JuditTTT

Regisztráció dátuma: 2015. július 16.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. július 16.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG
2020. március 24.

Nem olvastam mindent végig, így nem tudom más is használja -e így, ahogy én, de, ha igen, sztem bevált nekik is és ezzel ki is tudod hozni belőle a maximumot. Ez nem eye-serum, ez face-serum. Ebből következik, én kenem az egész arcomra. Reggeli arcmosás után felkenem a tonikomat (hyyaluronsavas, alkoholmentes!) rá egy first esszencia, utána jön a peptid (ha használsz, nálam itt Ordinary vmelyik peptid jön, Matrixyl pl. teljesen jó) beütögeted. Erre jön a koffeines szérum, de nem egyedül ám és nem csak a szemedre, kell a tenyeredbe 5-6 csepp ebből, majd a niacimides szérumodból 5-6 csepp és hozzá vagy hyaluronsavas szérum 5-6 csepp, vagy víz. Ezt összekutymákolod a kezedben és mehet fel az arcodra. Felkened, beütögeted vársz fél percet. Ez idő alatt fogod az arckrémedet, vagy lotiont, ebbe teszel 4-5 csepp EUK-t, vagy elég 3 is ha zsíros, kombó bőröd van, és ezt is felkened, beütögeted. EUK+peptidek szeretik egymást. Az EUK kicsit olajos, így pl. nekem, dehidratált/száraz bőrre szuper sminkalap. Olyan 2-5 nap múlva csak azt fogod látni, h. pórus összemegy, erecskék halványulnak, pirosság lemegy, ráncok simulnak és úgy olyan legalább 5-10 évvel jobban nézel ki. Szóval a koffeines szérum az nem csak a szemedre jó ám! És komoly szerepe van pórustalanításban és erecskékkel szemben. Anno én is rosszul használtam, csak szem köré és vártam, h. egy üveg elég lesz az eredményhez. Ennek szem körül kell vagy 1-2 hónap, h. működjön, de teljes arcon sokkal látványosabban dolgozik.

Vichy Dercos Densi-Solutions Hajsűrűség-Fokozó Koncentrátum

Vichy Dercos Densi-Solutions Hajsűrűség-Fokozó Koncentrátum
2020. március 4.

Régóta használom, de valóban hatásos, amit ígér, azt hozza. Állítólag úgy működik, h. aktiválja a sejteket, így a hajhagymákat. Itt- ott ilyen 'őssejtaktiváló' hatóanyagként hivatkoznak a lényegi összetevőre a Diethyllutidinate-re, ami okozza a dúsító hatást (jó lenne, ha ezt az összetevőt csak úgy, alapanyagként lehetne venni és tudnánk magunknak keverni hajszeszt, mert ez ebben a formában sztem erősen túlárazott). Nekem működik. Ha naponta használod, nem sokáig elég, olyan 1-1,5 hónap és tényleg drága :/ Emiatt mínusz egy csillag. Nem is használom folyamatosan, csak kúraszerűen, mindig kihagyok olyan 1-2 hónapot, addig olajok, Bánfi hajszesz, koffeines hajszesz tartja fent az eredményt. A lényegi összetevő, a Diethyllutidinate más termékekben is megtalálható, így, ha bevált neked, akkor ezt keresd és találsz olcsóbban is (pl. Garnier hajsűrítő szérum, Kérastase Densi termékek, stb. én még a The Ordinary hajszérumát ajánlom, másak az összetevők, de az is működik és olcsóbb). Ill. szemöldökre is nagyon hatékony, ha túlszedted évekig, vagy vissza akarod növeszteni, naponta egy csepp ebből, és az évek óta szunnyadó kis hajhagyma-maradékok is újjáélednek, visszanő tőle a szemöldököd konkrétan. Nézd meg a patikai ricinusolaj leírásnál én hogy használom az olajjal együtt. Ha csak szemöldökre kell neked, huh, jól jársz, 100 ml sokáig elég lesz. Szempillára rá ne kend, mert mar! Belement a szemembe egyszer véletlenül egy kis cseppmaradvány... borsmenta van benne, két napig alig láttam, és folyamatosan mosni kellett a szememet. Szóval szempillára kérlek ne próbáld ki!

Gyógyszertári Ricinusolaj

Gyógyszertári Ricinusolaj
2020. március 3.

Használom évek óta, úgyhogy jöttem nektek új dolgokat mondani, amelyeket a több éves használat során tapasztaltam. Biztos lesz olyan is, ami nem újdonság, de lehet valakinek segít.

Hajnövesztés: igen működik, inkább hajsűrítőnek, szépítőnek mondanám. Amit tudok ez ügyben javasolni, h. használj mindent. Ne várd, h. a ricinusolaj majd egymagában megoldja, mert nem fogja. Ha hajszépíteni akarsz akkor igen, ha viszont hajhullás és töredezés van, akkor nem. Szedjél hajvitamint+ E vitamint is!

Hajhullásra: ricinust ne tedd a hajad végére mert ott kiszárítja, amennyire tudod, csak a hajtőre jusson, hosszú távon ugyanis nem tesz jót a hajvégeknek (arra kenj napraforgót, vagy olívát, argánt, kókuszolaj sztem a legjobb vagy keverd őket össze). Kend fel pl. heti egyszer vagy kétszer, pár óra, 3-6 óra, majd mosd le rendesen. Ajánlom a szufátmentes samponokat, amit én használok, az egy koreai márka: Ryoe Jayangyunm. Napi egy szem hajvitamin+ E vitamin (de csak kúraszerűen!). Mellé heti 1-2x Bánfi hajszesz és én minden nap használok hajszérumot: The Ordinary hajszérum, vagy Vichy Dercos Densi-Solutions. Ezekkel meg vagyok elégedve, nem szeretem a Vichy márkát egyáltalán, DE a Densi szérum tényleg remek! Bármikor látod akciósan, azonnal vedd meg. Visszanöveszti azt is, ami nincs.

Ezen felbuzdulva én elkezdtem szemöldökre is használni ricinus mellé, épp visszanövesztem. A... hány éve is? Szerintem olyan 15 éve szedett szemöldököm visszanő tőle (!!!). Igen, tizenöt...! Pedig nincs latina szemöldököm, sima középsűrűségű európai szemöldököm van. Szóval ne vedd meg sztem a szemöldökszérumkat, ha szemöldököt növesztesz, hanem este kend be ricinusolajjal, reggel meg fujj az ujjbegyedre a Vichyből, vagy cseppents az Ordinary hajszérumból és kend be vele a szemöldöködet. Ezen a területen nagyon látványos már olyan 2-3 hét alatt. Igen, eléggé hülyén néz ki, ahogy az addig (már) nem létező szálak jönnek itt-ott, olyan helyen is, ahol éve óta semmi, de hatásos nagyon. De a ricinus ezt egyedül nem tudja... próbáltam évekig, ápolónak nagyon jó, szép lesz a szemöldök tőle, akár a haj, de, ami már nem nő vissza, azt nem növeszti vissza. Erre a Vichy meg az Ordinary szérumok jók. Én nem tudom pontosan mi a hatásmechanizmus, de olyan hagymák aktiválódnak, amik évek óta ott se voltak.

Arcbőrre: cseppentsd az olajat a krémedbe, 2-4 cseppet és utolsó lépésben masszírozd át vele az arcodat (de ne a hagyományos tépem a bőrömet masszázzsal szépen kérlek, tanuld meg a Tanaka masszázst, fent van youtubeon egy rakás videó róla), vagy zárólépésként a krémed után 5-6 csepp és azzal masszírozd át a bőrödet, be fog szívódni a masszázzsal, még ha 10 lépéses a rutinod (mint nekem) és be is zárja a bőrödbe a sok dolgot, amit ráraktál előzőleg. Amivel turbózom még az gyógyszertári E vitamin olajkapszula, össze lehet keverni a kettőt, ill. szedjed is évente vagy 2-3 alkalommal, mert hihetetlenül jót tesz. A mitesszerek, ráncok, stb. szépen redukálódnak, ill. a száraz részek is, a szem alatti területre tökéletes, mellé érdemes azért szemszérumot, ill. szemránckrémet használni 25 felett (pl. Ordinary, vagy Niod, ill. Missha Geum Sul, vagy Ye, Hyeon krémek, ezekben az a jó, h. nem képeznek milliát). Nekem nem nő (több) bajszom tőle :D

Testápolásban is hatékony, száraz könyök, sarok, ill. én úgy vettem észre, hogy keratosis pilaris is javul tőle. Nincs sok, csak kicsi a felkaron ill. ülepen, ott hámlasztok első lépésben (Ordinary AHA toner, vagy CeraVe hámlasztós krém) majd a testápolóba teszek ricinust és bekenem vastagon. Szerintem kiváló. Ugyanezt teszem a száraz talp, ill. sarokrészre, bemasszírozom, rá zokni és reggel puha a talpam. Ha a kezedet, körmöket akarod extraszuperre ápolni, ugyanezeket tedd rá és éjjelre, a krémet vastagon, zokni oda is :D
Nekem mindig van belőle itthon, olcsó és multifunkcionális. Csak épp arra nem használom, amiért a gyógyszertárban árulják, de arra nem is szeretném :D