Kicsimoomin

Regisztráció dátuma: 2020. december 28.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2020. december 28.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Jean Paul Gaultier Classique Essence EDP

Jean Paul Gaultier Classique Essence EDP
2021. október 14.

Karácsonyi ajándékként kaptam a drágát. Először nem mondom, kicsit tele lett a gatya, mert ez a fújás után egyből ott van. Az orrnak nem mindig kellemes első próbálkozásra, engem megdöbbentett. Aztán felnőttem a feladathoz.
Pillanatok alatt kibontakozik, nem kell neki fél-egy órát se hagyni. Istennő illat, az igényes, a ragyogó ünnep illata ő, puhasággal, figyelemfelkeltéssel fűszerezve.
Tessék? Mandarin, gyömbér, aldehidek? A tagadhatatlanul ünnepi mandarin + gyömbér és hozzá a kifiomultságot, a luxust adó aldehidek? És működik, mint az álom!
A többi jegyet nem is elemzem, de ha kitérnék minden jegyére, a végtelen karakter se lenne elég. Nayon igényes munka eredménye a Classique Essence, felrázta az anyaillatot. Akinek az anyaillat szappanos volt, idősebb hölgynek való volt, annak érdemes az Essence-re rápróbálni. Ott az alapjegy, de modern, ünnepies, fiatalok által is viselhető(bb) formában. Nyoma sincs szappanosságnak, itt kérem púderes finomságról beszélünk.
Cickós néni üvegét nem tudta elengedni a márka, semmi baj vele, nincs ebben egy milliméter giccs sem. Pusztulat módon tartós, kevés is elég belőle. Egy-egy nap után ki lehet fulladni tőle, inkább alkalminak nevezném.

Guerlain La Petite Robe Noire Ma Robe Velours

Guerlain La Petite Robe Noire Ma Robe Velours
2021. október 13.

Ahogy a La Petite Rob Noire jött, úgy ment is tovább. Bántó, lineárisan szúrósan meggyes volt.
Ezt is másodkézből vettem, de ki tudtam alaposan próbálgatni.
Sokkal kellemesebb, nem szúrós, viselhető darab. Talán itt a meggyen felülkerekedik a mandula, ettől kicsit visszafogottabbá válik.
Nem mondom, hogy gyakran utána nyúlok, mert egyáltalán nem, de amolyan kis vidám illat, amit eltudok képzelni mindennapokban akár irodában, csajos beszélgetéshez, egy laza farmernadrágos tóparti sétához is. Nem lesz bántó, nem lesz tömény, nem tölt be zárt teret. Kibújik belőle a mandula is, a többi jegyet pironkodom bevallani, nem érzem ki. Nem érzek ibolyát, fekete teát, mandarint stb. Mandulás meggy, kellemes kivitelben :)
Üvege szép, illata nekem nem túl izgalmas kreálmány, a teljes bolti árát nem túlzottan éri meg. Ajándékba nem kérném a családtól, ha én ajándékoznék, se ő rá esne a választásom.
Megtartom, mert senkit sem bánt, de a 100ml rám fog romlani egyszer csak.

Givenchy L'Interdit EDP

Givenchy L'Interdit EDP
2021. október 13.

Ő az igazi parfüm szerelmem, és pontosan ezért nem tudok róla összeszedetten írni.
Olyasmi ez, mint amikor megkérdeznek, miért vagyok szerelmes a férjembe. Mindenért, ami Ő.
Azért feleségül nem fogok menni L'interdit-hez, de parfüm berkekben nem tudom megmagyarázni, mi az, amiért utána nyúlok és elfog az a komfort érzés, hogy klasszikus, elegáns, letisztult vagyok, ápolt vagyok, rendezett vagyok, magabiztos és kiegyensúlyozott vagyok, ha viselem. Ez a parfüm instant nőiesség számomra, egy pár fújásnyi terapeuta a leggyöszösebb időszakokban. A körte rajtam mindig csodásan muzsikál, L'interdit esetében viszont ez inkább szőlő, mint sem körte. Gyönyörű parfüm, gyönyörű háttér történettel, gyönyörű megjelenéssel és kiváló tartóssággal.
Aki teheti, aki eddig távolságot tartott bármi miatt is tőle, az próbálja ki, adjon neki egy lehetőséget (akár újra).