jirka

Regisztráció dátuma: 2014. május 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2014. május 14.
Bőrtípus: Normál

NIOD Multi-Molecular Hyaluronic Complex

NIOD Multi-Molecular Hyaluronic Complex
2021. március 11.

2021.március 11.
Hosszú évek óta olvasom a termékekről szóló véleményeket magyar és angol nyelven, gyűjtöm a tapasztalatokat, elsősorban a hosszútávúakat. A magam részéről tudom, hogy egy termék sosem fogja egyik-napról megváltoztatni a bőrt, csakis következetes használattal. Így aztán én is egy több éves tapasztalatról tudok beszámolni e szérummal kapcsolatban. Több, mint három éve használom, legfeljebb csak készlethiánykor vásároltam mást.
Ha összegeznem kellene a tapasztalataimat az MMHC-ről, akkor azt mondanám, hogy:
- bőrnyugtató
- bőrtápláló
- kiegyensúlyozott bőrképet nyújt
- nem macerás, könnyen és gyorsan beszívódik
- nem "háklis", vagyis jól kijön más termékekkel
- ár/érték arányban gazdaságos
- viszonylag könnyen beszerezhető, és már "nem divat"
Ő nem egy hagyományos HA szérum, ezért kár is összevetni velük, szerintem sem állagban, sem hatásban nem tud olyan lenni, és bár nehezen tudom kimondani ezt a hosszú nevet, márkanévvel, rövidítés nélkül: Non Invasive Options in Dermal Science Multi-Molecular Hyaluronic Complex, nekem ő egy külön kategória lett a bőrápolásban, melyhez hasonlóval az elmúlt éveim alatt nem találkoztam. Szuper érzékeny bőrre megéri kipróbálni - bár minden vélemény egyéni tapasztalat - nálam kulcstermék lett.
Kisfelnőtt gyermekem szerint, a többi anyukához képest nagyon jól néz ki az arcom. "Jah, -sóhaj- az évek és a tapasztalat". Ennél nagyobb bókot -ennyi idősen- nem is kaphatnék.

2017. december 11.
A legrégebbi NIOD termékeim egyike, 5 hónapja, augusztustól használom. Az MMHC-t nagyon szeretem, mégis nehezen tudok róla összeszedetten objektív véleményt írni, de azért megpróbálok sormentén haladni. Meglepő módon a 30 ml-es kiszerelés, nálam több, mint 2 hónapig kitartott, nagyon keveset, negyed pipetta elegendő volt a bőrömre.
Csomagolás: Pipettás, szokásos barna üveg, alap fehér címkével.
Állag: Az általam megszokott barnás szín, az MMHC esetében ez halvány barna, és mivel elégé erősen kapcsolok illatokat a termékekhez, melyeket használok, így nekem ő egyértelműen az őszibarack illatára emlékeztet (nincs benne parfüm). Vízszerű és géles állag közt van a textúra, inkább folyósnak mondanám, ragadós réteget nem hagy, perceken belül felszívódik.
A szérum felvitelnél nálam fontos szempontom, hogy mindig nedves arcbőrre vigyem fel (így lehet a mennyiséggel is spórolni), előtte a SDSM-et vagy CAIS-t használom. AZ MMHC bizony CAIS nélkül is erős, simán megállja a helyét önmagában is, bár én fokozatosan kapcsoltam mellé a NIOD-kat, biztos vagyok benne, hogy a termékcsalád elemei egymást támogatják, hatásuk együtt erősödik.
Az MMHC - mint az összes NIOD termék - nagyon erős bőrnyugtató hatással bír, aminek én tökéletes tesztalanya vagyok, hiszen évekig küzdöttem égő, irritált bőrrel. Professzionális termék, bár a maga nemében, akár luxuskategória is lehetne, az általam használt HA szérumok ismeretében (többről véleményt sem írtam), így azt gondolom, persze ez magánvélemény, hogy ez a szérum bizony nincs túlárazva, sőt hatásához képest megfizethető árral rendelkezik.
Napi szinten használva rendkívül megbizható termék, mindennap ugyanazt a nyugodt, egységes, letisztult bőrképet érem el vele. Határozottan símit és feltölt, a rozaceámat (CAIS nélkül is) szépen karban tartja.

Olaplex Hair Perfector No.3

Olaplex Hair Perfector No.3
2020. október 7.

Sziasztok Kedves KM Olvasók!
Kettő éve használom az Olaplex 3-at, eleinte sűrűbben (heti 2) aztán ritkábban (havi 1), végül az ajánlott használat mellet maradtam, a heti egy alkalomnál.
Nincs festve a hajam, típusa: göndör (3A/B, klasszikus, alacsony porozitású) ezáltal száraz és rugalmatlan tud lenni megfelelő ápolás nélkül. Nem térnék most ki a GGM-re (curly girl method), amivel már közel 4 éve próbálkozom és nagy tisztelője vagyok Lorraine Massey-nek (könyve kapható az Amazonon), de ennyi év tapasztalata után annyit már letudok írni, hogy teljes szigorúságában már nem alkalmazom, és a szabályait nem érzem minden esetben a magaménak. E vonalon - naturally curly közösség - olvastam először az Olaplex 3-ról és nagyon igéretesnek tűnt a hatása.
Állaga: Színe sárga, folyós (ezáltal jól eloszlatható), illata szerintem kellemes (nem tolakodó) virágos illat. A hajon nagyon jól terül, könnyen kenhető (érdemesebb kevesebb mennyiséggel kezdeni). A hajam hosszúsága - vállig érő - a 100 ml heti egy használattal 3 hónapig tart ki, kb. 2 babszemnyi mennyiség elegendő nekem egy használatra.
Használata: Kora este hajat mosok, majd törölköző száraz hajon oszlatom el a kellő mennyiséget, amit kellőképpen bele fésülök a hajamba. Ilyenkor szeretem a fejemet melegen tartani, minimum fél órára törölközőbe bugyolálom. Eztán hagyom, hogy megszáradjon a hajam (nem vizes hajjal megyek aludni). Amikor az Olaplex megszárad, már akkor egy rugalmas, formázott hajat eredményez, amit én nagyon szeretek. Másnap reggel már nem használok sampont, vízzel leöblítem és balzsamot vagy hajmaszkot használok rá. Eztán használok formázó terméket és kész.
Az Olaplex hivatalos angol nyelvű oldalán azt írják, hogy ők nem éjszakai maszknak szánták ezt a terméket, de tudják, hogy sokan így használják, így is lehet. Az én hajamon akkor működik a legjobban, ha minél hosszabb ideig marad fent, ezért az éjszakai használat, ha rövidebb ideig hagyta fent az nem volt látványos. Érdemes vele kísérletezni a gyakoriságot illetően, van akinek a kevés, van akinek a több válik be, ez haj függő.
Az én hajam igényli ezt az extra ápolást, az itthoni árát tekintve, 3 hónapra bontva, heti használattal: kb. 2800 Ft-ra jön ki egy havi adag (szerény számításaim szerint).

Bioderma Atoderm Intensive Gél-Krém

Bioderma Atoderm Intensive Gél-Krém
2020. október 1.

Sziasztok Kedves KM Olvasók!
A legnagyobb kánikulában vásároltam meg ezt a testápolót, július környékén. Nagyon megörültem neki - a nagytestvér testápolóját (Atoderm) nagyon szeretem, kb. 15 éve használom - gondoltam lesz az Atoderm testápoló termékcsaládnak egy könnyű, nyári verziója.
Az állaga a gél és krém közötti, opálosan fehér, látszatra könnyed textúra. Használata praktikus, kis mennyiségben is könnyen oszlatható el bőrön, felkenés után kellemesen hűsítő érzést nyújt, ami nagyon jól esett a nagy melegben. De, gyakorlatilag itt nálam be is fejeződik e gél-krém jótékony hatása. Nem vagyok már fiatal, - változás alatt, így egyre közelebb az ötvenhez - de a bőröm jól karbantartott, normál, lábszáron kis területen egy-egy viszkető (ekcéma) foltocskával. Felkenés után a kellemes hűsítő érzés után nekem nem szívódik be a bőrömbe, ragacsos maradt, ami engem zavart, megült az ujjaim között, hiába masszírozgattam, nem akart felszívódni, ezért én is kezet mostam utána. De még ezen is túltettem volna magamat, mert szeretem a Bioderma testápoló vonalát, de a látszólagos beszívódás után az egész lábszáramon felkukacosodott, lepergett, ami valljuk be nyáron nagyon rosszul mutat, meg úgy egyébként is érthetetlen, arcápolónál már találkoztam ilyennel, de testápolónál? Itt még a rétegzésre sem foghatom, hogy más a "ludas".
Próbáltam zuhanyzás után közvetlenül felvinni, és teljesen száraz bőrön is (talán már csak fejen állva nem), de mindenhogy lepergett. Természetesen ebből adódóan nem volt mit enyhítenie, mármint a viszketés maradt, ami nálam nagyon fontos, mert akármennyire is "éber" vagyok, hajlamos vagyok az elbambulásra és akkor vakaródzom.
Arcra nem kentem, mert a Nia nem barátja az arcbőrömnek (ettől még kiváló hatóanyag). Vékony rétegben, kézápolásra még csak-csak elhasználnom, főleg amikor sietősen kell elindulnom itthonról, de ebben az esetben sem érzékeltem azt, hogy ehhez a hidratáló hatáshoz ragaszkodnék. 3 hónap alatt még mindig nem tudtam elhasználni, csak tologatom, nyilván nem vásárolom újra, egy ilyen árú termék esetében szeretnék maximálisan elégedett lenni a termékkel.

39 ÖSSZETEVŐ

Gigartina Stellata Extract EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen