kismag

Regisztráció dátuma: 2011. augusztus 23.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2011. augusztus 23.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Alverde Color & Care Mix Your Make-Up

Alverde Color & Care Mix Your Make-Up
2017. szeptember 7.

Igazából fogalmam sincs miért a sötétet vettem meg, hiszen a legtöbb alapozómat világosítani kellene...hahaha.
Viszont találtam neki egy remek felhasználási módot. Hála Mrs Retinoid Andvanced Ordinary-nek a bőröm jobb állapotban van mint valaha és hónapok óta nem használok alapozót, de még színezett hidratálót sem, csak is és kizárólag fényvédőztem egész nyáron. De rettenetesen zavart a fehér réteg amit hagyott arcomon így eszembe jutott ebből hozzáadni egy kicsit. Erre a felhasználási célra a legjobb nekem. Nem igazán kedvelem a színezett spf-eket, mert nem tudom az adalékok mennyire mennek a fényvédelem rovására ezért ez a módszer nekem szimpatikusabb. Nagyon kevés kell belőle, iszonyú sokáig elég lesz.

The Ordinary Retinol 1%

The Ordinary Retinol 1%
2017. szeptember 6.

Nem tudtam eldönteni, hogy 4 vagy 5 csillagot adjak. Ez ugye mindig azon múlik mik az elvárásai az embernek. Ha nem vártam volna a használattal kicsit (addig az advanced retinoiddal szoktattam a bőröm a retinolhoz) és nem olvasgattam volna szorgosan az itteni véleményeket, valószínűleg nekiestem volna vele az arcomnak mint süket a csengőnek és most nagyon utálnám. De az itt olvasottak alapján nagyon óvatosan kezdtem (tulajdonképpen még most is így csinálom) 4-5 naponta fele-fele arányban hidratálóval keverve kenek fel egy borsónyi mennyiséget. Néha okoz egy pici hámlást még így is, néha egyáltalán nem. Hámlasztok is közben (nem egyszerre természetesen) lehet azzal függ össze. Ha pont utána 2-3 nappal hámlasztózok akkor nem érzékelek hámlást.
De amikor le is hámlottam utána gyönyörű volt a bőröm. És valóban, "spot treatmentként" alkalmazva pattanásra is az egyik legjobb amit valaha próbáltam. De ott is óvatosan kell használni, nem töményen. Megadom az 5-öst mert ár-érték arányban zseniális termék, csak okosan kell használni.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2017. szeptember 6.

Jövő februárban ugrik egyet a korcsoportom itt a KM-en, szóval alapvetően az anti-ageing hatása érdekelt a dolognak. Nincsenek komoly ráncaim, a szem környéke igényelt egy kis tuningot. Azt kell mondjam, hogy ezt teljesítette és még többet is, de idő kell ahhoz, hogy hatni tudjon. Olyan 2 hónap után kezdtem el látni, hogy működik. A szemkörnyéki ráncaimat konkrétan csökkentette de összességében az egész arcbőröm állapotán nagyon sokat javított. Hosszú évek óta először nem viselek alapozót, csak fényvédőt, egy kis korrektort és púdert a mattítás miatt. Januárban megbolondult a bőröm és kaptam néhány jó kis gyulladt, hormonális aknet. Ezt a terméket áprilisban kezdtem el használni, addigra a bőröm már egész jó állapotban volt, de a nyomok még ott voltak. Nagyon sokat segít a pattanások után maradt hegeken és végül de nem utolsó sorban a pattanások kialakulását is gátolja. Én bizony c vitaminnal együtt használom, engem még így sem irritál egyáltalán, napi használat mellett sem, sőt úgy vettem észre teljesen felturbózza a retinol hatását.
Szóval aki egy 1-2 hét után nem lát semmi változást, szerintem ne adja fel, a retinolnak hosszú távú hatásai vannak.