Izar

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. január 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Shiseido Synchro Skin Self-Refreshing Foundation

Shiseido Synchro Skin Self-Refreshing Foundation
2020. január 31.

Évek óta használom a Shiseido Synchro Skin Lasting Finish alapozót Golden 2 árnyalatban, már jópár flakonon túl vagyok. Most, hogy megszűnik, és helyette jön a Self-Refreshing, kénytelen vagyok áttértni. Van még egy fél flakon a régiből, de a két ünnep között 25%-os kedvezmény volt 2 sminktermék vásárlásakor, szóval úgy voltam vele, akár meg is vehetem az újat.

Egy hónapja használom, most már tudok megalapozott véleményt írnia róla.

Csomagolás: klasszisokkal jobb, mint a régi. Ott a kupak nekem rendszeresen elrepedt egy idő után (meg egyébként is, kupak…), itt viszont csak 90 fokban elforgatom az adagolót és már tudom is használni. Nagyon utazásbarát és praktikus megoldás. Az egész üveg valahogy kompaktabb is így.

Állag: valamivel sűrűbb, mint az elődje volt. Az könnyen szétterült kinyomás után a tenyeremen, ez nem annyira. Nem is bánom, mert az az érzésem, hogy így akár ha az ujjammal viszem fel a bőrömre, akkor sem fog beleülni a pórusaimba, de majd meglátjuk, ezt még nem próbáltam. (A régi úgy sajnos beleült, így beauty blenderrel vittem fel.)

Szín: a réginél a Golden 2 volt a színem, ennél némi kézen való swatcolás után a 210 Birch mellett döntöttem. Jól. Nem mondom, hogy 100%-os az egyezés, a régi sárgásabb volt, ez kicsit a narancsba hajlik, de még abszolút elviselhető. Nekem világos, de erősen sárgás a bőröm, és eddig a Shiseido-nál találtam csak olyan alapozót, ami valamennyire passzolt hozzá. Ez volt a legnagyobb félelmem, hogy színben nem lesz jó, de eddig azt kell mondjam, hogy fogom tudni hordani.

Érzet, küllem: eddig tetszik. A másikkal az utóbbi időben kicsit összeakasztottuk a bajszunkat, mert elkezdett foltosan hatni rajtam, de ez szerintem jobban fogja bírni a strapát. Szép bőrképet ad (picit szerintem szebbet, mint a régi), de kicsit mintha porosabb hatású lenne. Csak egészen pici különbséget látok, de azt ha kell fogom tudni kompenzálni némi Strobe Cream-el, vagy hasonló termékkel.

Összességében tetszik, és megnyugodtam, hogy továbbra is lesz HG alapozóm. :)

Clinique Cheek Pop Pirosító

Clinique Cheek Pop Pirosító
2020. január 30.

Melon Pop, Pansy Pop, Berry Pop és Blush Pop árnyalatokban van meg.

A Pansy Pop a kedvencem, egy gyönyörű hideg rózsaszín, ami arcon szépen bedolgozva olyan dércsípte hatást kelt.

Tényleg érdekes az állaga, picit olyan krémes por, de igazából egyik sem és mégis mindkettő. Semmit nem porol, puhább ecsettel nekem kicsit nehéz felvenni, de van az ArtDeco-nak egy kecskeszőrből készült pirosítóecsete, na az tényleg ideális hozzá.

Nagyon szépen építhető, könnyű vele dolgozni és tartós is, szerintem ha valaki egy megbízható pirosítót keres, ami még jópofa színekben kapható és szép kidolgozású is, akkor ez tökéletes választás.

Szépen mutat az arcon, van egy leheletnyi fénye, de csak annyi, amennyi ahhoz kell, hogy ne legyen poros hatása az arcbőrön, viszont a pórusokat tényleg nem emeli ki (pedig nekem aztán lenne mit).

Szuper kis pirosító, abszolút ajánlani tudom csak!

Shiseido Synchro Skin Lasting Liquid Foundation

Shiseido Synchro Skin Lasting Liquid Foundation
2020. január 5.

Update: 2019.03.04.:
1 hónapja használom valami drogériában vett tojás alakú szivaccsal (BB utánzat), és már sajnálom, hogy ennyit vártam vele. Sokkal szebben eloszlatható, így aztán már tényleg nem ül bele a pórusaimba egy picit se. Aztán a MAC Strobe Cream-jét is elkezdtem hozzákeverni, és hú....!!! Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni a végeredményről. :)

---

Valamilyen okból idén nyárig kimaradt nálam a Shiseido márka, pedig többen dicsérték a környezetemben. Viszont idén elkezdtem vadászni a tökéletes alapozót, mert az mégsem járja, hogy állandóan elüssön a képes felem színe a nyakamtól, meg úgy ámblokk a többi részemtől.
Elég világos, ellenben sárgás-zöldes (oliva) tónusú a bőröm, amire extra nehéz megfelelő színt találni. Úgy értem olyat, ami nem narancs, nem rózsaszín, nem csak sárga, nem szürke. Előbbiekhez már mind volt szerencsém.

A Synchro Skin alapozókban az a jó, hogy be vannak kategorizálva az árnyalatok rose, golden és neutral csoportokba, tehát rögtön tudja az ember, hogy mihez ne nyúljon. Elvileg. Gyakorlatilag először a Rose 2-ből kaptam kis mintát a Mülleres hölgytől. El nem tudom képzelni, milyen indíttatásból adott nekem a legrózsaszínűbb árnyalatból, mikor mondtam neki, hogy erősen sárga a fejem, de hagyjuk is...

A színen kívül minden tökéletes volt: erősen folyékony, könnyed alapozóról van szó, amit én a legjobban az ujjbegyemmel, finoman beütögetve tudok eldolgozni. (Ecsetet és Beauty Blendert még nem mertem használni ehhez a termékhez, aminek minden cseppje kincs nekem.) Több rétegben is fel lehet vinni, nekem egy elég, legfeljebb az egy pumpálásnyi adagból a maradékot azokra a helyekre viszem fel, hol még szükség van egy kis fedésre. Illatát nem érzem, hogy lenne, amiért plusz pont, mert nem bírja a bőröm az illatosított termékeket.

Felvitel után légiesen könnyed, nem is érzem egész nap, hogy lenne rajtam valami. Gyönyörű, egységes bőrképet ad, és szépen mattít is, de nem úgy, hogy szárad tőle az arcom, hanem van egy egészséges kis fénye. (Tényleg csak minimális, de arra elég, hogy ne nézzek ki úgy, mint akire rászáradt a vakolat.) Rajtam pár órát bírt ki átfényesedés nélkül, de tudni kell, hogy világ életemben extrém zsíros bőröm volt, amit soha se krém, se kezelés, se gyógyszer nem tudott visszafogni, így én nem az átlag felhasználót képviselem. (Az ok minden bizonnyal hormonális, PCOS-s vagyok.)

Miután kapcsoltam és megvettem a Golden 2 árnyalatot, a szín is tökéletes: valóban mintha szinkronizálná magát a bőrömmel és olyan csodásan egybeolvad vele, ahogy semmilyen más alapozó nem tud. A legsárgásabb kence is természetellenes rajtam, ha erősen fed, és inkább barackszínű tőlük az arcom, mert a bőröm zöldes árnyalatát (undertone) nem engedik érvényesülni. Ő viszont igen, és ezért tényleg olyan, mintha nem is lenne rajtam semmi és a saját bőröm lenne ilyen szép.

Az már csak hab a tortán, hogy mióta olyan alapozót hordok, aminek tökéletesen passzol a színe hozzám, azóta a pink és fukszia színű pirosítók és rúzsok is pazarul állnak. :-)

Ugyan drága, de ha figyelembe veszem, hogy tökéletes minden szempontból és egy használatra összesen egy pumpálásnyit használok el, úgy már nekem nagyon megérte. Nekem az jelenti a luxust, amikor egy termékkel nem kell bajlódnom, nem kell egy másikkal kevernem, nem kell semmilyen módon hozzányúlnom, mert úgy tökéletes, ahogy van. Ez kérem az, szóval biztos, hogy újraveszem, csak majd nyárra esélyes, hogy a Golden 3-as színt.

Rengeteg csillag. :-)

4 ÖSSZETEVŐ