Kodi

Regisztráció dátuma: 2012. június 17.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. június 17.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Yves Saint Laurent Libre EDP

Yves Saint Laurent Libre EDP
2020. február 26.

Amikor óriáskivetítőn szépen vágott reklámfilmet tolnak az arcomba a Douglasban, arra gondolok, mégiscsak jó, hogy ebben a korszakban élek. A delejes tekintetű fekete nő szexi és szabad ("definetely one of the Kardashians.. but which one, which one?") még egy sas is elszáll a kesztyűjéről. Népszerű lehet, mert a parfümnek hűlt helye, csak a tesztere van ott, megmutatják még el is húztam a számat. Kommersz. Mint egy szépen hangolt Avon Attraction, kb. ezt gondoltam elsőre. Hazafelé fáradtan ültem a buszon, kellett nekem glamourozni... Viszont mindig az orromba kúszott egy kellemes szilvás, krémes illat, eltelt egy kis idő, mire rájöttem, hogy ő az. Kellemes meglepetés, trendinek trendi, engem kicsit a Chanel Gabrielle családra emlékeztet, a Cinema eszembe sem jutott. Van benne minden: finom bogyósok, vanília, fűszerek. Agy- és orrbirizgáló. Nem kell belőle sok, tartósság is remek. Jól kimódolt, finom és elegáns parfüm, amelyből egyetlen összetevő sem kiabál. Különösen tetszik, hogy a nap végére valami kis fanyar-édes gyümölcsös akkord kezd el rajtam érvényesülni, ami olyasmi rajtam, mint egykor a sárga Limara deo. Azt azóta sem tudta utánozni egy parfüm sem. Ettől aztán teljesen nosztalgikus hangulatba kerülök. Lesz egy csomó flankere, pedig úgyis ez marad a legjobb. Tényleg csábító és elegáns, mint a modellje.

Yodeyma Floral EDP

Yodeyma Floral EDP
2020. február 21.

Első szippantásra tényleg olyan, mintha Morillas nemes egyszerűséggel kiadta volna a receptet a honfitársaknak. A fejillat teljesen megtévesztő, van még Blvm is, így tudtam őket egymás mellett tesztelni. Az alapillatban azonban kicsit más irányt vesz a parfüm, de ez utánzatéknál már megszokott és ez esetben megbocsátható is. Tartósság is rendben, nyomokban még este fürdés után is éreztem. Mivel a Blvt nélkülöznünk kell, ez egy használható és minőségi hasonmás, apropos, nem értem a Splendida vonalban hogyhogy nem élesztette még fel a Blvt és a Blv Notte nevű ikonokat Bvlgari menedzsmentje.

Vera Wang Embrace Periwinkle & Iris EDT

Vera Wang Embrace Periwinkle & Iris EDT
2020. február 21.

Nagyon meglepődtem, hogy a dm-ben Vera Wang parfümöket látok, az Embrace kollekcióról még nem is hallottam, pedig elvileg 2015 óta lehet velük ismerkedni a parfümpiacon. Az uncsi rózsa és még uncsibb zöld illatocskája mellett inkább a kék fogott meg. A fejillat nagyon érdekes, azonnal nosztalgikus érzéseket keltett bennem, valami rég kihalt testápolóra emlékeztet, de eszembe jutott róla az alverde makadámdiós testvaja is. Alapillatában tipikus lila illat, olyan "finom öreg úrihölgy" illat lesz belőle, itt már nagyon íriszes, picit emlékeztet a Yardley Lavender reformulált illatára, amiben felhagytak száraz, zöld levendula illattal, és egy kis lila finomka lett belőle. Ez a szakasz kicsit sok, írisz mindenek felett dominál több lila virággal. Vigyázni kell vele, mert megtévesztően tartós, az alapillat miatt nem szabad túlfújni ezt a parfümöt. Drogériás létére lehengerlő illat.

2 ÖSSZETEVŐ