KezdoManias

Regisztráció dátuma: 2015. június 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. június 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

By Terry Terrybly Szempillaspirál

By Terry Terrybly Szempillaspirál
2021. július 25.

UP: Bő 1 hónap alatt beszáradt... Nyitáskor még rendben volt, és bár régebben hevert a fiók mélyén ez az utazó méretű példány, ezt nem engedhette volna meg magának... Általában 2 spirált használok párhuzamosan, max. 3-3 hónapig. Ilyet ritkán látok. Egy csillag mínusz.

Sötét (talán picit matt hatású) fekete, hosszú, egymástól szépen elválasztott pillákat csinál egy mozdulattal. Megfelelő mennyiségű festék van a hagyományos sörtéjű, közepes fejű kefén, ami egy elegáns, mintás, ezüst tokban bújik meg. Napközben nem pereg, nem pandásít. Vannak spirálok, amelyek ennél jobban dúsítanak (pl. Better than sex), mégis inkább ezt használom szívesebben. Ráadásul egész könnyen lemosható. Maximálisan elégedett vagyok. It cosmetics, Kevin Aucoin spirál pedig kuka.

Eyeko Skinny Liquid Eyeliner

Eyeko Skinny Liquid Eyeliner
2021. július 24.

Csak azért 2 csillag, mert legalább tényleg nem maszatolódik könnyen el. Már ha sikerül vele meghúzni azt a bizonyos vonalat... Lyne jól megfogalmazta az összes problémát, ami miatt végül szegény termék a kukában landolt. Nem fekete, hanem inkább szürke, nem lehet vékony vonalat húzni vele (pedig a fej kialakításának célja az lenne, hogy vékony és vastag tusként is használható legyen), én viszont a vastagot nem szeretem, és tényleg "lyukacsos" az eredmény. A filc feje valahogy nem ad le elég festéket. Ilyen értelemben tényleg alkalmas füstös (és nem koromfekete...) smink készítésére. Lehet, hogy ez a travel size 1,2 grammos kiszerelés hibája, persze akkor is érthetetlen. Nagyon sajnálom, amikor más (jelen esetben a termékfejlesztők és gyártók) munkájának eredményét le kell húzmom, de itt sajnos nem tehetek mást.
Csak tudnám, hol kevertem el a Kat von D tusomat...

Chanel CC Cream Super Active Complete Correction SPF50

Chanel CC Cream Super Active Complete Correction SPF50
2021. július 17.

Ezt viseltem a nagy napon, amikor megkaptam a 2. oltasomat. 240 km-re a lakhelyemtől:) Nem is terhelek senkit az aznapi logisztika és hőmérsekleti viszonyok részletezésével: a lényeg, hogy a 20-as árnyalat rendben, vállalhatóan tartott egészen estig.

Helenbeaktól hallottam, hogy ennek a kencének az alapja egy Chanel krém, így a CC megnevezés ápolást is jelez. Viszonylag sűrű, szerintem erős közepes fedésű alapozó ez. Kézzel dolgozom el, mint szinte mindent, a Dior Natural Nude-dal a sűrűsége miatt pl. könnyebben is boldogulok. Ennek mattabb és erősebb is a fedése, kevésbé is fényesedik át, mint a másik nagy kedvenc. Rajtam pegig leginkább félmatt a finishe. Este közepes küzdelmet igényel a lemosása, a bőrömet szerencsére úgy tűnik, nem viseli meg.

Az említett napon csak egy alapozóval lehettem volna elégedettebb: azzal, amit az oltást adó doktornő viselt. Az egész napos munka ellenére is tökeletesen mutott rajta, és a mosolyráncokban sem ült meg, miközben reggel óta dolgozott és még a nap végén is vidáman, kedvesen osztogatta a szurikat. Azt persze nem mertem megkérdezni, hogy mit visel, viszont hálásan megköszöntem a csapatuknak a kedvességet és a munkájukat. Tudom, nem ez a legmegfelelőbb felület erre. Mégis azt gondolom, az egészségügyben elkötelezetten dolgozók munkáját nem lehet elégszer és elég fórumon megköszönni, és ez most kikívánkozott belőlem. Ismételt köszönet érte!