Kodi

Regisztráció dátuma: 2012. június 17.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. június 17.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Zara Neroli Sunset EDP

Zara Neroli Sunset EDP
2020. július 8.

A Zara illatok már nem különösebben fognak meg, jól megfigyelhetően egy sémára épülnek és legtöbbször a tartóssággal is gondok vannak. A Neroli Sunset-et talán csak feltűnő színe és erőteljesen használt tesztere miatt vettem kézbe, amíg a pénztárnál várakoztam, szigorúan 1,5 méterre. Szokatlanul erőteljes citrusos akkorddal nyit, amely lassan nyugszik le, majd kb. 20 perc után valóban egyik kedvenc akkordomé: a nerolié lesz a főszerep, valami egyéb kis csavaros jeggyel kiegészítve, amit nem tudtam teljesen beazonosítani, mindenesetre harmónikus nyitányai a naptejes leszáradásnak, ami viszont túlságosan hamar érkezik meg. A fragrantica oldalán nem azt látom, hogy illatpiramist építettek volna az alkotók, így utóbbi jelenségen nincs mit csodálkozni. Annak ellenére, hogy a tartóssággal komoly gondok vannak (kb. 3 órát bír ki), megbántam, hogy nem hoztam el, éppen akcióban is volt. Nem szokványos, jó kis nyári parfüm, ami ideális lehet azoknak, akik amúgy is szeretik frissítgetni illatukat a kánikulában. Mivel jó minőségű illatnak hat, elképzelhetőnek tartom, hogy ősszel még szebben viselkedik. Azt is hozzá kell tenni, hogy én viszonylag hűvösebb időben próbáltam ki, így lehet, hogy 30 fok körül tovább csökken a tartóssága, ezzel számolni kell. Ettől függetlenül egész eredeti, érdemes vele próbát tenni.

Isana Med Kézfertőtlenítő Aloe Verával

Isana Med Kézfertőtlenítő Aloe Verával
2020. június 9.

Amikor már kapható lett, vettem egy pumpás 300 ml-s verziót az irodába. Sajnos nagyon nem vált be. Fertőtlenítő hatása lehet, hogy jó, de nehezebben párolog és hagy egy kis enyhe ragacsos utánérzetet a kéz bőrén. Ami miatt azonban különösen utálom, az az illata, konkrétan hányingerkeltő, vállalhatatlan valami, rendszerint kezet mosok utána. Kár, mert a 300 ml 599 Ft-ért nagyon megérné, így azonban mégis pénzkidobás.

NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Full Coverage Foundation

NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Full Coverage Foundation
2020. június 8.
(!)

Nem vagyok NYX rajongó, sok terméküket Kínában gyártják, ez különösebben nem szimpatikus, bár tudom, hogy a kínaiaknak is van "made in italy" betűje, szóval nincs mit adni ilyesmire. (Ez az alapozó a felirat szerint az USA-ban készült egyébként.) Szemceruzáikat kedvelem még, egyszer vettem tőlük egy szemhéjpúdert, de azt valamiért nem szerettem. Szóval nem hiszem, hogy megvettem volna ezt az alapozót, ha nem nyerem meg a KM játékán, ezúton is köszönöm a tesztelési lehetőséget. A Warm Vanilla árnyalatot választottam. A színválasztásban kénytelen voltam a findation.com-ra hagyatkozni, mert a legközelebbi Douglasban nem volt még ez az alapozó. A szín egy kicsit sárgásabb lett a kelleténél, most jó, nyáron viszont világos lesz. Úgy vettem észre, hogy alkalmazkodik az arcszínhez, oxidációt szerencsére nem tapasztaltam. Primert érdemes alá használni, mert mimikai ráncokat képes kiemelni, de én mindig használok valamit: vagy Laura Mercier radiation primerjét, vagy a Nivea after shave balmját, de kipróbáltam a Maybelline Baby Skin primerrel is, ezekkel mind jól működött, kukacosodást nem tapasztaltam. Folyékony, híg alapozó, érdemes gyorsan dolgozni vele mert hamar szárad. A fedése közepesen erős, de semmiképpen sem 'full', ezt hozzátenném, a legerősebb fedést Yves Rocher stippling ecsettel, valamint RT Buffing brush egymás utáni alkalmazásával értem el. Én azonban legtöbbször valamilyen beautyblender jellegű vizes szivacsot használok (most éppen Yves Rochert), ezzel is teljesen jól működött, ezzel lágyabb, nekem jobban tetsző fedést értem. A végeredmény szép, közepesen matt, enyhén púderes hatással. Elégedett vagyok ezzel az alapozóval, máskor azonban magamon kell kiválasztani a színt, újra csak ezt tudom megállapítani. Negatívumként annyit említenék, hogy a nyomófej képes merőlegesen kilőni az anyagot, ha nem akarjuk, hogy a szőnyeg is olyan legyen, figyeljünk oda erre a lépésre. A nyomófej többet nyom ki egyébként, mint a megszokott alapozók. Csodaszernek nem mondanám, egy jó minőségű korrekt alapozó, sokan fogják szeretni.
UD: Kevés használat után teljesen tönkrement a nyomófeje, ki kellett bányásznom belőle a sok anyagot és áttölteni egy alkalmas üvegcsébe, hogy ne vesszen kárba. Csomagolására hatalmas mínusz 1 pont.

2 ÖSSZETEVŐ