Kamea

Regisztráció dátuma: 2019. május 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2019. május 11.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Chanel Rouge Coco Bloom Rúzs

Chanel Rouge Coco Bloom Rúzs
2022. augusztus 19.

2022. 08. 19. 132 Vivacity update: Alig egy év alatt, időszakos használattal el is fogyasztottam. Marad a 4 csillag, mert bár jó rúzs, azonban mégse tökéletes. Azt még keresem.

2021. 09. 22. 140 Alive update: Az egyik hétvégén két egymást követő szabadtéri koncerten viseltem (nem én voltam a fellépő :)). Ittam, beszélgettem, énekeltem. A rúzs 6 órán keresztül vállalhatóan bírta. Még a táncot is. :)

2021. 08. 27. 132 Vivacity. Akár az Estée Lauder Pure Color Envy 420-as Rebellious Rose dupe-ja is lehetne, csak ez annál élénkebb, színnel telibb és kicsit fényesebb is. Rózsás árnyalat barnás felhanggal. Nagyon csak elaludni készül a nyár, az ősz közeledtével vettem elő.

2021. 07. 20. Három árnyalatom is lett belőle, pedig csak egyet terveztem. :)
140 Alive. Itt, a Krémmánián, elég jutányos áron sikerült beszereznem az egyik kedves eladótól. Ez egy közepesen mély vörös, marsala szín. A tónusa semleges, de inkább a hűvös felé hajlik, semmiképp se meleg. Általa „kóstolhattam” bele a textúrába, a pigmentációba, ami ígéretesnek tűnt. Ez egy kifejezetten alkalmi viselet, ezért szerettem volna egy árnyalatot a mindennapokra is.
Online semmiképp nem akartam választani, hiszen oly sok csalódás ért már a vakvásárlásaim során. A magyar Douglas-okba pedig elég későn érkezett meg a kollekció.
Aztán egy alkalommal, amikor igazából parfümöt vásárolni indultam, a parfümmel együtt a 128-as Magic is jött velem haza. Ez egy élénk rózsás-korallos árnyalat. Nagyon jól mutat a lebarnult bőrömön, csakúgy, mint a 126-os Season. :D Ebből már sejthető, hogy ő lett a harmadik választott. A Season valóban egy fuksziás árnyalat, ami az én ajkaimon inkább enyhén rózsás, mint lilás, amolyan sötétebb dinnyeszínnek is mondható.
A kivitellel nem vagyok megelégedve. Vannak Artdeco rúzsaim, semmivel se rosszabb tokban. Igaz, hogy azoknak nincs a tetején a Chanel logo. Egy ilyen árkategóriájú rúzs esetében minimum elvárás lenne a luxusmegjelenés.
A pigmentáció nagyon rendben van, ebből adódóan elég lassan is fogy. Egyet húzok vele és már ott is a számon a szín. Ennek ellenére én kétszer megyek át az ajkaimon, mert csak úgy lesz tökéletes a fedés. Olyan is van, hogy az első réteget követően leitatom papírzsebkendővel a felesleget és csak úgy kenem fel a második réteget. Így fokozottabb tartósságot érek el. Én is használok alá szájceruzát, de csak az első, általában reggeli felvitelkor.
Az állaga krémes, de nem az a csúszkálós, a szájkörnyéki ráncokba nem szökik ki. Kellemes viselet, nem szárít. Olyan, mintha a festék egy része beszívódna, eggyé válna az ajkakkal. A finish-e selymesen fényes. Én elég élénk színeket választottam, így ezek a színek szerintem testesebbek is, ezáltal némi ajakdúsító hatását is tapasztalom, már ha ez nem csak fikció a részemről. :)
Ezzel a fent említett kétrét átkenéssel a tartóssága is rendben van nálam. Ha reggel így viszem fel, akkor csak az étkezéseket követően kell igazítani, mert azért az evés őt is megviseli.
Bár kicsit döcögősen indult az ismerkedésünk, az utóbbi hetekben mégis azon kaptam magam, hogy szinte csak ezt a két színt használom. Nagyon passzolnak ugyanis a nyári bőrszínemhez, a szemem és a hajam színéhez, de még a ruháimhoz is, amiket hordok. Ugyanakkor ebben az árkategóriában még ennél is többet várnék el egy rúzstól, így én csak négyest adok.

Helia-D Cell Concept Bőrfiatalító + Ránctalanító Krém 65+ Nappali

Helia-D Cell Concept Bőrfiatalító + Ránctalanító Krém 65+ Nappali
2022. augusztus 12.

Még én se tartozok a megcélzott korosztályba, de sebaj! :)
Már huzamos ideje az Adrienne Feller hidratálókrémjeit használtam nagy megelégedéssel. De aztán eszembe jutott, hogy régebben mennyire meg voltam elégedve a Helia-D egyes krémjeivel is, így azt gondoltam, visszatérek. Akkoriban ez a termék még nem is volt a piacon. Most szettben és akcióban vettem meg az éjszakai testvérkéjével együtt. Még így is jóval kedvezőbb volt az ára, mint az akciós AF egyetlen krémjének. Nyáron kezdtem el használni, féltem, hogy esetleg sok lesz a bőrömnek, de ezt úgy oldottam meg, hogy egyelőre kevesebbet viszek fel belőle.
A megjelenése nagyon csinos, tetszik ez a vörös tető. Könnyen kenhető, kellemes állagú, hamar beszívódó kence. Reggelente több réteg (lotion, szérum, arcolaj) is megy alá. Jól együttműködik velük, megbízható csapatjátékos. A sminkemmel se kukacoskodik. A hidratáltság kitart egészen estig annak ellenére, hogy szinte soha nem használok primert. Megóvja, szinten tartja a bőröm optimális állapotát. Semmilyen irritációt nem okozott, teljes mértékben elégedett vagyok vele.
És ez is magyar termék. Csak szólok! ;)

Helia-D Cell Concept Szemkörnyék Booster

Helia-D Cell Concept Szemkörnyék Booster
2022. augusztus 12.

Mindig beetetnek azzal, hogy ha valamiről azt írják, hogy csökkenti a szem körüli duzzanatot. Most is így történt, elcsábultam a hangzatos összetevőktől, de sajnos nekem ez is a „halottnak a csók” kategória. Sötét elszíneződéseim nincsenek a szemem alatt, nem tudom, azzal tud-e kezdeni valamit. A puffadtság se a szemem alatt, hanem inkább a szemhéjamon zavaró.
Amúgy a szérummal minden rendben van. A sárgás anyagot pipettával kell adagolni. Nem túl folyós, de nem is kocsonyás, az állaga a kettő között van valahol. Könnyen eloszlatható, hamar be is szívódik, nem hagy ragacsos érzést maga után. Valahol azt olvastam, hogy akár az egész arcot is be lehet vele kenni, de én csak a szemkörnyékemre használtam. Esténként a szemkrémem alá fogom majd elhasználni, mert reggel kevesebb időm van vele pepecselni.
Mivel elsősorban a reggeli szemduzzanat eltüntetésére vettem, az meg pár óra elteltével lemegy e nélkül is, tulajdonképpen pénzkidobás volt. Ugyanakkor nem értékelhetetlen termék, ezért megkapja a 3 csillagot.