Kodi

Regisztráció dátuma: 2012. június 17.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. június 17.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Yves Rocher Voile d'Ocre EDP

Yves Rocher Voile d'Ocre EDP
2021. május 31.

'A samponom nincs akcióban, az egyik kedvenc szempillaspirálom megszűnt' problémakörben bosszankodva, teljes érdektelenségben illatoltam meg, maszkban úgyse érzem, az utcán döbbentem le, mennyire jó ez az illat, egyszerűségében milyen nagyszerű. A cédrus nem domináns, a szantál is puhább, sokkal komplexebb az illat, mint ami az összetétel alapján látszik. Leginkább azokra a Balea tusfürdőkre asszociáltam, amelyek limitált kiadásban szoktak megjelenni - néha, nagy ritkán - citromos süti-vattacukor kombóban. Ezt nem bántásként írom, mert nagy rajongója vagyok azoknak a filléres lötyiknek, bár állandó szortiment lenne. Rá emlékeztet ez az illat, csak puhított, szofisztikált változatban, némi melengető púderes puhasággal. Tejes, puha, púderes, sütis, nőcis: szinte mindegyik jelző ráaggatható. Egyszerűségében is niche parfümökre hajaz. Fenomenális, az egyik legérdekesebb tavaszi illat mostanság. Tartóssága a kollekció többi darabjához hasonlóan azonban nem túl izmos. Emiatt persze nem lenne fair, ha lepontoznám, hiszen a szaglásom még mindig nem a régi (köszönjük a covid közreműködését) így valószínűleg ez a parfüm még sokkal jobb, mint amennyit én érzékelhetek belőle. Nagyon kíváncsi leszek, ki milyen élményeket ír majd le vele kapcsolatban.

CeraVe Moisturizing Cream

CeraVe Moisturizing Cream
2021. május 19.

Mintát kaptam először belőle, arcra kezdtem használni, nem is gondoltam, hogy testápolásra is jó lehet. Nagyon szuper, kellemes hidratáló krém. Egyszerű mindennapi hidratáló, de azt legalább megbízhatóan tudja. Arcápolási rutinom többi darabjával: szérummal fényvédővel jól kijön. Télre bevált az LRP Toleraine Rich, ez attól könnyedebb, így jó lesz nyárra is.

Novaya Zarya Krasnaya Moskva

Novaya Zarya Krasnaya Moskva
2021. május 12.

Emlékszem kis koromban a bátyám a lemezjátszó tűjét takarította vele, de olyan erős volt, hogy menekülni kellett a házból. Az egykori Cárné Csokránál állítólag létezett egy még erősebb, a Vörös Csillag, azzal pedig tömegeket lehetett oszlatni, olyan büdös volt... Kordokumentum, de ne jöjjön vissza. Köszi elég volt. Persze azért őrzünk egy kis üveget belőle a fiók mélyén...
Frissebben: megvan még az üveg a fiók mélyén. Pozitivitásom rémült napjaiban állandó társam: basszus nem érzem, ez nem lehet igaz. Nem sokkal azután, hogy kezdtem megérteni Michael Hutchence miért is lett öngyilkos (nem csak Paula Yates készítette ki, évekkel előtte egy utcai verekedésben beverte a fejét a betonba, agykárosodást szenvedett és onnantól fogva elvesztette a szaglását és ízlelését) nyomokban el kezdtem érezni a Vörös Moszkvát (is). Jelentem 30%-os szaglással egészen elviselhető régimódi darab. Mostanában hálás vagyok neki, mert legalább érzem. Remélem egy napos teljes, pompázatos szörnyűségében fogom megillatolni. Addig olvasgatlak benneteket.

2 ÖSSZETEVŐ