koirankeksii

Regisztráció dátuma: 2014. január 11.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2014. január 11.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Revox Daily Sun Shield SPF 50

Revox Daily Sun Shield SPF 50
2022. július 7.

Valószínűleg kevesek egyike vagyok, akinek ez a termék nem annyira jött be. Nem mondom, kellemes az illata, de az, hogy parfüm van egy termékben az már szerintem közel sem állja meg a helyét egy tudatos bőrápolónál. Előnye, hogy nem hagy fehér réteget (de ezt már termék is tudja), "cserébe" viszont kicsi a mennyisége, amit jó drágán tudsz megvenni (valójában azért tűnik olcsónak, mert csak 30 ml).

Ami nagyon nem tetszik benne, hogy borzasztó fényes, ragacsos réteget hagy a bőrön, és hiába púderezem le, 1 órát se tart. Mivel ultra-zsíros amúgy is a bőröm, ezért ez nálam kizáró ok. Hálistennek találtam a DM-ben 1 db-ot belőle, így nem dupla vagy éppen tripla mennyiség került hozzám Revoxos "tengerentúli" rendelés által, mert biztos, hogy eladtam volna

Schwarzkopf Live Lightener + Twist

Schwarzkopf Live Lightener + Twist
2022. július 3.

Tövében 6-os, többi részén nagyjából 8-9-es színmélységű hajra próbáltam ki. Először csak 2 vékonyka tincsen próbálkoztam nem annyira látható helyen, de egyáltalán nem fogta be a hajam. Ekkor már bátrabban ugrottam neki elől két világosabb tincsnek, és nekem nagyon tetszett a végeredmény, mert végre befogta. Purpe rose gold árnyalatot választottam.
Az eredmény pont olyan, mint szerettem volna, nem hivalkodó és pont "belesimul" a szőkés-barnás részek közé. Első hajmosás után azonban már kopni látszik, így lemegy egy csillag. Lilának azonban egyáltalán nem mondanám, inkább rózsaszín.

Egy jó tipp : aki csak tincseket szeretne, mint én, nem kell az egész festéket elpazarolni. Én megnéztem a festék-színelőhívó arányát (1:1), és egy picike tálba mindkettőből nyomtam ki egy kupaknyi mennyiséget, és ezt kentem fel. A többit vissza lehet zárni, és újra fogom majd kenegetni a tincseket, ha kopik. :)

Sensodyne Rapid Ón-Fluoriddal

Sensodyne Rapid Ón-Fluoriddal
2021. június 19.

Az egyik fogamon évek óta vissza volt húzódva az íny kismértékben, de ez nem okozott problémát egészen mostanáig. A végén már annyira érzékennyé vált, hogy levegővételre is fájt. A fogorvos végső megoldásként letömte a fognyakat, viszont mivel már az első másodpercben is óriási volt a különbség, nem éreztem, hogy kellene még több réteget raknia. Mivel maradt egy minimális érzékenység, erre kerestem fogkrémet. A lila verziót választottam. Enyhülést nem okozott, sőt nekem kifejezetten fájt tőle a fogam. Most néhány hétre elhagytam, és egy piros elmexet használtam, egyből elmúlt a fogfájás és érzékenység is. Amikor az elfogyott, valamiért megint elővettem ezt, és megint nagyon fájt tőle a fogam egy hétig. Komolyan kérdezem, milyen fogkrém az, ami direkt erre van és fáj tőle az ember foga?! Ahogy kidobtam a kukába és vettem egy zöld Elmexet, semmi bajom nincs.