Katica13-D

Regisztráció dátuma: 2012. január 25.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. január 25.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Acqua di Portofino Donna EDT

Acqua di Portofino Donna EDT
2022. május 13.

Nahát! Meglep, hogy én vagyok az első, aki véleményt ír erről a finomságról. Ismét egy illat, ami méltánytalanul kevés figyelmet kap, pedig milyen csodás, milyen imádatos!
Valahogy mindig ódzkodtam a citrusos parfümöktől, ő azonban mindent megváltoztatott. A legeslegszebb nyári illat! Maga a dolce vita!
Ahogy a nedű aprócska cseppjei kölcsönhatásba lépnek a bőrömmel, harapni valóan lédús almát, és frissítő limeot idéz. Aztán percekkel később előbújik belőle a cédrusok és olajfák zöldje, majd a jázmin és a magnólia bujasága... hogy egy üdítően gyömbéres, végül puha pézsmás, szantálos lecsengéssel kápráztassa el érzékeimet.
Gyengéden ölel körül, nincs benne birtoklási vágy, sem semmi fennhéjázás, vagy harsogó kivagyiság. Egyszerűen, könnyedén elegáns, mint a NŐ, aki bátran párosítja a vintázst a high fashion-nel. Aki játszi könnyedséggel visel leheletnyi selyemblúzához, férfias szabású nadrágot és loafert. Aki szereti az operát és a jazzt, aki rajong a klasszikus irodalomért, aki könnyekig hatódik egy impresszionista festménytől...
Akinek a luxus nem az üres és harsogó magamutogatást jelenti, vagy azt a néhány betűt a táskáján, hanem a kívülállók számára alig észrevehető, finom részletek hangsúlyozását.

Acqua di Portofino R´Osa EDP

Acqua di Portofino R´Osa EDP
2022. január 30.

Egy igazi meglepetés ez az illat! A neve alapján rózsát várnál, de neeeem…
Kifújáskor friss, vibráló, virágos, gyümölcsös illatkoktél. Puhán ölel körül, lágyan simogat, de élettel teli. Ott bujkál benne a zsenge rózsa, de nem ez a domináns, sokkal inkább a heliotróp frissítő citrusokkal, és lédús mangóval. Nyami!
Rendkívül nőies illat. Olyan nőkön tudom elképzelni, akikben ott bujkál némi kislányos báj, akik kortalanok, finoman, könnyedén elegánsak, akikben van egy csipetnyi játékosság, és -Uram bocsá’- egy sóhajtásnyi ledérség.
Imádom, imádom! Méltánytalanul kevés figyelmet kap, pedig igazán elragadó, izgalmas illat.

Lancôme La Vie Est Belle EDP

Lancôme La Vie Est Belle EDP
2019. június 27.

Öt évvel ezelőtt, a kisfiam születése után volt egy agyelszállásom és csak úgy vettem magamnak egy üveggel belőle. Akkor tetszett, és tény, hogy módjával használtam, nem fürödtem meg benne, mint abban a bizonyos filmben a főhős a Chanel ötösben. :)))
A lényeg, hogy rövid időn belül eladtam, mert egy-két használat után már mégsem tetszett annyira... még csekély mennyiségben is soknak, nehéznek találtam. Nem irritált, csak másra vágytam. Aztán szépen megváltam tőle.
Már nem emlékszem konkrétan az illatára, de nem volt azért annyira borzasztó, mint amennyien itt fanyalognak, ha a "lávíebell" kerül szóba. Mondjuk tény, hogy nem kell nekiszaladni a parfümös üvegnek, mint -ahogy mondani szokás- bolond gyerek az anyja hátsójának... vagyis a kevesebb minden esetben több. Főképp, mert ezzel a kis lötyikével aztán igazán könnyű túllőni a célon. Ráadásul szegénykémet igencsak elcsépelte már a nagyérdemű.

UPD: Olyan hétfő reggel volt, mint a többi. Nem túl korán, a tömeg nagyrésze már elült. Nyugodtan zötykölődünk a buszon. Megálló következik. Felszáll egy lány, a forrósághoz illő lenge ruhában. Leül az előttem levő ülésre. Ebben a pillanatban orrba vág a szaga. Igen, szándékosan használom a "szaga" jelzőt, mert ha ebben a kánikulában magadra locsolsz egy üveg parfümöt, szagod lesz, pedig gondolom, nem ez volna a cél. Szóval a lávíebell szaga átjárja a buszt, nincs hová menekülni. Nem vagyok egy hisztis perszóna, de kénytelen voltam távozni a hölgy mögül, mert kezdtem már émelyegni. Szerencsére hamar megérkeztem célállomásomra és sietve hagytam el a buszt, de ez a nukleáris fegyvernek is beillő aroma még hosszú ideig tanyát vert az orromban.
Te, igen te, aki most olvasol és használod is a szóban forgó illatot: kééérlek, könyörögve kérlek, spórolj vele, főképp ebben a brutális melegben. Hidd el, érződik ez a parfüm anélkül is, hogy izomból magadra locsolnád az ötven milis butélia tartalmát. Gondolom nem az a célod, hogy tömegoszlatást eszközölj vele, épp ellenkezőleg, hogy kiemeld női(es)ségedet, és pozitív benyomást kelts. Ehhez viszont bőven elég egy-egy pici spricc a füled mögé. A kevesebb mindig több!!!

2 ÖSSZETEVŐ

Daemonorops Draco Extract EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen