kanaka

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 13.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 13.
Bőrtípus: -

Megnézem

Gucci Mémoire D'une Odeur EDP

Gucci Mémoire D'une Odeur EDP
2019. október 9.

Érdekes - vagy még inkább furcsa illat.
Rögtön leszögezném, hogy akik a könnyen emészthető műfajba tartozó parfümök előtt hódolnak és szeretik az aktuális irányzatokat, azok szörnyűnek fogják tartani.
Akik pedig nyitottak az összetett, elvontabb illatok irányába, azoknak nagyon is érdemes megillatozni, mert biztos, hogy egy nagyon újat fognak tapasztalni.

Először is - bárhogy szépítünk - kezdetben tömény PATIKA illat. (Nem tisztaság!) Gyógyszeres, gyógyfüves - és számomra sajnos a kórházat is felidézi. Kicsit a korhadó erdei avar is beugrott nekem először. A kamilla és a keserű mandula teszi ezt számomra, így nálam sajnos nem rúghat labdába. (Persze minden szubjektív.)

Ahogy leszárad, kezd harmonikussá válni.

Leszáradás után már tetszett. Ezt pedig a szantál és a cédrus végett volt.

Nagyon érdekes illat - egy-egy hangulathoz tetszene is, - de a kamilla végett nálam teljesen kizárt.

Lancôme Idôle

Lancôme Idôle
2019. szeptember 28.

Ahogy megláttam az üvegét, azonnal megfogott. Hihetetlenül vékony (mindössze 15mm) - épp csak elfektetni lehet. Egészen érdekes tapasztalás, hogy egy parfümüveg úgy simul a tenyeredbe, mintha egy mobiltelefon volna... A táskában biztosan hasznos. A színe pedig végtelenül finom púderes árnyalat. Így azt vártam, hogy az illat is hasonló módon kifinomult, törékeny lesz majd.

Az első benyomás már-már igazolta az elképzelést. Könnyed illat bergamottal és körtével- ám csak pár percig. Hamarosan úgy tűnt, mintha egy vaníliával és jázminnal fűszerezett tömény rózsacsokorba szippantottam volna. Számomra olykor már szúrós volt - annak ellenére, hogy szeretem a rózsás illatokat is.

Egészen sokáig kitart az illat a bőrön. A lecsengése ismét kellemes. Ám nem tud újat adni.

Nem volna igazságos rosszat mondani róla. Kellemes, ha nem töményen használja a viselője. Érződik, hogy minőségi parfüm. Biztosan lesznek, akiknek pont ez jön be.
Magamnak azonban nem vásárolnám meg - persze ha ajándékba kapnám, nem utasítanám vissza. :)
3-4 csillag.

Update: a Végső lecsengése ismét bőrközelien kellemes. Tartóssága maximális. Másnap reggel is éreztem a bőrömön. (De ilyenkor fújná pont újra az ember...) Ez persze a fentieket nem befolyásolja, ám akinek bejön, annál biztosan plusz pont.

Hermès 24 Faubourg EDP

Hermès 24 Faubourg EDP
2019. január 7.

Első lélegzésre rendkívül intenzív, szinte fűszeresnek ható illat. Aztán nagyon gyorsan kibontakozik egy szekérnyi mennyei jácint a bergamottal, ami miatt kicsit a tavasz jut eszembe és talán éppen ezért a "minőségi" locsolókölnik. Ez utóbbitól nem tudod eldönteni, hogy utáld, vagy könnyeden legyintve túllépj ezen a ponton. De ha már ott van veled, figyeled, mit tartogat még.

Hamarosan előbújik a rendkívül füstös írisz, ami hosszan megmarad az ylang-ylanggal karöltve.

Végül ott a bázis: melengető borostyán, szantál, vanília és pacsuli.

Megosztó. Már csak egyes összetevői végett is.

Amolyan "vintage " illat. No nem azért, mert 1995-ben álmodták meg és ez volt állítólag Diana hercegnő signature illata is, hanem mert ennél is sokkal antikabbnak hat jó értelemben véve. Nincs értelme napjaink illatvilágához még csak hasonlítani sem. Olyan lenne ez, mint egy barokk festményt egy reneszánsz festménnyel összevetni.
Valóban egy kifejezetten jó egzisztenciával rendelkező, stílusos, érett hölgyhöz tudom elképzelni - luxus körülmények közé.
Mindenképp érdemes megillatolni. Különleges kis kompozíciója a Hermés-Háznak. (Azon belül a Caleche vonalához illik.)