kanaka

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 13.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 13.
Bőrtípus: -

Megnézem

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2024. április 17.

Tapasztalatok - hátha segít a most kezdőknek: Ahogy sokunknak, nekem is ez volt az első retinolom. Tökéletes választás volt a bevezetésére. Furcsa módon az arcon egyáltalán nem jelentkezett irritáció. (Soha.) Igyekeztem betartani a fokozatosságot és alá is hidratáltam kezdetben. Mindezek ellenére a test többi része nagyon rosszul viselte. Tenyérnyi foltban vált le a bőr (kb. egy napégés utáni hámló - fájdalmas - állapothoz tudom hasonlítani. Csupán azért írom le mindezeket, hogy aki most ismerkedik a hatóanyaggal, az legyen nagyon óvatos! Az sem mindegy, hogy teljesen száraz-e a bőröd felvitel előtt! Illetve ugyanazzal a fokozatossággal és elővigyázatossággal is teljesen más lehet a reakció még egyazon személy esetében is. Szintén jó tanács (mert a kezelésre nagyon nehezen találtam használható információt): Cica-krém és vazelin segít, ha hirtelen visszafordíthatatlan már a helyzet. Az eset nem vette el a kedvem. Folyattam töretlenül egy újabb 0,2-essel, majd a 0,5-össel. (G&G retinalja tévút volt nekem!!!) Ma az 1-essel folytatom már. (Egyáltalán nem tart ki 3 hónapig az üvegcse, mert sokszor szinte teljes testre használom.) 1 év alatt látom a hatást. (Bár korábban ismerhettem volna ezt a kis csodaszert!)

Hermès 24 Faubourg EDP

Hermès 24 Faubourg EDP
2024. január 4.

UPDATE: Szerettem volna ma valami olyan illatot magam körül érezni, ami nagyon eltér a megszokottaktól és felráz egy borongós, szürke téli estén. Még van belőle pár csepp, úgyhogy gondoltam, miért ne. Az első tipp: NAGYON kicsi permet a levegőbe. Épp csak belesétálva. NA ÍGY valami csoda! Szappanos vintage burok. Instant időutazás. Így nem "nyanyás". Hanem puha kis csoda. Igen, továbbra is ódivatú. Továbbra sem viselném alapvetően. De most valahogy olyan, mint amikor tavasszal beleszippantasz az első jácintcsokorba, mikor még itt-ott hó van a fű közt. (De jó, hogy megtartottam! Érdekes impulzus.)

Első lélegzésre rendkívül intenzív, szinte fűszeresnek ható illat. Aztán nagyon gyorsan kibontakozik egy szekérnyi mennyei jácint a bergamottal, ami miatt kicsit a tavasz jut eszembe és talán éppen ezért a "minőségi" locsolókölnik. Ez utóbbitól nem tudod eldönteni, hogy utáld, vagy könnyeden legyintve túllépj ezen a ponton. De ha már ott van veled, figyeled, mit tartogat még.

Hamarosan előbújik a rendkívül füstös írisz, ami hosszan megmarad az ylang-ylanggal karöltve.

Végül ott a bázis: melengető borostyán, szantál, vanília és pacsuli.

Megosztó. Már csak egyes összetevői végett is.

Amolyan "vintage " illat. No nem azért, mert 1995-ben álmodták meg és ez volt állítólag Diana hercegnő signature illata is, hanem mert ennél is sokkal antikabbnak hat jó értelemben véve. Nincs értelme napjaink illatvilágához még csak hasonlítani sem. Olyan lenne ez, mint egy barokk festményt egy reneszánsz festménnyel összevetni.
Valóban egy kifejezetten jó egzisztenciával rendelkező, stílusos, érett hölgyhöz tudom elképzelni - luxus körülmények közé.
Mindenképp érdemes megillatolni. Különleges kis kompozíciója a Hermés-Háznak. (Azon belül a Caleche vonalához illik.)

Gucci Flora Gorgeous Jasmine

Gucci Flora Gorgeous Jasmine
2023. december 24.

Olyan illat, amibe imádok beleszippantani, de egyáltalán nem azért, mert klasszikus parfüm jut róla eszembe. Sőt! Ne nevessetek ki érte: kimondottan egy isteni finom mosószer-illat hatása van. Ettől számomra valami megnyugtató biztonságérzetet ad, ami imádom, ahogy körbeölel. A fejjegy kissé valóban mandarinosan fanyarkás. A bergamott is frissességet ad neki. A szívjegyek hozzák a melegséget. Az alapjegyek közül pedig hálás vagyok, hogy egyáltalán nem érezhető a pacsuli, így nem válik fejfájdítóvá.
Semmiképpen nem különleges alkalomhoz illő, hanem kifejezetten amolyan "jól érzem magam a bőrömben"- illat. :)