KezdoManias

Regisztráció dátuma: 2015. június 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. június 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Rich Rejuvenating Argan Oil Elixir

Rich Rejuvenating Argan Oil Elixir
2020. február 24.

Ezt most hirtelen felindulásból mondom: WOW!!!
Már legalább 2 éve kallódik egy 2 ml-es termékminta a dobozkámban. Erősen hullámos hajam van, így szaraz is, ennek ellenére leginkább 2 naponta kellene mosni, hogy vallalható legyen. Mindig elfekszem, kinyúlnak a loknik, stb. Most este megbontottam, gondoltam elhasználom pakolásnak a holnap reggelimosás előtt. A nehány cseppl indítottam, ami a használati útmutatónál szerepelt, és meg is álltam, mert hirtelen leesett az állam. Visszarendezte a fürtjeimet, amelyek így most épp cseppet sem szöszösek! Az összetevő lista persze szilikonszerű anyagokkal kezdődik, nem teljesen növenyi olajakból áll a cucc, viszont így is fényévekkel veri azokat az olajakat, amelyekktől igen rövid életű kísérleteim után érzékeny búcsút vettem és amelyek igazából totál szintetikusak voltak.
Meglátjuk, reggel hogy ébredek, de a végén meg beszerzem! Még ha emiatt néha megint szulfátos samponnal is kell csutakolnom a loboncomat.

Drunk Elephant C-Tango Multivitamin Eye Cream

Drunk Elephant C-Tango Multivitamin Eye Cream
2020. február 24.

A szemkencéknél nálam már az instant simítás (is) lényeges. Ezt a terméket akkor kezdtem el használni, amikor elfogyott a Shiseido szemkrémem. Biztos vagyok benne, hogy az összetevői miatt hosszú távon jót tesz, rövid távon úgy érzem, mégsem teljesített tökéletesen.
Kis méretű dobozkám van, a vidám, műanyag kiszerelés a színes kupakkal megvesz kilóra. Praktikus utazáshoz is, nem foglal sok helyet. Két nyomásnyi kell belőle, a pumpa is kifogástalanul működik. Élveztem, hogy nem kellett belenyúlkálni. Nem csípett sosem, pedig állandóan dörgölöm a szemem.
Egy fiatalabb vagy kevésbé víz (és esetleg zsír-) hiányos bőrön biztosan elegendő. Az én szemem környékén viszont rövid idővel azt követően, hogy elfogyott a Shiseido Benefiance és átálltam erre, erőteljesebben látszódtak a pici szarkalábak. Az a kence táplálóbb, töményebb. Ici-picit lassabban szívódik ugyan fel, mint DE társa.
Erre persze lehet azt mondani, hogy akkor a Shiseidonak csupán "instant" a hatása. Úgy hiszem viszont, hogy még ha átmenetileg is, de valami a használata során halványítja a ráncokat, azzal hozzájárul ahhoz, hogy lassabban mélyüljenek el. Mint mindig, most is áll, hogy ízlések és pofonok - nálam a Shiseido jobban teljesített.

Peter Thomas Roth Potent-C Power Serum

Peter Thomas Roth Potent-C Power Serum

2020. február 24.
Ma fogyott el az 5 ml-es kiszerelés - heti kb. 5-6 nap használattal, kb. két pumpálásnyi adaggal 3 hétig volt elég (16-18 alkalom). Egyelőre csak a Drunk Elephant C vitaminos szérumával tudom összehasonlítani. A felhasználói élmény PeterThomas Rothnál nagyobb, szívesebben kenegettem ezt a kérmes formulát. A foltjaim viszont nem halványultak tovább / újak nem halványultak olyan ütemben, mint a "versenytársnál". Bár nem stabil a rutinom, tehát biztosan más termékek is közbejátszottak, illetve egy foltosabb bőrről könnyebb látványos eredményeket elérni, mint egy már egyenletesebb bőrszínről - mégis úgy érzem, a DE talán picit hatékonyabb. Ettől függetlenül persze ez is kiváló termék lehet. Most mégis levonok egy pontot. A következő C vitaminos szérum tesztalany pedig Sunday Riley lesz.

2020. február 1.
5 ml-es kiszerelésem van belőle, ma kezdtem el használni, elkavarodott a Drunk Elephant c-vitaminos szérumom... A leirás alapján ennek is nagyon szépek az összetevői.
Ellentétben DE tarsával, ez a kence inkább krém jellegű, bár felkenve van pici olajos érzete ennek is van. Fehér színű, ripsz-ropsz beszívódik, az olajos erzet eltűnik, selymes, hidratált tapintasú bőrt hagy maga után. Pedig egy szérumtól ezt nem is várom. Többet is fel tudok tenni a gyorsabb beszívódás miatt, így gondolom gyorsabban is fog fogyni. Sajnos horror ára van, viszont így elsőre jobban tetszik az állaga, mint a DE. Meglátjuk, hogy bírja a bőröm - lehet hogy egyszer csukott szemmel beteszem a web kosaramba...