khiban

Regisztráció dátuma: 2021. április 11.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2021. április 11.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Neutrogena Anti-Pickel + Tägliches Serum

Neutrogena Anti-Pickel + Tägliches Serum
2022. május 1.

Sziasztok! Berlinben bukkantam rá még februárban, amikor átböngésztem a dm-et, hogy mik vannak nekik, amik nekünk nincsenek. A Neutrogenának amúgy egy friss terméke volt, múlt decemberben jött ki, úgy emlékszem. Én nagyon szeretem, nem irritál, én tudom tényleg naponta is használni, lassan fogy ki, mert ilyen fura kicsit géles, kicsit folyós állaga van, és emiatt könnyű eloszlatni. Szépen szívódik. Én kétféle módon szoktam bevetni. Az egyik az, amikor reggelre rendezem, arcmosás és hidratáló, nyugtató tonik után ezt teszem fel, hagyom dolgozni, amíg fogat mosok meg néhány reggeli rutinteendőt elvégzek a fürdőben, azután folytatom rá a C-Glow, Stress Less, hidratáló krém és fényvédő rutint. A másik, hogy beteszem este, akkor is arcmosás és tonik után, de akkor több időt is hagyok, hogy a ph helyreálljon, utána is teszek tonikot, mert utána jön a peptid-niacinamid-retinol-hidratáló menet, és a peptideket nem engedném közvetlenül közel a hámlasztó szérumhoz. Mad About Skin-fiú a YouTube-on pl. szokta javasolni a Stress Lesst ilyen esetekre, néha be szoktam vetni, de azért így is soka rétegem, meg nem szívesen teszek Stress Lesst a peptidek alá, mert menjenek minél közelebb a bőrömhöz. Na mindegy, a lényeg, hogy ezt a hámlasztó szérumot az én mitesszeres, eltömődéses, pattanásos, cisztás mutatványokra abszolút készségesen hajlandó bőröm, amelyik közben vízhiányos is, nagyon szereti, sokkal jobb a bőrképem vele, mint nélküle, egyáltalán nem irritál, könnyű használni, én nagyon szeretem, és nagyon elszontyolodtam, hogy nem vettem többet, mikor hazajöttem, és! Képzeljétek, akkor megtaláltam a Müllerben. Szóval, ha csak ki nem listázzák, akkor kapható marad, remélem, itthon is. NA ezért határoztam el, hogy felviszem az adatlapját (ez az első feltöltésem), hátha más is megszereti, és akkor nagyobb az esély rá, hogy a polcokon marad :-) De vigyázat, azért ez hámlasztó szérum, tehát teszteljétek előtte valamelyik kis bőrfelületeteken, mielőtt felkenitek a full arcotokra, legalább 24 órával korábban, úgy, hogy ne mossátok le közben a foltot, hogy kiderüljön, ha irritál benneteket vagy nem bírja a bőrötök. Illetve aki nem fényvédőzik, annak el a kezekkel. Előbb fényvédőt találjatok :-) Ez nekem összességében egy pici, kényelmes, jó árú csodaszerecske. És nem szárít. Ja igen. A szalicilsavas cuccok szét tudják szárítani az embert, ez nem, és így szerintem egy egyszerű, de nagyon okos formula arra, hogy az idősebb pattanásosok is használhassák. Mint én, a lélekben és arcomon örök kamasz, akinek azért már nem szabad viszont annyira szárítania mégsem a bőrét. Bár azt senkinek nem igazán szabad.

Balea Niacinamid + AHA Hámlasztó Gél

Balea Niacinamid + AHA Hámlasztó Gél
2022. április 27.

UPDATE: Mostanában nem tudom lemosósan sem feltenni, mert csupa vörös lesz tőle azonnal az arcomon minden négyzetmilliméter, ahova kentem :-( Egyelőre nem tudom, mi legyen vele. Amíg ez az üvegcse kitart, még próbálkozok vele, de nem hiszem, hogy újravevős. Nagyon sajnálom.

Én annyira feldobódtam, mikor megláttam, hogy egy ilyen terméket összedobott a DM a Balea-brandben! Tök jó ötlet, nincs telepakolva mindenféle felesleges dologgal, teszi a dolgát sőt, egy nagyon kellemes és kíméletes hámlasztó, szuper állaggal (nem folyik szerteszéjjel, pont kedvemre való átlátszó, könnyű gél). Szuper a pumpás adagoló, én őszintén remélem, hogy a csepegtetés kimegy a divatból. Szuper, hogy le lehet fedni külön az adagolófej nyílását. Az ennél is zavar, ahogy a DM szérumjainál is, hogy nem lehet belelátni az üvegbe, így nem tudja az ember lánya, hogy mikor kell megvenni az újat. **** Javítás: ebben át lehet látni az üveg falán, ha nem látod, hogy meddig van, akkor mozgasd meg, vagy nézd úgy, hogy hátulról jön az üvegre a fény. De elsőre benéztem a fürdőben, és nem olyan, mint a szérumok, hanem ilyen tejüvegféle csomagolás. **** De mondjuk legalább nem kell egy rendelésnyi idővel előregondolkodni, mert elég csak leszaladni a DM-be. Van most viszont egy ennél még nagyobb kedvencem is, ami pedig a Müllerben kapható Neutrogena Anti-Pickel + szérum minden napra (ez új neutrogenás cucc, szalicilsav és összesen 10% AHA/PHA). De ez nem pont ugyanarra jó, sokkal kevésbé kíméletes, viszont sokkal elvetemültebb a hatása. Most ezeket fogom váltogatni szerintem. Mert felváltva pont jól kiegyenlítik egymást. **** Plusz egy utólagos tapasztalat: azok, akiknek a retinol is irritálni tudja a nyakukat, azok nagyon óvatosan vagy esetleg inkább ne is kenjék nyakra szerintem, mert ott extrán irritálhat. A termék leírásában az áll, hogy éjjelre esetleg fent is lehet hagyni. Én gondoltam, mi baj lehet, ha nappalra fennhagyom. Hát sztem ezzel se próbálkozzatok :-D Talán a legjobb biztonság szempontjából a lemosós verzió.

Balea Niacinamide Szérum

Balea Niacinamide Szérum
2022. március 21.

Berlinben vettem, mert azt hittem, valami kuriózum, amit a magyar DM-ekben nem futtatnak, de aztán volt itthon is (csak az itthoni párszáz forinttal drágább, mint amire a váltással a kinti kijött :-O) Nincs benne parfüm vagy illatanyag, oh jeee. Én előtte a Geek & Gorgeous B-Bombját használtam. De ebben van néhány gyulladásgátló és hidratáló összetevő, amelyek a B-Bombban nincsenek, ezért átcsábultam. Én egyelőre nagyon elégedett vagyok, szuper vízszerű állag, én nem érzem túl ragacsosnak vagy fényesnek (bár szerintem jobban fénylik, mint a B-Bomb). Nekem gyorsabban fogy, mint a B-Bomb, valamint engem zavar, hogy nem átlátható az üvege, így nem látom, hogy hol tartok benne. De a hatásával elégedett vagyok, szép kiegyenlítésben, nyugtatásban és hidratálásában is nekem, a rutinomban szépen együttműködik a többi résztvevővel annak érdekében, hogy pattanások nélkül és minél kevesebb mitesszerrel éljek, emellett remélem, hogy ügyes antioxidáns is, és biztos vagyok benne, hogy klasszul hidratál, ami hasznos, ha szalicilsav is van az ember rutinjában. Vigyázat! Ha sérült a bőre az embernek, akkor kicsit csípni fog. Ez mondjuk jelzi is, hogy hátrébb az agarakkal, mert valamivel szétszedte az ember a bőrét, mondjuk a hámlasztót és a retinolt megéri visszafogni, míg rendbe nem rázódik. (Bár öregedő bőrnek soroltam magam a korommal járó kivédhetetlenül lassan előjövő problémák miatt, de a fő bőrproblémám kamaszkorom óta az akné és kis haverjai, a mitesszerek és eltömődött pórusok (és néha az olyan nagy haverok is látogatást tesznek mint sebek meg ciszták ugye khm.) Jaj, és jó az ára, és könnyen beszerezhető a DM-ben.