kfvera

Regisztráció dátuma: 2012. május 18.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2012. május 18.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

L' Angelica Hajerősítő Sampon Komlóval és Kölessel

L' Angelica Hajerősítő Sampon Komlóval és Kölessel
2017. január 24.

Nagy hajnövesztésben vagyok, ehhez kerestem olyan sampont, amiben van panthenol és lehetőleg minél több növényi összetevő. Nem hajnövesztőként próbálja magát eladni ez a sampon, pedig a komlót, a kölest és a panthenolt is növesztő termékekbe szokták tenni. Első hónapban vitaminnal együtt használtam és úgy megindult a növekedés, hogy nem akartam elhinni. 3-4 cm között volt a lenövésem (havonta festek), a hajam puha, extrafényes, könnyen fésülhető lett. Elhagytam a balzsamot, az összes finish terméket és a hajszárítóra amúgy elég érzékeny hajamat akárhogy száríthattam, nem szálkásodott. Most 1 hónapja nem szedem a vitamint, nem akarok azon élni örökké és vissza kellett térnem a balzsamra, néha kell a hajvégápoló és/vagy kifésülést könnyítő spray is. Összességében valamivel jobb lett a hajam állapota, mint a samponcsere és vitaminkúra előtt, de a vitamin nélkül önmagában nem teljesít kiemelkedően (és amúgy sem volt annyira rossz a kiindulási helyzet). A növekedés is mérséklődött, visszaestünk 1-1,5 centire/hó. Azt érzem, hogy a vitaminnal nagyon jól ráerősítenek egymásra, régen is szedtem már ugyanezt a bogyót és akkor nem tudtam ilyen eredményt elérni, soha nem nőtt ilyen gyorsan a hajam. Sokan dicsérték az illatát, ebbe nekem is be kell szállnom, mert tényleg isteni és sokáig érezhető. Olyanná vált nekem, mint a minden nap hordott parfüm, amit ha megéreznek az ismerősök, te jutsz eszükbe. A zsírosodással kapcsolatban egy nagyon érdekes dolgot figyeltem meg. Teljesen normális hajam van, azt leszámítva, hogy kicsit töredezik a vége és ettől néha jó gubancos lesz (festés, szárítás, formázás hatása, de semmi komoly). Miután ezzel mosok hajat, szárításkor úgy érzem, mintha vagy nem mostam volna ki jól, vagy mintha samponszappannal mostam volna hajat és nem öntöttem volna rá elég ecetet. Gondoltam is, hogy úgy fogok kinézni, mint akit egy bödön zsírral leöntöttek. Mégis, mire megszárad, láss csodát, semmi nyoma nincs annak a fura tapintású bevonatnak, csak szép fényes a hajam és kész. Ilyet nem tapasztaltam még, nagyon érdekes. Mivel nem túlzottan zsírosodik a hajam, 3 napig tudom hordani kiengedve, ebbe nem szólt bele ez a sampon sem. Összességében jó kis termék, újravevős, de csodaszernek azért nem hívnám, annál talán átlagosabb, viszont az összetevők miatt remek az ár-érték aránya.

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó
2016. december 6.

Döbbenetesen jó alapozó, talán a legjobb, amit valaha használtam. Eléggé impulzus vásárlás volt, pedig általában elolvasom a Krémmániás értékeléseket, mielőtt megveszek egy kozmetikumot, mivel nagyon utálok kidobni drága dolgokat, de a teszter helyben meggyőzött.

Egy pici cseppet kentem fel natúr bőrre, kicsit pirosas területre és olyan gyönyörűen fedett, hogy nem tudtam ellenállni. A 020 Rose Beige árnyalatot vettem, ami szerintem hiánypótló az alapozók között, mindig küzdöttem a színnel, vagy túl világos, vagy túl sárga, vagy túl rózsaszín, az én arcbőröm márpedig Rose Beige árnyalatú, tökéletesen passzol.

Vegyes bőrre rémálom alapozót venni, de ez tökéletesen vette az akadályt, nem zsírosít, nem szárít, olyan bababőröm van vele, hogy el se hiszem. Tökéletes matt finish púder nélkül is, órák múlva is és annyira könnyű, mintha nem is lenne rajtam. (Kivéve persze, hogy szép, egységes tónusú az arcom.)

Kicsit féltem, hogy kényelmetlen és maszatolós lesz használni, de szerencsére az üveg belső kialakítása más, mint a teszteré volt. Olyan felesleglehúzó nyaka van belül, mint egy szempillaspirálnak, ezért csak annyi alapozó jön ki az üvegből, amennyit a pipetta felvesz. Onnantól akár kézfejre, akár ecsetre, blenderre vagy közvetlen bőrre is felvihető (végigpróbáltam, nekem a bőrre cseppentés+blender jött be a legjobban), mert a pipettával abszolút pontosan adagolható, így még gazdaságos is. Egyébként nem is kell belőle sok.

Tényleg luxustermék, ez mindenben megmutatkozik, kivéve az árában, ami ezért a minőségért szinte vicc.

Essence Quick Dry Fedőlakk

Essence Quick Dry Fedőlakk
2016. október 24.

A korrektség kedvéért nevezzük egyáltalán nem száradó fedőlakknak. Nem ismétlem az előttem szólókat, minden negatív kritikával egyetértek. Talán felszaladt harisnyákra jó lesz, úgyhogy még van egy köre a táskámban, mielőtt a kukában landol.

1 ÖSSZETEVŐ

Phenyl Methyl Pyrazolone EWG Kockázat: EWG Adat: közepes