jibjab

Regisztráció dátuma: 2013. március 19.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2013. március 19.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín
Korcsoport: -

Schwarzkopf Natural & Easy Tartós Krémhajfesték

Schwarzkopf Natural & Easy Tartós Krémhajfesték
2021. április 17.

Update: Eleinte az 583-as árnyalatot használtam, aztán kipróbáltam az 570 és az 583 keverékét és ezt használom már egy jó féléve. Először a két árnyalatot keverem össze a tálkában nagyon alaposan, aztán teszem hozzá az előhívót és ecsettel viszem fel. Csak a tövét festem 4-5 hetente, 3-4 havonta festem be csak az egészet. Nagyon tartós, pedig 2 naponta mosom a hajam, csak a lenövés látszik, nem fakul sokat, nem dobja le az ősz, amit sajnos eddig több más festéknél is tapasztaltam. Mélybarna, de nem fekete színe van így a hajamnak, sajnos vörösödik, talán azért is, mert csak az 583-as "cool tone". Ettől sprődebb lett a hajam, jobban látszik, hogy festett és ha nem vigyázok, fénytelenebb is. A L'oreal Color Expert színeiből szebb árnyalatot sikerült kikevernem, szebb lett a hajszínem és természetesebb is volt, nem látszott festettnek a hajam, nem volt sprőd, de az sajnos irritálta a fejbőröm és az ősztakarása a nyomába sem érhet ennek. Jó lenne, ha több "cool tone" barna árnyalatból lehetne választani.

Az összetevőit tekintve a legjobb hajfestékek között van, a tartósságáról és az ősztakarásáról nem is beszélve. A Color Expertet kivonták, a Gliss Color nekem nem volt elég tartós, így erre váltottam. Nekem nem okoz irritációt, valóban maximális az ősztakarása, nem szárad ki túlságosan a hajam tőle, illetve jó a balzsamja is. A szaga rémes és nagyon erős, de egy hajfestés idejére kibírom, emiatt nem vonnék le pontot. Nem csöpög, de vigyázni kell, mert amire rámegy arról nem jön le egykönnyen, legyen az bőrfelület, csempe vagy kád. Nyáron mezítláb festettem, rácsöppent a lábamra egy pici, ahogy az ecsettel kentem (mindig tálkában keverem ki és úgy viszem fel). Hiába zuhanyoztam naponta többször, jártam strandolni stb. olyan volt mint a tetoválás, ott marad elég sokáig. A fejbőrről is nehéz leszedni. A hűvös sötétbarnát használom, ami természetes kávébarna színt ad, a feketés tónus 1-2 mosás után kimegy, de a szín egyébként marad, vörösödni csak kis mértékben vörösödik, általában a sokadik hajmosás után és elsősorban az ősz szálakon. A baj csak az, hogy én ezt a színt annyira nem szeretem, világosabb barnával keverném, de 570-es gesztenye színű és félek, nagyon vörös lesz. Ha szebb színei lennének, ez lenne a legjobb hajfesték, amit valaha használtam, már ami az ősztakarást és a tartósságot illeti, de az itthon kapható barna színei nem győztek meg. Legközelebb még azért kipróbálom az 570 és az 583 keverékét, aztán jövök beszámolni az eredményről.

L'Oreal Le Blush Arcpirosító

L'Oreal Le Blush Arcpirosító
2021. április 17.

Update: Már 3x vettem újra ugyanazt a színt, mert hűvös, rózsaszínes, enyhén csillogó árnyalatot kerestem és ez tökéletesnek bizonyult. Az összetevőit eltekintve nem tudok rosszat mondani róla. Nekem kb 1-1 1/2 évig kitart mindennapos használat mellett. Az ecsetét csak akkor használom, amikor úton vagyok, napközben nem nagyon igényel kiigazítást, mert elég tartós, de ha frissítem a sminkem, akkor is megteszi az ecset, reggel viszont a Clinique pirosító ecsetével viszem fel. Természetes, jól építhető, nem pereg, nem fakul, nem krétaszerű és nem ül bele az apró ráncokba. Most a Benefit Rockater pirosítóját használom, de az nagyon drága és rémes illata van, bár a bőrön gyönyörű, egy fokkal selymesebb mint ez a pirosító, így ara jutottam, hogy ha az elfogy, akkor ehhez fogok visszatérni, mert eddig ez vált be a legjobban a mindennapokra. A Ture Match alapozót és púdert használom, ez a pirosító remekül passzol hozzájuk állagát tekintve.

Nekem 340-es van. Tökéletes szín, nagyon természetes, enyhe csillogást ad, kiemel. Kellemes az állaga és jól lehet vele dolgozni. Én azt szeretem, ha nem látszik, hogy van rajtam pirosító csak egy kis ragyogást és leheletnyi színt ad. Tökéletes ilyen szempontból, de azzal a rengeteg parabénnel, amivel telenyomták nem vagyok kibékülve. Anélkül ez lenne maga a tökény, mert tükör is van benne és egy kis ecset így napközben is jól használható, buliba is vihető.

La Roche Posay Hyalu B5 Ampullák

La Roche Posay Hyalu B5 Ampullák
2021. április 5.

Nagyon kellemes használata van és látványos a hatása. Szinte nics olyan, hogy ne kennék a nappali vagy éjszakai krém alá. Viszont nem minden működik mindennel és ez gondot okoz a smikelésnél. Ez a kis ampulla remekül működött a La Roche hidratálóival, nem kukacosodott egyik sem a sminkeléskor. Kipirosodára hajlamos, nagyon érzékeny bőröm van, a szeme körül már ráncocskákkal, ide különösen sok szérumot kenek. Ezen az érzékeny területen sem okoz gondot, nem csípi a szememet. Nekem nagyon bevált, ajánlom. Eddig a Vichy szérumjaira esküdtem, de ez is nagyon meggyőző. Csak az ára ne lenne ilyen borsos!

3 MÁRKA

4 ÖSSZETEVŐ