csak ezt), a sminklemosás viszont gyerekjáték vele, szóval nekem megérte.

4 ÖSSZETEVŐ