KezdoManias

Regisztráció dátuma: 2015. június 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. június 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

La Roche-Posay Anthelios Oil Correct SPF50+ Gél-Krém

La Roche-Posay Anthelios Oil Correct SPF50+ Gél-Krém
2022. augusztus 16.

Kislányom használja, de én is rájárok. A napsütéssel együtt, ami biztosan száritja picit a bőrét, egy reggeli kenekedéssel, esetleg egy napközbeni utánkenéssel láthatóan tisztább lett a bőre. Ami engem illet: barackos árnyalatú, rajtam könnyen beszívódó krém. Nem csillogott tőle az arcom, bár az én bőröm vízhiányos, csak aknéra hajlamos is. Az arckrémeimmel nem veszett össze, sminket nem használtam mellette. A pumpás kiszerelés nagyon praktikus, a henger forma is táskabarát. Részemről 5 csillag.

La Roche-Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+ Krém

La Roche-Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+ Krém
2022. augusztus 16.

Light színben sajnos túl sárgás a rózsás tónusú bőrömre. Közepesen testes, eloszlatnom kézzel nem is sikerült annyira, hogy ne látszódjon, valami alapozóféleség van az arcomon. Meglepően jól fed ugyanis, ezért is volt látványos a csík, meddig is kentem a nyakamon. Egy szem reggeli kenekedéssel megvédte egyébként egész nap az arcom kirándulós, de nem vízparton napozós napon. A niacinamidenak, más bőrápoló anyagoknak mindig örülök. A pumpás kiszerelés is kényelmes.

Arról nem tehet a termék, hogy nem passzol a szín, viszont lehetne semlegesebb színű, és talán kevésbé fedő, hogy bátran lehessen adagolni és újrakenni maszk hatás nélkül Így inkább városi, nem egész nap napon sütkérező felhasználasra lehet megfelelőbb.

Youth To The People Kale+Green Tea Superfood Face Wash

Youth To The People Kale+Green Tea Superfood Face Wash
2022. augusztus 13.

2022.08.13. Kb. félig van még az üveg úgy, hogy heti 3-4 alkalommal ezt használom, és párom is rájár. A céget / márkát magát 2015-ben alapították. Megtaláltam viszont a L'Oréal Luxe brandjei között - 2021 decemberében írták alá az akvizíciót. Az egyik cél a vállalatcsoport "etikus termékkörének" bővítése. Olyan márkák szerepelnek a L'Oréal ezen divíziójánál egyébként, mint az Armani, az YSL és a Valentino Beauty (utóbbi bakancslistás), vagy az it cosmetics, az urban decay, az atelier cologne vagy a Maison Margiela. És természetesen a Lancome.

2022.02.16. Én is megszerettem. A halványzöld zselés lemosó az újrahasznosított papírból készült dobozon belül üveg (!) csomagolásban érkezik, amit környezetbarátabb csomagolásként igyekeznek pozícionálni. Mivel amerikai gyártású, elég súlyos termékről van szó, magyarországi felhasználás esetén ennek megítélése komplexebb kérdéskör... Nem az a kirándulásra magammal cipelős darab. A pumpa tökéletesen működik, kisebb adagot is ki lehet nyerni vele, ez nagy előny a tubusos kiszereléshez képest. Nagyon finom habot képez, van egy finom, de cseppet sem zavaró illata is. Amikor önmagában használom, úgy érzem, azért ici-picit szárít. Balzsamos lemosó után viszont tökéletes, tisztának érzem a bőröm (micis vattakoronggal eleinte ellenőriztem is), viszont szerencsére nem a karcosan csikorgós, feszlős tisztaság ez. A szemfestéket persze ez sem szedi le, de az általános habzó arclemosótól ezt nem is várom el, mindig külön mosogatom a szemeimről a fekete spirálpacákat.
Egy ekkora kiszerelés elképesztően sokáig elég, főleg, hogy több lemosót is használok párhuzamosan. Bár nem az a "beszaladok a drogériába és lekapom a polcról" lemosó, akinek van kedve, lehetősége rá, midnenképp megér egy próbát.