Best of Beauty 2019

jirka

Regisztráció dátuma: 2014. május 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2014. május 14.
Bőrtípus: Normál

Omorovicza Magyar Királynő Permet

Omorovicza Magyar Királynő Permet
2019. június 28.

2018. augusztus 10.
Monsieur Gustave csettintene egyet a nyelvével - ha létezne - a Magyar Királynő permet látványától és hatásától minden bizonnyal. "Békebeli kort" idéző a csomagolás és maga a permet illata. A hozzáadott illatanyag természetes, lásd Omorovicza hivatalos oldala.
Egy gyönyőrű masni, egy ékszer, egy luxus darab. Nem használtam mindennap, mégis használtam mindennap (ezért nehezen tudnám leírni mennyi időre is elegendő a 30 ml), 1-2 fújjás erejéig, arcra, hajra, testre. A szórófej fantasztikusan, egyenletesen és szórtan terít, így nagyon keveset adagol egyszerre.
Textúrája vízszerű, könnyű azonnal felszívódó formula, lágyan és kellemesen simul bele az arcbőrbe, irritációt sosem okozott, nagyon érzékeny bőrön tesztelve.
1 hónap használat után tűnt fel, amikor utolsó rétegként fújtam fel, frissítő gyanánt, hogy valószínűleg a pektinneknek köszönhetően csinál egy optikai trükköt az arcbőrrel, a mimikai ráncok területét feltöltötte, az arcbőrt egyenletessé tesszi. Hajra fújva nem nehezíti el azt, hanem ad egy könnyű hidtalását a hajvégeknek. Testen a kánikulában használtam a karjaimra, melyen egy sima, hidratált hatást értem el, enyhe bőrfénnyel.
Több Omorovicza terméket próbáltam és használok is, masszívan erősek tartom őket, ezért például a hagyományos rétegzős rutin az ő esetükben minimalizálható, hibát nem találok rajtuk, árakon pedig sosem vitatkozom.

2019.június 28.
Visszatértem az arcápoló termékek leggyönyörűbb masnijához, és be kell, hogy valljam, nyáron - épp könnyűsége miatt - tökéletesen működik. Omorovicza Tündöklő Arcolajával (Miracle Facial Oil) használom párban, és áhhh és mély sóhaj (őszintén nem akarok bagatellizálni), levagyok nyűgözve.
Napi kétszer használalom 5-10 pumpa fújással, de extra hőség esetén frissítő és hűstő érzést nyújt, "adhoc" használat esetén.
Szeretettel ajánlom figyelmetekbe: Beauty School with Omorovicza Co-Founders Stephen & Margaret - https://www.youtube.com/watch?v=WwusWO45xvg

Omorovicza Arctónus Tökéletesítő SPF20

Omorovicza Arctónus Tökéletesítő SPF20
2019. június 4.

2019.06.04.
Jelenleg a 3. tubusomat fogom kezdni belőle, gyakorlatilag napi használattal - helyesbítenem kell - közel fél évre elegendő adagot tartalmazz. A Medium árnyalat valóban sárgás bőrre való, de sajnos ezt az Omorovicza nem a termékhez írja, hanem az Inspiráció lap fül alatt "rejti el": "The second of our three shades, medium, is best suited to those with more tanned, olive skin tones with yellow undertones." lásd: https://www.omorovicza.com/hu/blog/introducing-complexion-perfectors
Igazándiból nekem annyira hibátlan ez a termék, hogy nem tudom, és nem is akarom lecserélni. Egyértelműen: csodaszer

2018. december 3.
"Ó, te jó ég!" - hogy a klasszikust idézem.
7. hónapja használom, szinte mindennap, és a mindennapjaim hőse lett. 7. hónapja használom az 50 ml-t (2 pumpa/alkalom), és a tubus még nem fogyott el. Vagyis itt kell megemlítenem a számomra egyetlen negatívumát, a kiszerelését: pumpás. 2 héttel ezelőtt már azt éreztem, hogy nehezen adagolja a krémet, így nagy levegőt véve, szétvágtam a tubust. Nos, bőven van még krém benne, mennyiség alapján egy hónapnyi adag biztos, vagyis ez az 50 ml, kb. 8 hónapra elegendő adagot tartalmazz (még szeptemberben megvettem a másik tubust, félve a készlethiánytól, ami lett is novemberre).
Szín: Amikor tükörbe nézzek egy számomra természetes, kellemes karamell árnyalatot látok, mert ez egy sárgás szín, nem rózsaszínes, így nekem a medium árnyalat pont passzol, sőt tökéletes. A tubusból való kinyomáskor én mindig egy picit sötét színt látok, de a felkenés után ez idomul a bőrömhöz - és itt nagyon fontos, hogy az arctónusunk sárgás vagy rózsaszínes - napközben nem változtatja a színét, nem oxidálódik. A hivatalos oldalon viszonylag nagy képekben mutatják meg a 3 árnyalatot, de az tény, hogy a sárgás tónus sajnos nincs jelölve.
Állag: Lágy, az első felkenéskor megijedtem, hogy csíkoz, foltozz.. de nálam a felkenés után beleolvad az arcbőrömbe, eggyé válik vele, sehol csík vagy folt, gyönyörűen illeszkedik, egy enyhe fényt hagyva maga után, gyakorlatilag tükör nélkül felteszem, mert nálam úgy viselkedik, mint egy arckrém.
Arctónustökéletesítő??? Tavasszal dobta piacra az Omorovicza család, a BB krémjük utódja lett, a kiszerelés nagyobb lett, az ár olcsóbb. Tisztán fizikai fényvédelmet tartalmazz, a lista gyönyörű, BB krémhez tudnám hasonlítani, építeni szerintem lehet, bár én az enyhe fedést szeretem.
1 éve használok Omorovicza termékeket és az első pillanatban világos volt számomra, hogy az Omorovicza termékek masszívan erősek, a darabjai önállóan is olyan hidratáló erővel bírnak, hogy a hagyományos rétegzés az ő esetükben felejtős részemről - normál, de érzékeny bőröm van, kedves barátommal Roza(ceával) -, mert csak túl tolom a termékeket.
Nyáron a legnagyobb kánikulában is megtartotta magát (a bőröm izzadt, de estig kitartott folt nélkül, nem égtem meg vele), egy mistet és egy szérumot használtam alá, jelenleg is csak két réteget használok alatta. Ha erre rákerül még egy réteg, pl. egy krém, nos igen akkor elcsúszik, mert az már sok neki, akkor beleül a mimikai ráncokba és elmaszatolódik.
Kopik, de egyenletesen, irritációt a 8 hónap alatt sosem okozott, cserébe végtelenül hálás vagyok ennek a terméknek, mert hasonlót csak a NIOD Survival 20-nál tapasztaltam, ellenben a Survival 30 ml-es kiszerelése 6 hétig tartott ki.

Niod Copper Amino Isolate Serum 2:1

Niod Copper Amino Isolate Serum 2:1
2019. május 27.

Sziasztok Kedves KM Olvasók!
2 évvel ezelőtt kezdtem el NIOD termékeket használni - akkor még a régi CAIS - mely termékek alapvetően változtatták meg a bőröm állapotát. Érzékeny, rozaceás, vörös bőrröl írok, mely ezalatt a két év alatt sokat gyógyult és javult. Szárazból normál bőrtípusúvá váltam, rozaceám van, halványan, a bőrpír elmúlt. NIOD-ot ez idő alatt mindig használtam, elsősorban az MMHC, Survival 0 és HV-t. Mikor kijött az új CAIS, a kezdeti vélemények nem voltak túl pozítivak, sokan követelték vissza a régi változatot, amit nyilván nem lehetett már. Gondoltam várok, időközben jött a deciemes őrület, a tülekedés, kipróbáltam a TO Cooper peptide-jét is, amivel nem jöttem jól ki. A Cooper peptid(ek) - utána olvasva a szakirodalomnak - remek alternativa lehet a bőröregedésben és regenerációban (haj és bőr), a 70-es évektől folyik a kutatás velük kapcsolatban (DR. Loren Pickart bőrgyógyászhoz nevéhez fűzödik, terméke kapható az Amazonon, a legolcsóbb réz peptid, mégis kevés szó esik róla).
4, azaz négy üveggel használtam el belőle - fél évre terveztem - de feladtam. Kizárólag NIOD termékkel használtam együtt: lemosó, CAIS, MMHC, Surval 0 és 20, HV. Nem hámlasztottam, retinol(okat) és c vitamint nem használtam.
Az új CAIS inkább géles, könnyebben kenhető, nem vízszerű, az illata nem fémesen-savanykás, a színe maradt kék. Nálam soha, de soha nem szívódott be a bőrbe rendesen. Ragadt. Utána az MMHC még jobban ragadt, és értelemszerűen a többi termék texturáját is megváltoztatta.
1 üveg, napi két használattal, épphogy kitartott 4 hétig, így minden hónapban újravásároltam. A CAIS egyérteműen is hat a bőrre, a sejtkommunikációra, ahogyan manapság mondjuk. Nálam volt előnye, mindenképp, de a hátránya több volt, ezért a 4. üveg után elengedtem.
Előnye:
Felkenés után, nincs látványos hatása, mint pl. a c vitaminnak vagy az a vitaminos készítményeknek, de tapasztalható egyfajta "kisimmultság" érzet.
A 2. üveg végénél egyértelműen is látszódott, hogy a szemöldök és szempilla sűrűbb, tőmötebb lett.
Pirosdást nem okozott, rozaceát szinten tartotta.
A 4. üveg végén jeletős változást a mérgesránc "feltöltöttségén" tapasztaltam.
Hátránya:
Soha nem szívódott fel az arcbőrbe, így aztán sose tudtam meg, milyen az, ha nem ragacsos az arcom. Erős viszketést okozott, melynek eredménye néhány pukli lett, valószínűleg a vakródzás eredményeként. A legjobbban éjszaka (nyugalmi állapotban) viszketett, mely megzavarta az alvásidőmet, és ez vezetett a végső elváláshoz.
A "boldogság kék szérumát" elengedem, nálam nem ő lesz a megoldás, de nagyon remélem, hogy többeteknek lesz segítsége, hosszútávon.

39 ÖSSZETEVŐ

Gigartina Stellata Extract EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen