KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Regisztráció dátuma: 2012. november 19.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. november 19.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Charlotte Tilbury Hollywood Flawless Filter

Charlotte Tilbury Hollywood Flawless Filter
2018. július 20.

Nem tudnám meghatározni hogy pontosan mi is ez a termék, valóban új kategória, egy primer-highlighter-strobing hibrid. Először csak mintám volt belőle, ami annyira meggyőzött hogy most már egy hete birtokolom az üveges kiszerelést. Használtam már highlighterként (icipici, tűhegynyi mennyiség elég a járomcsont fölé), primerként (itt sem szabad túlzásba esni a mennyiséggel) és alapozóba keverve is (Estée Lauder Double Wear-rel fantasztikus finisht ad), mindenhogy csodálatos a végeredmény, primerként nekem kicsit sok a hatása teljes arcra mert tényleg ezerwattos ragyogást és fényt ad, nekem ez a mindennapokra túlzás, de pl. esti buliba (ha egyszer eljutok majd a gyerekek mellett :-D ) majd alkalmazni fogom. Highlighterként gyönyörű vizes, csillámmentes fényt ad. Alapozóba keverve hasonló a hatása a MAC Strobe Cream-éhez, csak ennek pezsgőszínű a ragyogása (legalábbis a birtokomban lévő 2-es árnyalatnak), a Storbe-é kicsit hűvösebb, és összhatásában ezzel keverve az alapozót kicsit olyan "glamúrosabb", az állaga pedig krémesebb (de nem is lehet őket igazán összehasonlítani mert nem egy termékkategória a kettő). Nem olcsó, de vegyük figyelembe, hogy a 36 eurós árért 30 ml-t kapunk, hasonló termékek nem szoktak ekkora kiszerelésben jönni (pl. a L'Oreal Glow Mon Amour fele ekkora mennyiség, és a ml-re vetített ára nem sokkal kevesebb mint ezé a terméké). Csavarosan záródó kupakkal ellátott üvegben van, a kupakból applikátor nyúlik az üvegbe. Nekem pumpás megoldás szimpatikusabb lenne, mert nem tudom hogy az utolsó ml-ket hogy lehet majd kinyerni az üvegből, de mondjuk annak az ideje még messze van mert tényleg igazán kiadós termék. Nyilván nem must have darab és lehet nélküle élni a mindennapokat és sminkelni, de ha valaki ilyesmi jellegű terméket keres annak bátran ajánlom.

Charlotte Tilbury Matte Revolution Lipstick

Charlotte Tilbury Matte Revolution Lipstick
2018. július 20.

Immár több darabbal is rendelkezem ebből a rúzsból, mivel totálisan addiktív. :-) Kidman's Kiss, Pillow Talk, Sunset Lover, Sexy Sienna színek vannak meg (és a következő az Amazing Grace lesz...), abszolút elégedett vagyok mindegyikkel. Tartós, jól pigmentált, nem szárít, és nem az a csontmatt hanem amellett hogy matt mégis krémes, nem tűnik úgy mintha porzana az ember szája. Egy húzással is fed, ha erősebb színt akarunk és többször áthúzzuk vele az ajkakat akkor is egyenletes, nem csomósodik, nem csíkoz, és a kopása is viszonylag egyenletes. Nem lerobbanthatatlan, a tartósságát ne hasonlítsuk pl. a folyékony matt rúzsokéhoz, mert nem egy kategória, de a hagyományos állagú, stiftes matt rúzsokhoz képest nagyon jó a tartóssága. Drága, ez kétségtelen, itt a rúzs kiváló minősége mellett a luxus érzetét is megfizetjük, már maga a tok is olyan mint egy ékszer, gyönyörű bordázott fém, rosearany színe van, és meglepően súlyos. Amikor az első darabomat kézbe vettem akkor 20 éves emlékek rohantak meg, ugyanilyen (csak szögletes és arany színű) tokja volt az első high-end rúzsomnak, egy Estee Lauder rúzsnak, amit még 18 évesen vettem 5000 forintért ami akkor óriási összeg volt egy gimnazistának, két hónapig nem fizettem be a suliban az ebédet hogy meg tudjam venni. :-) Ugyanaz az érzés fogott el a CT rúzs kézbevételekor mint amikor 20 éve végre a kezemben tartottam az első EL-emet. :-) Szerencsére most már nem kell lemondanom az ebédemről 1-1 ilyen darabért :-), nem is tenném és erre mást sem bíztatnék mert vannak nagyon jó rúzsok töredékáron is, de ha valaki megengedheti magának és szeretne egy igazán jó minőségű rúzst ami mellesleg a sminkes asztala/polca dísze is, akkor szerezzen be egy CT-t, nem fogja megbánni.

Tigi Bed Head Calma Sutra Kondicionáló

Tigi Bed Head Calma Sutra Kondicionáló
2018. július 18.

Megjegyzés: ez a termék nem kondicionálló, hanem sampon+balzsam egyben, kb. az a koncepció mint az Elséve Low-shampoo-nál.

30 ml-s mintát kaptam belőle még télen egy Feelunique-os rendeléshez. Nem fűztem hozzá nagy reményeket, hogy ez jó lehet az én gyorsan zsírosodó, vékony szálú hajamra, mivel akkor már a Low-shampoo-ról több youtube videós véleményt láttam és gondoltam ez a fajta sampon nekem tuti nem lesz jó. Hónapokig kallódott a minta a fürdőszobaszekrényben, aztán valamelyik nagyon izzasztó edzés után, amikor is előző nap mostam hajat de a csurom izzadt hajamat muszáj volt újra megmosni, gondoltam, hogy kipróbálom, és az alapból kétszeri samponozás + utána balzsamozás helyett egyszer samponoztam a szokásos samponommal, másodszorra pedig ezt kentem fel a fejemre. És tök jó volt, nem lett zsírosabb a hajam mint volt, nem lapult, sőt még az amúgy utált természetes hullámnál több, göndörségnél kevesebb valami is egész elviselhető volt a hajamban. A mint elhasználása után megrendeltem nagyban is, és azóta ha pont úgy jön ki a lépés hogy két egymást követő napon is hajat kell mosnom, akkor ezt használom második samponozás helyett. (Próbáltam már úgy is hogy csak magában ezt használom, de úgy azért eléggé lapít és 1 nap helyett fél nap után zsírosodni kezd a hajam.) Örülök, hogy ezzel így 3 helyett 2 lépésben van meg a samponozás+balzsamozás.

1 smink

8 ÖSSZETEVŐ