Kamea

Regisztráció dátuma: 2019. május 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2019. május 11.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

DKNY Be Extra Delicious EDP

DKNY Be Extra Delicious EDP
2021. július 30.

2021. 07. 28. Egy gyári mintát fújkáltam el belőle ebben a nagy nyári melegben. Egy kifejezetten friss, üde, fiatalosan lendületes, gyümölcsös-virágos illatkavalkád, ami mégis finom és elegáns. Már-már izgalmas. A tartóssága is meglepően hosszú, délelőttől egészen estig is érezni. Ami leginkább tetszik benne, azok talán a bogyós gyümölcsök, amik a Loewe Aura Pink Magnolia-ban is benne vannak, amit ugyancsak nagyon szeretek, és amihez leginkább hasonlítani tudnám az illatát.

Becca X Khloé Kardashian Bronze, Blush & Glow Palette

Becca X Khloé Kardashian Bronze, Blush & Glow Palette
2021. július 30.

2021. 07. 30. update: A kedvenc nyári és a kedvenc utazós arcpalettámmá avanzsált elő. Amiről szeretnék még szót ejteni, az a benne lévő bronzosító. Újabban a Zoeva 110 alapozóecsettel viszem fel. Merem állítani, hogy állagra is és színre is megközelíti, de talán még túl is szárnyalja a Chanel népszerű krémbronzerét. A szín nem olyan sárga, mint a Chanel esetében, hanem inkább semleges, ott van valahol a hideg-meleg színtónus között. Rajtam most éppen ideális.
Egyenletesen eldolgozni is sokkal könnyebb – legalábbis nekem -, mint a Chanelt.
Felpontoznám még 10-ig is, ha lehetne!

2020. 06. 15. A Khloé/Gold aranypaletta már régi vágyam volt, és nemrég beteljesült. Mivel ennek a palettának a színei halványabbak, így az én arcszínemhez éppen ez illik.
A festékek magasfényű kompaktban kaptak helyet, ami sajnos nagyon ujjlenyomat-barát. Kicsit az Artdeco Glamtopia pirosító kompaktjára hajaz. Termetes darab, aminek azért súlya is van, ennek ellenére jól kézre áll és legalább nem kell attól félni, hogy álmos reggeleken kicsusszan a kezeink közül. A kompakt kinyitása se körömbarát, én a körömreszelőmet hívom hozzá reggelente segítségül, legalábbis addig, amíg be nem járatódik. A kompaktetőt felnyitva aztán elénk tárul a csoda, ami látványnak se utolsó, a tetőben lévő hatalmas tükörben pedig magunkat csodálhatjuk – már ha akarjuk. :).
A festékek pigmentáltak, de csak olyannyira, hogy mellette jól építhetőek is, így nem esünk velük túlzásokba.
A matt bronzer és a shimmer pirosítók se nevezhetőek kimondottan porállagúnak, hanem ott vannak valahol a por és a krém között. A bronzerhez én a Sigma F50 alapozóecsetemet használom, nagyon jól működnek együtt.
A 2 db pirosító közül a bal alsót használtam még csak, azt egy kisebb, nagyon puhaszőrű Alicia da Silva pirosítóecsettel, vagy a Zoeva 127-tel viszem fel. Ha simítom a pirosítót, akkor drámaibb shimmer hatás, ha csak ütögető mozdulatokkal használom, akkor pedig jóval diszkrétebb, de úgy is fényes az eredmény.
A highlighter is nagyon pigmentált, abból csak vigyázva használok a RT erre való ecsetével.
Olvasom, hogy a másik pirosítót szemhéjpúder gyanánt is lehet használni, ezzel mélyen egyetértek, ahogyan a higlighterét is fel lehet vinni a mozgó szemhéjra és a szemöldökcsontra, így ez a paletta kiváló opció utazáshoz is, hiszen ha úgy akarjuk, akkor egy egyszerűbb szem-, és egy komplett arcsminket is el lehet vele készíteni.
Nincs szükség tovább áradoznom róla, számomra csillagos ötös!

Chanel Les Beiges Water-Fresh Tint

Chanel Les Beiges Water-Fresh Tint
2021. július 29.

2021. 07. 29. update: Juj, nagyon megszerettem! Ebben a hetek óta tartó elviselhetetlen kánikulában csak ezt használom. Hiába van hőség, mégse érzem, hogy fullasztaná a bőrömet. Bár úgy tűnik, hogy nincs fedése, az esti sminklemosásnál azért bebizonyosodik, hogy igenis visz színt az arcra. Egyedülálló termék.
Azonban rettegve szemlélem a fogyását, ami elég szapora, pedig alkalmanként nem használok belőle többet, mint 2 pumpányit.

2021. 07. 13. Az utóbbi időben talán azért is kedveltem meg a Chanel sminktermékeit, mert ezek a termékek nem engedik, hogy mi, 40-50-esek elmozduljunk a közönségesség irányába. Sok vád éri ugyanis a korosztályomat, hogy vagy egyáltalán nem sminkelünk, vagy ha igen, akkor meg túlzásokba esünk. Meglehet, mert magam is találkoztam már mindkét jelenséggel. Az előbbivel nap mint nap, az utóbbival ritkábban hál’ istennek. Szerintem a Chanel termékek a visszafogottságuk révén segítenek nekünk finom sminkeket készíteni és viselni. 48-49 éves koromig én se használtam napi szinten alapozót, csak sátras alkalmakkor. A szememet és a számat viszont mindennap festettem, valamint pirosítót is használtam. 48-49 éves koromban kezdtem el csak úgy érezni, hogy rám férne még némi optikai tuning. Bár szerencsére nem túl problémás az arcbőröm, mostanra mégis úgy érzem, hogy az én koromban a gondos arcápolás mellett egy könnyű alapozó viselete is elengedhetetlen az ápolt megjelenéshez. Nincsenek is erős fedésű alapozóim. Ez az alapozó pedig (már ha lehet alapozónak nevezni) mindközül a legkönnyebb. Medium árnyalatban vásároltam meg, mivel úgy terveztem, hogy elsősorban nyáron fogom használni. Nehéz megfogalmazni, hogy mit tesz a bőrrel, mert fedése nincsen. A használatát követően mégis egységesebb, élettelibb, ragyogóbb megjelenésű lesz a bőrfelszín. Én úgy érzem, hogy szabályosan megszépülök tőle. :) A viselete észrevétlen, az ápoló hatása pedig vitathatatlan. Együttműködik minden általam használt termékkel, nem kukacosodik, nem ül meg a pórusok tetején. Eldolgozni is gyerekjáték, mivel nincsen különösebb fedése.
A kedves előttem szólók – akiknek a véleménye részben hozzájárult ahhoz, hogy a termék megvásárlása mellett döntöttem – tulajdonképpen már le is írtak róla mindent. Talán annyival egészíteném még ki, hogy én eleinte kézzel vittem fel, mert úgy gondoltam, hogy így a leggazdaságosabb. De aztán egy videóban kiokosítottak, hogy ecsetet kell hozzá használni, máskülönben a pigmentgolyócskák nem törnek össze. Azóta az ecsetével viszem fel, de ahogy a videóban láttam, egy kabuki alapozóecset ugyanúgy megteszi.
A megjelenése is nagyon tetszik, a pumpás kiszerelése praktikus. A Sensai alapozóm fekete műanyag (ráadásul nem is pumpás) doboza után pedig külön öröm a számomra, hogy ez átlátszó flakonba került, amiben nyomon követhető a fogyás.
Nem használom minden nap, de amikor igen, az maga az élmény!