kanaka

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 13.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 13.
Bőrtípus: -

Chloé Love, Chloé

Chloé Love, Chloé
2020. február 12.

Letisztult, nőies csoda!

Kevés parfümmel helyezhető egy kategóriába. Chloehoz meltó módon nem kíván trendin kihívó lenni, mégsem lehet figyelmen kívül hagyni.
Azt az érzést adja, mintha a tenger partján vonuló dűnéken sétálnál gondtalanul, miközben a kora nyári langyos szél kellemesen fújja az arcodba a friss fű illatát.
Végre egy parfüm, amiben ott a jácint, orgona, lilaakác, írisz, de olyan leheletnyi mennyiségben, hogy szinte folyton kutatja az orr.
Örülök, hogy még sikerült hozzájutnom, mielőtt az utolsó cseppek is elillannak belőle a világon.
Szeretem az illataimat folyton cserélni - gyarló tulajdonság - de tudom, hogy ezt gyakran fogom választani - míg van belőle.

Nem fogja letaszítani a trónjukról az örök kedvenceket, de ez az az illatkompozíció, amivel egyszerűen jól érzi magát az ember a bőrében. Kell ennél több?

Gucci Mémoire D'une Odeur EDP

Gucci Mémoire D'une Odeur EDP
2019. október 9.

Érdekes - vagy még inkább furcsa illat.
Rögtön leszögezném, hogy akik a könnyen emészthető műfajba tartozó parfümök előtt hódolnak és szeretik az aktuális irányzatokat, azok szörnyűnek fogják tartani.
Akik pedig nyitottak az összetett, elvontabb illatok irányába, azoknak nagyon is érdemes megillatozni, mert biztos, hogy egy nagyon újat fognak tapasztalni.

Először is - bárhogy szépítünk - kezdetben tömény PATIKA illat. (Nem tisztaság!) Gyógyszeres, gyógyfüves - és számomra sajnos a kórházat is felidézi. Kicsit a korhadó erdei avar is beugrott nekem először. A kamilla és a keserű mandula teszi ezt számomra, így nálam sajnos nem rúghat labdába. (Persze minden szubjektív.)

Ahogy leszárad, kezd harmonikussá válni.

Leszáradás után már tetszett. Ezt pedig a szantál és a cédrus végett volt.

Nagyon érdekes illat - egy-egy hangulathoz tetszene is, - de a kamilla végett nálam teljesen kizárt.

Lancôme Idôle

Lancôme Idôle
2019. szeptember 28.

Ahogy megláttam az üvegét, azonnal megfogott. Hihetetlenül vékony (mindössze 15mm) - épp csak elfektetni lehet. Egészen érdekes tapasztalás, hogy egy parfümüveg úgy simul a tenyeredbe, mintha egy mobiltelefon volna... A táskában biztosan hasznos. A színe pedig végtelenül finom púderes árnyalat. Így azt vártam, hogy az illat is hasonló módon kifinomult, törékeny lesz majd.

Az első benyomás már-már igazolta az elképzelést. Könnyed illat bergamottal és körtével- ám csak pár percig. Hamarosan úgy tűnt, mintha egy vaníliával és jázminnal fűszerezett tömény rózsacsokorba szippantottam volna. Számomra olykor már szúrós volt - annak ellenére, hogy szeretem a rózsás illatokat is.

Egészen sokáig kitart az illat a bőrön. A lecsengése ismét kellemes. Ám nem tud újat adni.

Nem volna igazságos rosszat mondani róla. Kellemes, ha nem töményen használja a viselője. Érződik, hogy minőségi parfüm. Biztosan lesznek, akiknek pont ez jön be.
Magamnak azonban nem vásárolnám meg - persze ha ajándékba kapnám, nem utasítanám vissza. :)
3-4 csillag.

Update: a Végső lecsengése ismét bőrközelien kellemes. Tartóssága maximális. Másnap reggel is éreztem a bőrömön. (De ilyenkor fújná pont újra az ember...) Ez persze a fentieket nem befolyásolja, ám akinek bejön, annál biztosan plusz pont.