KataD

Regisztráció dátuma: 2020. október 18.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés
Korcsoport: >54

Regisztráció dátuma: 2020. október 18.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Yves Saint Laurent Yvresse EDT

Yves Saint Laurent Yvresse EDT
2024. június 23.

Másfél éve, hogy megszereztem, hosszú tanakodások és utánaolvasások után. Aztán csak szilveszter estére mertem felfújni a legendát. Egészen mostanáig. Miért is hagynám, hogy az illat története, a tisztelettudásom vagy sznobságom, a bizonytalanságom (mert nem bízom a saját ítéletemben?) befolyásoljon? Szóval ma volt a lázadás napja. Felfújtam, és szevasz világ! Teljesen valószerűtlen helyzetekben, a 6-os villamoson, egy vidéki buszmegállóban, meg a Nagykörúton három férfiember is bepróbálkozott, ami azért statisztikailag is meglepő eredmény. Na mármost, vagy a kiinduló lelkiállapot és elszántság van ilyen hatással a férfinépre, vagy ez az édes, gyöngyöző, szégyentelenül életvidám, aranybarack illat mozgat meg másokat is. Kísérlet indul! Játsszatok, feleim :)

Evody Parfums Cuir Blanc EDP

Evody Parfums Cuir Blanc EDP
2024. május 5.

Az első bőrös illatom. Sokáig vártam a kipróbálásával, a karakteresen fekete üveg eltántorított, biztos voltam benne, hogy egy férfias, Pokol Angyalai típusú illatról van szó, amivel nehezen tudnék mit kezdeni (kb.: tetovált, izzadt, bőrszerkós motoros ZZ Topot nyomat). Aztán jól meglepődtem. Ez egy finom, puha velúrkabátka, amit egy csípősebb őszi reggelen veszel fel, elegáns szabású nadrághoz, de akár farmerhez is. Lágyan változnak-kavarodnak az összetevők benne, mintha tiszta vízbe színes festékcsöppeket pöttyentenél, aranyat, bronzot, mohazöldet, az őszi erdő színeit. Minden él le van kerekítve, nem üt, nem harsány. Tiszta, világos, áttetsző, a saját bőrödhöz szelídül. Az a kis kakukkfű gyönyörűen elegyedik a sáfránnyal, írisszel, a fűszerek enyhén fás, száraz melege az ámbrával, pézsmával. Félóra múlva mintha második bőröm lenne, nem is tudok az összetevőin tovább lamentálni, finom-finom, 5-6 órán át körbevevő, közeli illat. Nők és férfiak egyaránt hordhatják, a két végletet kivéve: nem a végzet asszonyának, de nem is a tesztoszteronbomba pasiknak készült. Ez az illat biztosan nem fekete, kiemel, de nem ural le. Beszélgetni szeretnék azzal, aki ezt az illatot viseli, úgy képzelem, okos, jó humorú, derűs ember választása. Aztán olvasom, hogy a parfümőr, Alexandra Monet a terhessége alatt tervezte a Cuir Blanc-t, és azt gondolom, ez sokat megértet az illat karakteréről.

Annick Goutal Rose Pompon EDT

Annick Goutal Rose Pompon EDT
2024. március 28.

Az asztalon nagy tál frissen szedett málna és feketeribizli, mellette mázas kancsóban nagy csokor rózsa, beletűzve pár bazsarózsa. Édes, gyümölcsös, kellemes. Ribizlirózsa, málnarózsa. Édes, gyümölcsös, kicsit unalmas. Esetleg fiatal, nyíltszívű, kedves lányoknak könnyed tavaszillata lehet. Rólam gyorsan elillan, mielőtt émelyítővé válna, a fás, pézsmás jegyeknek nincs idejük kibontakozni.
Annick Goutal halála után a lányának, Camille-nak mintha nem maradt volna sok mondanivalója. A szépséges, füstös-száraz vaníliáik közül a Charnelle-t már eltüntették, az Exquise után nyomozni kell, az egyedi, fűszeres keleti vonaluk helyett nyomják ezt a felejthető biztonsági játékot, tizenkettő egy tucat gyümölcsös rózsát, persze Goutal árakon. Önmagában ezzel az illattal nincsen baj, ha kapaszkodik, akár négyeske is lehet belőle. De ha még emlékszel arra a vonzásra, ami egyszer az egész lényedet meg tudta szólítani, nem fogsz -- jobb híján -- a szomszéd Béluskával vigasztalódni.

1 MÁRKA

2 ÖSSZETEVŐ