jirka

Regisztráció dátuma: 2014. május 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2014. május 14.
Bőrtípus: Normál

Foreo Luna 2

Foreo Luna 2
2020. január 15.

2 éve használom.
Két év alatt a készülék kicsit bemattult, és a nyomógombnál fellevegősödött a borítás (sosem állt vízben), ettől függetlenül úgy működik, mint új korábban. Kedves baktériumok biztos laknak rajta - alapos tisztítás ellenére is - de úgy tűnik barátságban vagyunk, legalábbis nem ártanak nekem.
Megérte? Nekem határozottan is. Mindennap használom.

2019. január 11.
1 éve használom. A Sensitive 2-t használom, és ha a közel 68.000 Ft-os árát tekintem, az 12 hónapra visszabontva még így is kb. 5600 Ft/hó.
A vásárlásnál láttam, hogy nekem ez lesz a legmegfelelőbb - érzékeny, rozaceás arcbőröm van - mert a Luna sensitive 2-nek legapróbbak és puhábbak a sörtéi.
10 pontban szedtem össze a tapasztalataimat a készülékkel kapcsolatban:
1. Regisztáció a Foreo oldalon: magam is bebénultam a számokkal, így online segítséget kértem az ügyfélszolgálattól, akik gyorsak voltak, maximálisan elégedett voltam velük, mellyel megerősítették bennem azt a bizalmat, hogy ha szervízelnem is kell, lesz rá hatékony megoldás.
2. Sérülés: Egyszer leejtettem kőpadlóra, semmi baja nem lett, a szilikon réteg jól védte.
3. Külső borítás, tüskék, forma: Puha szilikon réteg fedi, apró, puha tüskékkkel. A tüskék alakja egyenletes, sűrű alakban vonják be a fejet. A tojásdad (kicsit csúcsos) alak lehetővé teszi, hogy a szem, szemöldök, áll alatti rész is elérhetővé váljon.
4. Használat: A 4-es, közepes fokozaton használom, ezt csak a gomb nyomkodásának számolássával lehet meghatározni, sajnos, semmi nem jelzi a fokazatváltást, a magasabb fokozatok nekem erősek voltak. Az első 2 hónapban reggel és este használtam, kb. 2 percig. 3 perccel is próbálkoztam, de az már nem esett jól a bőrömnek. Két hónap után kikopott a reggel arctisztításból (nem a Luna hibájából), csak este használom. A 15 másodpecenkénti váltások lehetővé teszik, hogy az arc - beleértve a nyaki részt - mindenhol a Luna tüskéi alá kerüljenek.
5. Tisztítóerő és hatás: Gyönyörűen - szinte, mint a gyalu - oldotta le a mikro (szinte láthatatlan) elhalt bőrrészeket az arcomról. Többször teszteltem, hogy milyen, ha színezett terméket nem vele mosok le, csak simán kézzel, nos a különbség olyannyira látványos volt - mindig fehér arctisztító kendőt használok - hogy ki nem hagynám az esti arctisztításból. Az elmúlt egy évben nekem az olajbalzsamokkal vált be a leginkább. A balzsamokat közvetlenül az arcbőrbe masszírozom, majd megnedvesítem a Lunát, és átmasszírozom vele az arcomat. Persze ez ízlés kérdése.
6. Masszírozó oldal: Eleinte igyekeztem az árát kihasználni e készüléknek, így az arctisztítás után fordítottam és a masszírozos részét zümmögtettem 2 percig. Eme "fordítást" elhagytam, mert szerintem a tüskés oldal ugyanezt csinálja a rezgéssel és vibrációval, így aztán részemről az csak egy dekorációs elem maradt.
7. Tisztítás: Használat után folyékony kézmosó szappannal átmosom, száraz törülközővel áttörlöm.
8. Töltés: A 8. hónapnál, bekapcsoláskor a fény elkezdett pulzálni és 10 másodpercenként leállt. Másfél óra alatt töltődött fel.
9. Hordozhatóság: A mellékelt szürke, puha tokjában tartom utazásaim során, melyeken kül-és belföldön mindig elkísért, repülőre felvihető.
10. Megérte? Nekem határozattan is. Minden este örömmel használom, mert tudom milyen vele az arctisztítás: hatékony, kíméletes, gyors, megbizható. Bőrápolásomban kulcselem a bőrtisztítás, a Lunával az elmúlt egy évben határozottan is sokat tettem a bőröm állapotának javításában.

Omorovicza Magyar Királynő Permet

Omorovicza Magyar Királynő Permet
2019. június 28.

2018. augusztus 10.
Monsieur Gustave csettintene egyet a nyelvével - ha létezne - a Magyar Királynő permet látványától és hatásától minden bizonnyal. "Békebeli kort" idéző a csomagolás és maga a permet illata. A hozzáadott illatanyag természetes, lásd Omorovicza hivatalos oldala.
Egy gyönyőrű masni, egy ékszer, egy luxus darab. Nem használtam mindennap, mégis használtam mindennap (ezért nehezen tudnám leírni mennyi időre is elegendő a 30 ml), 1-2 fújjás erejéig, arcra, hajra, testre. A szórófej fantasztikusan, egyenletesen és szórtan terít, így nagyon keveset adagol egyszerre.
Textúrája vízszerű, könnyű azonnal felszívódó formula, lágyan és kellemesen simul bele az arcbőrbe, irritációt sosem okozott, nagyon érzékeny bőrön tesztelve.
1 hónap használat után tűnt fel, amikor utolsó rétegként fújtam fel, frissítő gyanánt, hogy valószínűleg a pektinneknek köszönhetően csinál egy optikai trükköt az arcbőrrel, a mimikai ráncok területét feltöltötte, az arcbőrt egyenletessé tesszi. Hajra fújva nem nehezíti el azt, hanem ad egy könnyű hidtalását a hajvégeknek. Testen a kánikulában használtam a karjaimra, melyen egy sima, hidratált hatást értem el, enyhe bőrfénnyel.
Több Omorovicza terméket próbáltam és használok is, masszívan erősek tartom őket, ezért például a hagyományos rétegzős rutin az ő esetükben minimalizálható, hibát nem találok rajtuk, árakon pedig sosem vitatkozom.

2019.június 28.
Visszatértem az arcápoló termékek leggyönyörűbb masnijához, és be kell, hogy valljam, nyáron - épp könnyűsége miatt - tökéletesen működik. Omorovicza Tündöklő Arcolajával (Miracle Facial Oil) használom párban, és áhhh és mély sóhaj (őszintén nem akarok bagatellizálni), levagyok nyűgözve.
Napi kétszer használalom 5-10 pumpa fújással, de extra hőség esetén frissítő és hűstő érzést nyújt, "adhoc" használat esetén.
Szeretettel ajánlom figyelmetekbe: Beauty School with Omorovicza Co-Founders Stephen & Margaret - https://www.youtube.com/watch?v=WwusWO45xvg

Omorovicza Arctónus Tökéletesítő SPF20

Omorovicza Arctónus Tökéletesítő SPF20
2019. június 4.

2019.06.04.
Jelenleg a 3. tubusomat fogom kezdni belőle, gyakorlatilag napi használattal - helyesbítenem kell - közel fél évre elegendő adagot tartalmazz. A Medium árnyalat valóban sárgás bőrre való, de sajnos ezt az Omorovicza nem a termékhez írja, hanem az Inspiráció lap fül alatt "rejti el": "The second of our three shades, medium, is best suited to those with more tanned, olive skin tones with yellow undertones." lásd: https://www.omorovicza.com/hu/blog/introducing-complexion-perfectors
Igazándiból nekem annyira hibátlan ez a termék, hogy nem tudom, és nem is akarom lecserélni. Egyértelműen: csodaszer

2018. december 3.
"Ó, te jó ég!" - hogy a klasszikust idézem.
7. hónapja használom, szinte mindennap, és a mindennapjaim hőse lett. 7. hónapja használom az 50 ml-t (2 pumpa/alkalom), és a tubus még nem fogyott el. Vagyis itt kell megemlítenem a számomra egyetlen negatívumát, a kiszerelését: pumpás. 2 héttel ezelőtt már azt éreztem, hogy nehezen adagolja a krémet, így nagy levegőt véve, szétvágtam a tubust. Nos, bőven van még krém benne, mennyiség alapján egy hónapnyi adag biztos, vagyis ez az 50 ml, kb. 8 hónapra elegendő adagot tartalmazz (még szeptemberben megvettem a másik tubust, félve a készlethiánytól, ami lett is novemberre).
Szín: Amikor tükörbe nézzek egy számomra természetes, kellemes karamell árnyalatot látok, mert ez egy sárgás szín, nem rózsaszínes, így nekem a medium árnyalat pont passzol, sőt tökéletes. A tubusból való kinyomáskor én mindig egy picit sötét színt látok, de a felkenés után ez idomul a bőrömhöz - és itt nagyon fontos, hogy az arctónusunk sárgás vagy rózsaszínes - napközben nem változtatja a színét, nem oxidálódik. A hivatalos oldalon viszonylag nagy képekben mutatják meg a 3 árnyalatot, de az tény, hogy a sárgás tónus sajnos nincs jelölve.
Állag: Lágy, az első felkenéskor megijedtem, hogy csíkoz, foltozz.. de nálam a felkenés után beleolvad az arcbőrömbe, eggyé válik vele, sehol csík vagy folt, gyönyörűen illeszkedik, egy enyhe fényt hagyva maga után, gyakorlatilag tükör nélkül felteszem, mert nálam úgy viselkedik, mint egy arckrém.
Arctónustökéletesítő??? Tavasszal dobta piacra az Omorovicza család, a BB krémjük utódja lett, a kiszerelés nagyobb lett, az ár olcsóbb. Tisztán fizikai fényvédelmet tartalmazz, a lista gyönyörű, BB krémhez tudnám hasonlítani, építeni szerintem lehet, bár én az enyhe fedést szeretem.
1 éve használok Omorovicza termékeket és az első pillanatban világos volt számomra, hogy az Omorovicza termékek masszívan erősek, a darabjai önállóan is olyan hidratáló erővel bírnak, hogy a hagyományos rétegzés az ő esetükben felejtős részemről - normál, de érzékeny bőröm van, kedves barátommal Roza(ceával) -, mert csak túl tolom a termékeket.
Nyáron a legnagyobb kánikulában is megtartotta magát (a bőröm izzadt, de estig kitartott folt nélkül, nem égtem meg vele), egy mistet és egy szérumot használtam alá, jelenleg is csak két réteget használok alatta. Ha erre rákerül még egy réteg, pl. egy krém, nos igen akkor elcsúszik, mert az már sok neki, akkor beleül a mimikai ráncokba és elmaszatolódik.
Kopik, de egyenletesen, irritációt a 8 hónap alatt sosem okozott, cserébe végtelenül hálás vagyok ennek a terméknek, mert hasonlót csak a NIOD Survival 20-nál tapasztaltam, ellenben a Survival 30 ml-es kiszerelése 6 hétig tartott ki.

39 ÖSSZETEVŐ

Gigartina Stellata Extract EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen