jubileum

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 17 eladás
Megnézem
Krémmániás vevő: 2 vétel
Megnézem

Magic Hair Splash (Epres/Citromos)

Magic Hair Splash (Epres/Citromos)
2022. június 24.

Úristen el se hiszem, hogy ezt pár éve megvettem :D Rögtön 3 dobozzal. A benne lévő vitaminok nagy része a napi szükséges bevitel többszöröse, és hát ez nem úgy működik, hogy a töblet megy is fel a fejünkre hajszálnak :D Ezt azért fontos tudni, hogy a vízben oldódó vitaminok esetében ez csak simán kiürül, valaki írta is hogy neonszínűt pisil tőle.

Mikor használtam ezt azért felismertem, és egyszerre fél tablettát ittam meg, a felét reggel a felét este, hogy ne csak egy hullámban kiürüljön, hanem valamennyivel növeljem azért a hasznosulást. Semmiképp se vitatnám el tőle az egyediségét abban, hogy aminosavat hajvitaminban még sose láttam, pedig az egészséges hajhoz valóban fontos ez is, szóval aki tényleg erősíteni akar a haján annak érdemes a fehérjefogyasztását is emelnie, nem csak túlcsordultig töltenie magát biotinnal. Eredményesebb lesz. A hajvitamin akkor jó ha a hullást vitaminhiány okozza, minthogy az emelt vas szedése is akkor javasolt ha az ember vashiányos...Ha átnézed az étkezésed és szószostésztát eszel péksütivel és lángossal, de se sajt se hús, se tojás, se tofu, se hal, se hüvelyes, akkor kezdj gyanakodni, hogy itt a hiba :D A hajnak és a körömnek kell a fehérje is.

Ellenben ha valakinek hullik a haja, az nagyon széles skálán jelezhet kb bármit, nagyon komoly egészségügyi problémát is, szóval egy doboz tabletta árát inkább egy másnapra bejelentkezett vérvételre érdemes költeni, már abból is sokminden kiderülhet. A vitamintabletta ne a fő megoldási kísérlet legyen, hanem csak egy bónuszkísérő.

Na jó de a lényeg, mi is a gondom ezzel a pezsgőtablettával? Egész egyszerűen az, hogy nagyon sokat fizetnek emberek valamiért, aminek nagy része haszontalanul áthalad a testükön, miközben az az illuziójuk, hogy na most aztán mennyi vitamint ettem. A honlapon is szépen le van vezetve hogy ezekhez a vitaminmennyiségekhez miből mennyit kéne megenni, és 150db avokádó, meg 4 kg lazac...persze irreális hogy ennyit meg tudjon enni az ember, de minek is tenné? Ha egyszer az adott vitamin és ásványianyag mennyiségeknek csak a töredékére van szüksége...

Mindemmellett sokan írják, hogy gyomorproblémákat okoz...ahogy egyes vitaminok túladagolása szokott is :D

Ha valaki szeretné szedni, akkor érdemes elosztani a nap folyamán a tablettát, akár negyedelni is, hogy ne legyen vele akkora probléma, de legjobb ha inkább olyan vitamint keres az ember, amiben a hatóanyagtartalom nem irreálisan magas, mert ez egyáltalán nem a "minél több annál jobb" elven működik.
Maga a tabletta egyébként egész jó ízű, szépen oldódik, szóval egy kifejezetten jó minőségű pezsgőtabletta,

A hatás mérésével meg az a helyzet, hogy bármi ami haj az fél éves távon látszik. A tabitól nem fog a 2 éve kinőtt hajszálrész kevésbé törni, és puhább se lesz tőle a haj, mert a hajszálnak nincs keringése, csak arra tud hatással lenni ami a szedés óta hagyta el a hajhagymát, minden más placebó, vagy egy jó hajápolószer :D A törés ellen condicionáló használat, kímélő frizura alváshoz és szeles napokon, hideglevegős szárítás, UV szűrős hajolaj és ehhez hasonló kíméletességek lehetnek a barátaink, mert miután kinőtt az onnantól a hozott anyag, és a bánásmód az, ami meghosszabbítja az életét.

Sun Ozon Sport Anti Sand Napvédő Spray F50

Sun Ozon Sport Anti Sand Napvédő Spray F50
2022. június 23.

Egyre szélesebb az octocrylene-mentes paletta, most elég sok felbukkant a márkánál, krém, spray, pumpás krém, ami kellhet :D Alapvetően olajspray, de tényleg érezni némi frissítő hatást, a spraye azért nem szór 180 fokban mint a drágább sprayk szórófeje, így nagoyn fontos hogy rendes adagot vigyünk fel, és hogy utána elsimítsuk, szerintem a legjobb ha két rétegben viszi fel az ember. Ennek miértjére ajánlom a neten keringő képgyűjteményeket a spray naptejek eredményéről :D Mint egy gyakorlófal egy grafitiparkban :D
Egyébként ezt szépen el lehet kenni ha valaki nem csak ködölget hanem normálisan felfújja a bőrre. Enyhén olajos, de nem folytja meg a bőrt. Ne felejtsük el hogy szabadban sportolásra van, nem városnézéshez meg irodából irodába rohanáshoz, így eléggé bocsánatos ez a "sportos" bőrfény, és valószínűleg kell is, hogy állja az izzadtságot és a vizet.
Olyan szempontból még értékelem is, hogy a bőrolajak általában segítenek benntartani a vizet a bőrben, ami lássuk be szintén nem hátrány.

Kiehls' Midnight Recovery Omega Rich Cloud Cream

Kiehls' Midnight Recovery Omega Rich Cloud Cream
2022. június 23.

Nagyon kíváncsi voltam rá a hype miatt, és persze az omega3 miatt is, ami támogathatja a barriert a tretinoin mellett, de sajnos csalódás. Az állaga még egész kellemes, a finishe peddig matt, nem tapadnak bele a hajszálak, viszont sajnos el se tudom kenni jól, már felkenéskor összetúrósodik itt ott. A termékcsalád olaját már régen használom, hajlamos is ezt azt kukacosítani, de ennyire kevés dolgot kapott fel, mint a saját testvérkrémjét, ami nagyon meglepett, azt hittem azért ez tesztelve van ilyenkor, hogy legalább a termékcsalád tagjai egymással jól kijönnek.

Egyébként sűrű kicsit habszerű állagú világoskék testes krém, összetevői közt rengeteg növényi zsír és olaj van, illetve a párologtatópolc is beleborult, sajnos erről nem fog leszokni a márka, szóval fontos, hogy csak az vegye meg akinek bírja a bőre az illoolajokat kozmetikumokban. Egyébként ebből az elméleti illatkavalkádból kidominál a levendula, a rózsa, rozmaring és gyakorlatilag az inci szinte teljes utolsó sora kicsit háttértáncos.
Egy kis szalicilsav és cink is került bele, ami azért alkalmassá teszi pattanásos bőrre is. Egyébként használva se folytogató az állaga, de szerintem igazán zsíros bőrre azért lehet nem kellemes viselet. Viszont szerencsére tényleg gyorsan beszívódik, már ami nem kukacosodik össze a felszínen :D Szerintem egy próbát megér, de mivel kiskiszerelés egyenlőre nincs, mindneképp kérjetek pakettet a boltban vagy a webshopos rendeléshez, ezt a krémet lehet szerintem szeretni is nagyon meg utálni is.

7 ÖSSZETEVŐ

Dimethyl Benzyl Carbinyl Acetate i EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott