Kispitypang

Regisztráció dátuma: 2012. június 19.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. június 19.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 219 vétel
Megnézem

wet n wild Photo Focus Foundation

wet n wild Photo Focus Foundation
2019. október 1.

Egy az egyben egyetértek az előttem szóló kolléganővel! Amíg fent marad, addig szép, jó közepes fedése van, de sajnos (zsíros bőrön) egy fél napot sem bír ki :( Márpedig hiába az alacsony ár, a sok árnyalat és a szép fedés, hogy ha ezt kb csak 2 óráig tudja...
Mostanában azonban kísérleteztem vele, nemrég láttam egy Wayne Goss videót arról, hogy "hogyan ne úgy alapozzunk, mint egy instagrammer vagy youtuber :)" Ebben a videóban azt mutatta meg, hogy mennyivel másképp fest az alapozó, ha csak lehelletnyi menniséget viszünk fel belőle. Egy icipici pöttyöt rakjunk a két orcánkra, meg egyet a homlokunkra, aztán kézzel (kézmeleggel) jó alaposan dolgozzuk be a bőrbe, így az alapozónak fedése alig marad, de a bőrt egy kicsit egységesíti. Nekem a pórusaimat is eltünteti nagyjából. Ezt követően pedig fixáljuk le jó alaposan, jóóóóóóó sok púderrel. Na nekem ezzel a módszerrel sikerült egy 4-6 órát kihoznom ebből az alapozóból, ami sajnos még így is csak egy fél munkanap kb., tehát elégedett sajnos nem vagyok.

Alverde Színezett Napozóbalzsam FF20

Alverde Színezett Napozóbalzsam FF20
2019. szeptember 1.

Be kell vallanom, hogy nem tökéletes, sőt...több hibáját is fel fogom sorolni, DE egész július-augusztusban ezt a fényvédőt hordtam, ha bomba biztos védelemre volt szükségem egész nap! Nemrég vettem meg a sötétebb árnyalatát is, és remélem jövőre sem szüntetik meg.

De kezdjük az elején, a negatívumok:
- SPF20-as fényvédő faktor - ez ma már egy egész napos strandolásra, városnézésre édeskevés! Munkahelyre pedig nem ezt fogom feltenni, mert 1. nincs elég fedése, 2. nos hát, ahogy előttem is írták, bizony fehér réteget hagy (Jó lenne, ha legalább egy SPF30 lenne benne...)
- Fehér réteget hagy, mit fehéret, Malacrózsaszínt!!! - Azon, hogy egy fizikai fényvédő fehér réteget hagy, gondolom senki sem csodálkozik, de ez a termék azon túl hogy hulla fehérré varázsolja az arcot (főleg a világosabb árnyalat), még valami malacrózsaszín beütést is ad hozzá (a sötétebb árnyalaton különösen látszik), gondolom a hozzá adott színező anyag viselkedik így. Hála istennek pár perc múlva idomul a bőrömhöz és vállalhatóbb lesz, no meg az ipari mennyiségű narancsos bronzosító sem árt... :D
- Árnyalatok - A legvilágosabb árnyalat is hófehér volt a bőrömön. Pedig extra világos (a legvilágosabb drogériás alapozó is általában sötét) bőröm van. Ezért most augusztusban megvettem a sötétebb árnyalatot is, na az meg malacrózsaszín... így jártam. Majd bronzosítok.

Pozitívumok, avagy miért tartom mégis egy zseniális terméknek?
- Először is a fizikai fényvédelem miatt, ami egész jól működik az extra zsíros bőrömön. Még 35 fokban is, amikor mindent leizzadok.
- Másodszor egész vállalható fedése van. Pont annyi alapot ad, amennyire szükségem van egy átlagos napon, amikor csak várost nézek vagy strandolok. Munkahelyre nem ezt teszem fel, oda rendes fedés kell.
Sajnos most megint az eszeveszetten pattanásos korszakát éli a bőröm, ezért valamiféle fedés + korrektor nélkül jelenleg nem merek kilépni az utcára. Ennek a terméknek van egy enyhe fedése, ami kellően jó alapot biztosít a korrektornak az egyéb csúnyaságokra. Nem lesz feltűnő a végeredmény.
Emellett azt is el kell mondanom, hogy ez nem egy alapozójellegű készítmény, egyértelműen látszik rajta, hogy csak azért került bele némi színező anyag, mert különben hófehérre meszelt arcot varázsolnánk magunknak. Komolyan, irgalmatlanul fehér ez a cucc, és ezt igyekeztek ellensúlyozni a színpigmentekkel. Ugyanakkor ha valakinek pattanásos bőre van, mint nekem, akkor tudja, hogy már a fizikai fényvédőnek önmagában is van egy enyhe "fedése" és ez a termék erre erősít rá.
- De mindezek mellett a TARTÓSSÁG az, amivel ez a termék kiemelkedik a többi közül, legyen az akár színezett akár sima fényvédő. Valahol pontosan azt tudja, amiért a Bioderma Photoderm Nude Touch-ot megvettem, mégpedig van egy minimális fedése ÉS egész nap az arcomon marad, nem folyik le, nem kopik le. (A Bioderma sajnos nagyon maximum csak egy fél napot bír ki a fejemen :( és a végére úgy csillog, mint a Salamon t.ke.)
Ezt a fényvédőt ellenben reggel felteszem és egy egész napos strandolós, városnézős nap után 10-12-14 órával később még a helyén van! Nem tudom mit raktak bele az Alverdések, de ez a cucc lerobbanthatatlan! Ezer hála és köszönet érte! Mert, hogy rólam a legtöbb fényvédős cucc, legyen az színezett vagy sima, úgy olvad le, hogy öröm nézni. És miközben olvad le, egy merő zsírtócsává változtatja a fejemet, igen, a zsíros bőr áldásai... (Lásd Bioderma).
Ez a fényvédő viszont, bár ugyanúgy átfényesedik, de egy gyors papirzsepkendős felitatás és minimális púderezést követően pont olyan, mint amikor felkentem. Szinte már-már púderes állagú és ismétlem lerobbanthatatlan. Mindezt úgy, hogy néha még úszok is közben. És ezt akkor is tudja, ha más zsírosabb fényvédőt is kenek alá.
Ezért a teljesítményért bőven elnézem neki az SPF20-a védelmet (és igen, inkább kenek alá mást is), a malacrózsaszín színt, a gyenge fedést, mindent elnézek neki. Boldog vagyok, hogy megtaláltam!

Balea 2in1 Coconut Kiss Shampoo & Spülung

Balea 2in1 Coconut Kiss Shampoo & Spülung
2019. augusztus 27.

Szóval a saját korábban kifejtett elméletemnek ellentmondva (Dinnyés verzió), azt kell, hogy mondjam, ez egy egész jól sikerült termék lett. A göndör, száraz, festett hajamat megfelelően ápolja a balzsam, segíti a kifésülést is, a sampon olyan átlagos, semmi extra. Az illata egész jó, annak aki szereti a kókuszt :)
Összességében 3,5 csillag lenne, de egye fene kerekítsük fel négyesre.