katalin89

Regisztráció dátuma: 2014. december 26.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. december 26.
Bőrprobléma: Vízhiány

Essence Lip Care Booster Lip Serum

Essence Lip Care Booster Lip Serum
2022. január 16.

Véletlenszerűen esett a választásom erre termékre az egyik vásárlásom során.
Én leginkább alapozó után használom, szépen feloldja a számra kenődött alapozót, amit egy fülpiszkálóval letörlök és így is marad annyi, hogy as zám puha és hidratált maradjon. Önmagában szerintem sok, kis idő után kezd elvándorolni a számról, az ajakvonalon túlra (vagy csak én kenek fel túl sokat), de ha kicsit leitatom a fölösleget, akkor tökéletes. A szám sosem marad szárazon, amikor ezt használom, mindenképp újra fogom venni.

L'Oreal Paris True Match 1% Hyaluronic Nude Tinted Serum

L'Oreal Paris True Match 1% Hyaluronic Nude Tinted Serum
2021. október 7.

Mindenki csak áradozik Youtube-on erről a színezett szérumról, ezért gondoltam, én is kipróbálom. Én a legvilágosabb, 0.5-2-es árnyalatot vettem meg először. Úgy gondoltam, hogy tökéletes lesz, mert elég világos a bőröm, de felkenés után, amikor elmentem egy tükör mellett és belenéztem, mindig túl világosnak/sápadtnak tűnt az arcom, így megvettem a 2-3-as árnyalatot is, amit fele-fele arányban használok a világosabb árnyalattal. Így most tökéletes:)

Tudom, hogy milyen, amikor extrém száraz/hámló bőrre keresek egy alapozó/BB/CC krémet, de azzal is tisztában vagyok, hogy milyen, amikor kombinált/szíros/gyulladt bőrre kell valami és több fedésre van szükségem, hogy elfedjem az arcomon lévő pirosságot. Az utóbbi 1 évben normál/kombinált bőröm volt, de az előtt évekig volt extrém száraz, ezért is lepődtem meg, amikor a szérum az első használatkor száraz részeket emelt ki a homlokomon. Ilyent hónapok óta nem láttam magamon. Ekkor amúgy nem használtam semmit alatta, hogy lássam, hogyan működik együtt a bőrömmel (mindig így szoktam tesztelni az alapozókat, mert így jobban látom, ha egy krém vagy valami miatt kukacoskodik a tesztelt termék). Az orromon lévő pórusokba is szépen beült, de amúgy szép volt az összkép az arcom más területein. Púdereztem, szemet festettem, stb. És ahogy eltelt pár óra, jobban összeolvadt a termék az arcommal, talán szeb is volt az összkép, mint felkenéskor. Első benyomás után 3,5-4 csillagot adtam volna neki.
Természetesen többször is próbáltam a terméket, szérumokkal, hidratálóval, fényvédővel. Ilyenkor nem emelt ki száraz részeket az arcomon, bár az orromon lévő pórusokba így is beleült néha, ami főleg púderezés után látszódott jobban.

"MÁSODIK BŐR" hatás?
Nehéz leírni, hogy az milyen a fedése. Felkenéskor nagyon természetesnek hat, ez az első alapozó/színezet szérum ami NEKEM valóban a "második bőr" hatását kelti. Csodálatos módon működik, mert a bőrömön lévő erősebb pirosságot is szépen elfedi, van 1-2 pigmentfolt is rajtam, amit szintén elfed, de az anyajegyeket például nem fedi el (amit amúgy nem bánok) Egyáltalán nincsen az az alapozó/BB krém kinézet az arcon, púderezés után sem. Tudjátok.. amikor a nap alatt vagyunk vagy a fürdőszobai lámpa alatt sminkelünk, sokszor maszkosnak hat az arc a felső megvilágítás miatt, tehát látszik, hogy van valami rajtunk. Nos, ez nem egy olyan termék.
Amúgy a nap végére sem zsírosodik át annyira T-zónám, mint más alapozókkal/BB krémekkel, szóval ennek is nagyon örvendek.

Kiszerelés és felvitel
Ez a pipettás kiszerelés nem túl jó, ezt nem szerettem a Catrice HD alapozójánál sem. Egyelőre az a technikám, hogy a pipettáról hazsnálom el a terméket, mindig megpróbálom tisztán vissza tenni, így nem nyomja ki oldalt az alapozót és nem kenődik fel az üvegre. A felkenéshez próbáltam a szivacsot és az ujjaimat. Szivaccsal egyáltalán nem érdemes dolgozni. Rengeteg terméket felszív, pénzkidobás lenne azzal használni.
Az ujjaimmal tehát szépen eloszlatom az arcomon a terméket, majd hagyom, hogy kicsit száradjon és egy kisebb mennyiséget felviszek még azokra a helyekre, ahol pirosabb szokott lenni az arcom. Egy kicsit várok, hogy az is beszívódjon, majd egy szivaccsal finoman végigtapogatom a teljes arcomat, ezzel is segítve a termék beszívódását és azt, hogy szebb legyen az összkép, ne legyenek csíkok az ujjaim miatt.
A finishe nem matt, de nem is fényes. Természetesnek mondanám.

Általában kerülöm az alcohol denat.-ot tartalmazó termékeket, szóval nem igazán voltam boldog, amikor észrevettem, hogy ez az összetevő a 4. helyen van... Néha érzem felkenéskor a szagát, szóval egyelőre ezt emelném ki, mint negatívum. Az alkoholt tartalmazó termékek engem szárítanak és irritálják a bőröm, valamint a nap végére mintha több zsírosságot termelnének, akkor is, ha felkenéskor nagyon szépen mutatnak... ezzel a termékkel egyelőre ezeket nem tapasztaltam., szóval eddig jár neki az 5 csillag, ő az új kedvencem:)

The Inkey List Oat Cleansing Balm

The Inkey List Oat Cleansing Balm
2021. szeptember 30.

Nyáron rendeltem. Annyian áradoznak róla a Youtube-on, hogy gondoltam én is kipróbálom, így amikor a végéhez járt az Ordinary-s squalane artisztítóm, ezt megrendeltem. Amikor ki akartam próbálni, akkor egy adag olaj folyt ki belőle és érdekes szagja volt a terméknek. Aztán jól összeráztam és a maradék olaj összekeveredett a tubusban, így szépen lehetett nyomni. Felkenéskor kicsit nehezebbnek tűnik (az Ordinary-hoz viszonyítva), bár ezt nedves arcra kell tenni. Az apró kis szemcsék nem szimpatikusak. Használok kémiai hámlasztót, szóval ez a sok kis szemcse már túlzás lenne napi használathoz. A szagja rémes, bá ahogy olvasom, nem csak az én termékem ilyen. Az elején azt hittem, hogy talán megromlott/lejárt és azért van ilyen szagja. Lemosni is nehéz. Vagyis nem hidratáltnak érzem a bőrömet a használat után, hanem olajosnak. Sajnálom, hogy ekkora csalódás ez a termék :( Kb. 4x használtam, többet nem is fogom. Pénzidobás volt.

1 MÁRKA